AntiBot - AntiAutotarget!

Discuție în 'Propuneri și idei' creată de ILoveSeafight!, 12 Feb 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. ILoveSeafight!

    ILoveSeafight! Începător forum

    Ahoi,

    Am decis sa deschid acest subiect datorita unor situatii de-a dreptul incomode care se intampla in momentul acesta in joc.

    Domnilor dezvoltatori, va rugam sa tineti cont de jucatori si de nevoile si problemele lor. Am sa relatez in cele ce urmeaza situatia actuala de pe joc:

    1. Liga - implementare facuta pentru programe!
    2. Sezonul - Implementare facuta pentru programe!
    3. Rangul de pirat - s-a spus ca se va schimba modul de calcul si inca nu vedem nici o schimbare, este acelasi sistem care favorizeaza jucatorii tip bot.

    Sa revenim acum la situatia actuala de pe joc.

    Vrem sa stim, mai putem juca acest joc, sau il lasam doar pentru acesti "jucatori" care folosesc programe pentru orice?
    program: selecteaza si trage automat pe jucatori.
    Daca pentru un jucator normal de pe harta, este foarte greu sa selectezi un jucator din cauza lagului, aceste programe nu au nici o problema:

    Seleacteaza si trage pe jucatorul cel mai apropiat, foloseste obiecte de actiune, distanta adecvata cat tu ca "noob" ce esti sa nu poti trage inapoi.


    Va rugam sa ne spuneti cum putem sa jucam impotriva lor? Cum poate un jucator sa traga la un event, cand acesti jucatori cu acest tip de bot, se teleporteaza in harta unde apare un event si pur si simplu nu ai ce sa le faci?? Ce face BiGPOINT impotriva lor??

    Daca pana acum am incercat sa traim cu aceste programe pe mare, pentru ca doar colectau.. ne-am resemnat! Dar, spuneti-ne cum putem juca acest joc impotriva acestui tip de program?? Chiar vreti sa ramana doar ei pe joc? Mergeti pe harti si vedeti ce se intampla, dezvoltatorii/adminii/programatorii - intrati pe mare si simtiti pe "pielea" voastra ce se intampla in acest moment pe joc.

    Va rugam luati masuri, si nu masuri de genul "ban -14 zile" - nu ne incalzeste cu nimic! Acesti jucatori si aceste programe trebuie sa dispara permanent. Daca acest lucru nu se va intampla - vom disparea noi, si credeti-ne, suntem multi!

    Va rugam sa nu ne ignorati si va rog lasati tema descshisa sa vedeti pulsul jucatorilor in acest moment! Este timpul sa luati masuri impotriva acestor jucatori pentru a putea reveni la ce a fost odata Seafight! Ne este dor de joc, ne este dor de jocul corect in primul rand, unde conta doar barca si jucatorul, nu tipul de program folosit!

    Stiu ca foarte multi jucatori au dovezi impotriva acestor jucatori, am sa incep eu cu un scurt filmulet.



    PAYMENT!!!! - Investigati si sectiunea payment - unde "baietii destepti" ii ard pe "fraierii" corecti!!
    Este normal sa aibe nave full in momentul in care pentru un jucator sa cumpere toate pachetele de la o oferta, il costa de 10 ori mai putin decat pe cei corecti!!

    Payment-ul ar trebui sa fie acelasi pentru toti jucatorii - chiar daca va fi full ca in UK sau Germania, Franta! Cine vrea sa joace, sa joace corect!!

    II rog pe toti cei care vor subscrie, sa mentina limita regulamentului, sa fie obiectivi astfel incat mesajul nostru sa ajunga acolo unde trebuie si sa fie luat in calcul.

    Speram la vesti care sa ne satisfaca!
     
    Modificat ultima dată: 12 Feb 2021
    Bowie, ionutpopa1994, rkaa și alți 2 apreciază asta.
  2. Deneb

    Deneb Avansat

    sunt foarte multi asa. iti poti da seama si daca incerci sa le soptesti. iti spune ca nu este online. nu te poti bate cu ei . nu ai efectiv nici o sansa. daca sunt prea multi on, eu deonectez si asta e. nici cei ce folosesc programe si nici bigpoint nu realizeaza ca fara jucatorii cinsti , chiar daca nu sunt cotizanti, jocul nu poate exista.
     
    *ensis*, rkaa și ILoveSeafight! apreciază asta.
  3. *HellFire*Ro*

    *HellFire*Ro* Duce forum

    Problema asta persista de ani de zile.Intra in lion noaptea,sau in raidul nou sa vezi botii cum fac perle si coroane,si in momentul cand il iei in targhet trage automat pe tine.Aceste aspecte sunt cunoscute de Bigpoint,dar din moment ce baietii sunt cotizanti permanenti,nu vor fi banati permanent.Ar prierde o sursa de venit sigur.
     
    *ensis* și rkaa apreciază asta.
  4. ILoveSeafight!

