Anunț Anunturi de arhiva

Discuție în 'Anunțuri Patchday' creată de =Decadent=, 19 Noi 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    În cursul zilei de astăzi, va exista o nouă sincronizare:
    • Eroare remediată: Informația despre durata abilitaților master - remediat
    • Eroare remediată: Încărcarea abilităților master de apărare cu muniție regenerativă - remediat
    • Eroare remediată: Atunci când eliminați puncte de abilitate era indicată suma incorectă de token-uri - remediat
    • Eroare remediată: Posibilitatea de a intra în harta bonus din portul securizat - remediat
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    Modificat ultima dată: 27 Sep 2018
    banditblue și _SC0RPION.LIVIU_ apreciază asta.
  2. =Decadent=

    =Decadent= Board Administrator Team Seafight

    Ahoi pirați,

    În cursul zilei de mâine, 27.09.2018, începând cu ora 11:00 CEST (o oră mai târziu în România) vom avea un synk. El va conține următoarele:

    • Eroare remediată: logurile greșite în jurnalul de bord la scufundarea primită în cadrul hărților de grup;
    • Eroare remediată: în fereastra de tips valorile aferente castelelor nu erau calculate;
    • Eroare remediată: repararea instantanee atunci când abilitatea master reflexie este activă;
    • Eroare remediată: Jucătorii cu 0 HP oferă puncte de bătălie la infinit;
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 27 Sep 2018
    _SC0RPION.LIVIU_ apreciază asta.
  3. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    În urma patch-ului de astăzi, a apărut o nouă eroare care va fi remediată după restartul ce va urma în câteva minute:
    • Eroare remediată: Punctele voodoo nu se reparau
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    Modificat ultima dată: 27 Sep 2018
    _SC0RPION.LIVIU_ și =Decadent= apreciază asta.
  4. _Hellsing_

    _Hellsing_ Guest

    Ahoi pirați,

    În cursul zilei de mâine, 09.10.2018, începând cu ora 10:00 CEST (o oră mai târziu în România) vom avea un synk. El va conține următoarele:

    • Event: Am pregătit evenimentul Război Civil
    • Îmbunătățire: viteza navei va fi afișată în meniul de echipare al navei(alături de alte valori)
    • Bugfix: în loc de Simian Seafearer era afișat Golemul.
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    _SC0RPION.LIVIU_ și Cataleya apreciază asta.
  5. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    În cursul zilei de astăzi, va exista o nouă sincronizare:

    • Eroare remediată: Costul pentru spion după relogare arăta 0 perle - remediat
    • Eroare remediată: Designul de navă "Solar Nova" nu se deplasa corect pe hartă - remediat
    • Eroare remediată: Event Războiul civil: În clasamentul arenei zilnice, locurile 2-5 au primit acum cantitatea corectă de 3x tunuri Firestorm nivelul 2
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Salutări din partea,
    Echipei voastre Seafight
     
    =Decadent=, _Hellsing_ și _SC0RPION.LIVIU_ apreciază asta.
  6. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    În cursul zilei de astăzi, va exista o nouă sincronizare:

    • Eroare remediată: "Walter Buckingham" și "Roger Flynt" ofereau un design greșit (cel de anul trecut) ca recompensă. De asemenea, șansa de a obține designul ca recompensă era greșită (50% în loc de 5%) - corectat
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Salutări din partea,
    Echipei voastre Seafight
     
    =Decadent= apreciază asta.
  7. =Decadent=

    =Decadent= Board Administrator Team Seafight

    Ahoi pirați,

    Synk-ul aferent zilei de 12.10.2018 a fost legat de resetarea misiunilor de eveniment pentru conturile care nu aveau posibilitatea de a le accesa.

    Echipa voastră Seafight
     
  8. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Restartul care a avut loc cu câteva minute în urmă, a fost un restart obișnuit, fără sincronizări sau schimbări în joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    _SC0RPION.LIVIU_ apreciază asta.
  9. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    În cursul zilei de astăzi va exista o nouă sincronizare:
    • Eroare remediată: Grafica pentru noua mascotă "Simian Seafarer" era greșită - remediat
    • Îmbunătățire: Am înlocuit item-ul de acțiune "Teleport" din recompensa posibilă de la "Harta Bonus Cancer" cu item-ul de acțiune "Clepsidră" (10).
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Salutări din partea,
    Echipei voastre Seafight
     
    =Decadent= și _SC0RPION.LIVIU_ apreciază asta.
  10. Eris

    Eris S-Moderator Team Seafight

    Ahoi piraţi,

    În cursul zilei de astăzi vom avea un sync / patch.
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    HITMEN36. apreciază asta.
  11. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi piraţi,

    În cursul zilei de astăzi vom avea un sync / patch.