    ILoveSeafight! Începător forum

    Eu nu vorbesc de acele programe, eu vorbesc de un update la unul dintre programe (nu-i dau numele pentru ca nu vreau sa-i fac reclama gratuita) de cel mult o luna de zile, pe care nu-l putem ignora asa cum am facut cu botii. Daca ne-am invatat sa "traim" cu botii, cu acest autotarget nu ... am jucatori in gilda si in server, care deja au pus "papucii in cui". Nu poti face un war, nu poti face o actiune pe harta, nu poti trage la event, nu poti face nimic. 3 barci iti scufunda 10, si sa nu-mi spuneti ca nu e adevarat. Aici vorbesc de barci bune si de jucatori experimentati, nu de jucatorii mici, Ei nu mai au nici o sansa pe jocul asta.

    Sa detaliem...acest program doar selecteaza si trage automat pe jucator-inamic. Jucatorul doar muta barca.. nimic altceva. Restul face programul:
    • auto selecteaza si trage pe cea mai apropiata nava
    • foloseste obiecte de actiune
    ganditi-va la 3 nave cu acest porgram care permanent iti selecteaza aceeasi nava si trag in acelasi timp. ce soltutii avem impotriva lor? Sa fim de 20 ori mai multi sau sa ne lasam de joc. De aceea acum e momentul in care chiar avem nevoie de ajutorul BP daca vrem sa mai jucam acest joc.
    Cat despre "cotizanti" - toti suntem cotizanti, mai mult sau mai putin, dar nu cred ca BP va renunta la 1000, ca sa pastreze 15-20, sau cati or fi pe toate serverele, Daca se baneaza permenent pentru acest program cu autotarget, cei care il vor folosi, se vor gandi de doua ori inainte. Avem nevoie de masuri extreme. Chiar daca pe termen scurt BP pierde niste bani, vor castia mai mult pe timp mediu si indelungat.
     
    rkaa apreciază asta.
  5. *HellFire*Ro*

    *HellFire*Ro* Duce forum

    Acele programe care fac lion sau raid noaptea,sunt aceleasi programe cu autotarget..
     
  6. kostzy

    kostzy Cunoscător forum

    eu unu nu cred ca se face ceva impotriva botilor ,eu cred ca sezizarile si propunerile noastre nici nu ajung acolo unde trebuie,chiar daca ni se spune ca "se transmite saptamnal",iar daca tot faci reclamatii si videouri cu boti pune si de la tine din ghilda sau din alianta nu doar inamicii,sigur sunt si acolo
     
    rkaa apreciază asta.
  7. ILoveSeafight!

    ILoveSeafight! Începător forum

    Aici nu e vorba de cine e cu tine, sau cine e impotriva. S-a ajuns prea departe, din cauza acestor programe, indiferent daca le folosesti sau nu, ai de suferit. Cand ajungi in dreptul lor, jocul este blocat. Aveam lag si pana acum, dar acum este prea de tot. Sa lasam bot-urile sa se bata intre ele... cel mai bine.

    Am pus un filmulet care nu este facut de mine, am luat unul random. Nici nu stiu daca sunt de la mine de pe server, adevarul e ca nu ma intereseaza. Mi s-a parut ca acest clip reflecta perfect ce se intampla cand 3-4 autotarget sunt in preajma ta... uitati-va de mai multe ori si veti remarca.

    Dupa cum am spus, tema este deschisa pentru orice fel de filmulete sugestive, astfel incat BP sa poata vedea realitatea din joc.
     
    *ensis* și rkaa apreciază asta.
  8. Ferdіnand

    Ferdіnand Junior Expert

    Incerci sa convingi proprietarul jocului de existenta botilor sau a programelor externe? Asta este un subiect vechi de cel putin 10 ani si jocul inca exista. E clar ca nu vor face nimic, din moment ce jucatorii platesc in continuare! Ai doua optiuni: 1) renunti la joc si 2) nu mai bagi deloc. Am fost un jucator in top 50, am fost in primii 10 jucatori care au devenit lvl 20(asta e pentru cei care chiar stiu ce inseamna asta), oric harta o faceam cu munitie elita (tot pt cei care stiu ceinseamna asta), am fost CC nu de putine ori, cand a aparut harta behemoth, am fost unul dintre primii CC, care a avut o strategie clara de cucerire si mentinere a aceste harti,.......Apoi m-am retras pt multi ani. Am revenit de curand pe joc, si ma relaxez chiar daca barca mea nu mai are aceeasi putere. Doar ma relaxez si joc fara a baga nici un leut. Nu are rost sa concurez cu botii!
    Spor la joc.... pe asta sau pe altul!
     
    Deneb apreciază asta.
  9. IceBull3t

    IceBull3t Talent de excepţie

    Asa-i cum zici tu :)))
     
  10. *ensis*

    *ensis* De-al casei

    nu mai zic nimic ice, zic de 3 ani, eu si inca 5/6 incapatanati............si nu conteaza. În martie 2016, dezvoltatorul Bigpoint a fost achiziționat de Youzu Interactive ( GTArcade ) printr-o achiziție de 80 de milioane de euro (89,68 milioane de dolari). Cam tot pe atunci s-a schimbat dinamica jocului, pachete, noutati, pachete, pachete si iar pachete.........nu credeti ca sunt mai preocupati sa isi scoata cheltuiala decat sa auda nemultumirile noastre? Cat despre "a vedea realitatea" nu stiu la cine ne referim, la Bigpoint sau la noi?
    Cat despre filmulete.........este plin pe youtube de astfel de filmulete, pe DISCORD, si nu de acum, ........unde mai pui ca pe toate serverele jucatorii, care nu au renuntat sa isi raceasca gura de pomana, optimistii care mai spera:) se plang de ani de zile de boti si nu s-a facut nimic ...........vina este in mare parte a noastra pemtru ca sa citez un coleg "ne-am invatat sa traim cu botii"
     
    Modificat ultima dată: 12 Feb 2021
    rkaa apreciază asta.
  11. *Lucy*

    *Lucy* Începător forum

    Și tocmai tu te-ai gasit sa vorbesti despre boți care si tu ești unul dintre ei
     
    *฿αŕъαŕσśα*jr apreciază asta.
  12. ILoveSeafight!

    ILoveSeafight! Începător forum

    Dupa cum am mai spus, nu este vorba de acei "boti" care colecteaza sau fac pergamente sau misiunile imposibile pe care BP ni le-a implementat, acei boti sunt inofensivi.

    Acum s-a ajuns mult prea departe, te bate un bot de nu te vezi.. sunt agresivi, nu mai e vb de indemanare sau strategie, este un program care te face dintr-un jucator slab, un jucator extrem de puternic, pentru ca tu nu trebuie sa faci nimic, doar sa muti barca, restul face botul. Vorbesc despre bataie pe harta, despre war, nu despre fishing.

    Sa programezi un bot sa traga o nopate inteaga la insule, acolo unde cativa fraieri construiesc cadoace si consuma perle si coroane, s-a ajuns prea departe.
     
  13. eu mereu m-am plans de boti de ani de zile.nu sau luat masuri la timp.este prea tarziu acum sa mai faca ceva.nu poate bana pe toti care folosesc boti pt ca rata botilor a crescut la 90%.la multi lea fost teama dar vazand ca tot nu se ia masuri,s-au extins ca mustele.si banuiesc ca se scoate mai multi bani din licentele de la bot.si nu botii cotizeaza la pachete cel mai mult pt ca ei sunt mereu in topuri si de acolo au de castigat mereu mai mult in comparatie cu un jucator cinstit.si de sar face un sondaj cu scoaterea programelor ,nu ar vota mai nimeni contra, ba ar renunta la joc sau ar vinde navele.turcii vinde navele pe banda rulanta si face altele cu programe.:))
     
    *ensis* apreciază asta.
  14. *ensis*

    *ensis* De-al casei

    niciodata nu e prea tarziu, daca chiar vor sa faca ceva , pot..............e simplu incepi cu o luna si avertisment ca data viitoare cei care folosesc programe vor fi banati 3 luni, dupa primul ban de 3 luni va asigur ca multi vor inceta sa mai foloseasca programele daca stiu ca au un ultimatum de ban definitiv.
     
  15. **฿αŕъαŕσśśα**

    **฿αŕъαŕσśśα** Mare-maestru forum

    Metoda asta a fost aplicata acum cativa ani buni, se pare ca nu a dat rezultate,dupa ceva timp botii au revenit si si-au asumat banul,cine scapa era negustor cinstit.
    Dar sa speram ca nu este in van ce sa scris aici.
     
  16. *ensis*

    *ensis* De-al casei

    cred ca ultima banare serioasa a fost in 2015, cel putin pe serverul meu au fost multe barci banate definitiv.............mai bine de 1 an nu s-a mai vazut picior de bot pe harta, cei care foloseau nu il mai puneau decat in virgo, capricorn etc.
     
  17. **฿αŕъαŕσśśα**

    **฿αŕъαŕσśśα** Mare-maestru forum

    cam asa ceva
     
    *฿αŕъαŕσśα*jr apreciază asta.
  18. )(LioN)(

    )(LioN)( Novice forum

    sall neam saturat de programMELE BOT CU AUTO TARGHET deoarece nu putem sa jucam ,,,este necesar sa le folosim toti pt a potea juca ???va multumesc
     
  19. KingTigeR

    KingTigeR Începător forum

    Buna ziua. Dorim sa luati atitudine cu privire la acest lucru! Este exagerat faptul ca nu ne mai putem bate cu cineva pe mare, pt ca ne alearga botii.
     
  20. IceBull3t

    IceBull3t Talent de excepţie

    Corect spus, sa primim si o carte de gramatica de la needucatii astia de la BP.

    .....
     
    mydyla apreciază asta.