    • Compensare post eveniment: Cheile event vor fi schimbate la următoarea compensație post event (acestea pot fi utilizate pentru evenimentul "Zilele Tâlharilor").
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    _SC0RPION.LIVIU_ apreciază asta.
  12. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi piraţi,

    Ne confruntăm cu câteva probleme după cea mai recentă sincronizare (probleme cu o mulțime de buff-uri și elemente de acțiune). Echipa tehnică investighează și le va rezolva cât mai curând posibil.

    Va urma un restart în aproximativ 15 minute!

    Ne cerem scuze pentru neplăcerile create.

    Echipa voastră Seafight
     
    _SC0RPION.LIVIU_ și =Decadent= apreciază asta.
  13. _Hellsing_

    _Hellsing_ Guest

    Ahoi pirați,

    În cursul zilei de astăzi vom avea un nou sync:

    • Event: Am pregătit evenimentul "Festivalul dovlecilor"-2018;
    • Bug fix: în cadrul serverului PvE – Steagul PvE nu era eliminat în hărțile de tip raid;
    • Bug fix: Butonul "Părăsește harta" rămânea afișat și pe hărțile normale;
    • Îmbunatățire: Am schimbat numărul de NPC-uri necesare pentru apariția Tâlharului Dezlănțuit și a Mâinii Împăratului de la 500 la 250;
    • Îmbunatățire: Am adăugat o perioadă de răcire de 3 minute pentru Toiagul Bufonului și Toiagul Șarlatanului.
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    =Decadent= apreciază asta.
  14. _Hellsing_

    _Hellsing_ Guest

    Ahoi pirați,

    Tot în cadrul sync-ului de astăzi va avea loc și refactorizarea băieților de serviciu, care vor prelua următoarele valori:

    • Timp de reîncărcare harpon: -1,5sec
    • Locuri de tunuri suplimentare: +25 Sloturi
    • Rază de acțiune tunuri: +3 câmpuri
    • Valoare de reparare: +1000 HP

    • Eroare remediată: Premiumul nu afectează calculul punctelor bătălie - remediat
    • Erori remediate: erori de localizare aferente event-ului.
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    _SC0RPION.LIVIU_ apreciază asta.
  15. _Hellsing_

    _Hellsing_ Guest

    Ahoi pirați,

    Sync-ul a fost amânat pe mâine, 30.10.2018, la ora 09:00 UTC (ora 11:00 în România).

    Echipa voastră Seafight
     
    _Ares și _SC0RPION.LIVIU_ apreciază asta.
  16. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Sync-ul programat pentru astăzi va avea o mică întârziere.

    Echipa voastră Seafight
     
    _SC0RPION.LIVIU_ apreciază asta.
  17. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Vom avea o nouă sincronizare în câteva minute.
    • Eroare remediată - "Băieții de serviciu" dispăreau din motive necunoscute - remediat
    • Eroare remediată - Utilizatorii care se înregistrau cu un cont nou erau scufundați imediat - remediat
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    _Hellsing_ apreciază asta.
  18. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    În cursul zilei de astăzi vom avea un nou sync:

    • Eroare remediată: Am stabilit costul pentru ajutoare în harta "Boss Gantril". Costul fără ajutoare este de o monedă Solon.
    • Îmbunătățire: Am dezactivat vizibilitatea "Strigoiul suferinței" pe mini-hartă (care a condus la probleme de performanță)
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    =Decadent= apreciază asta.
  19. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    În cursul zilei de astăzi vom avea un nou sync:

    • Îmbunătățire: Am schimbat comportamentul pentru "Strigoiul suferinței" și "Unchiul Jack" la agresiv
    • Îmbunătățire: Am sporit viteza pentru "Strigoiul suferinței"
    • Îmbunătățire: Am scăzut viteza pentru "Unchiul Jack"
    • Îmbunătățire: Am crescut numărul de puncte necesare pentru "Strigoiul suferinței" de la 250 la 1.000
    • Îmbunătățire: Am schimbat condițiiile pentru misiunea "Releasing the Trance" pentru a finaliza misiunea "Price of Freedom"

    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    Modificat ultima dată: 7 Noi 2018
    _SC0RPION.LIVIU_ și =Decadent= apreciază asta.
  20. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    În cursul zilei de mâine vom avea un nou sync:

    Eveniment: Am pregătit evenimentul "Crystal Skulls & Skull Fleet"
    Eveniment: Vor fi șterși din clasament toți timpii sub 2 minute de la terminarea hărții "Labirintul fantomelor" deoarece, din cauza bug-ului existent săptămâna trecută, mulți jucători au terminat harta fără a fi necesar să fie scufundați minioni.
    Îmbunătățire: Am schimbat numărul de puncte necesare pentru "Strigoiul suferinței" de la 1.000 la 666


    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    *allia*, =Decadent= și _Hellsing_ apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.