Anunț Anunțuri Patchday - 2022

Discuție în 'Anunțuri vechi și FAQ' creată de Cataleya, 4 Ian 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi Piraţi,

    Vom avea parte de o zi "Patch Day" și în acest an, în fiecare săptămână. Acest lucru înseamnă că vor fi implementate actualizări în cadrul jocului în fiecare săptămână... totuşi nu toate vor fi de o importanţă notabilă. Unele reprezintă mici corectări ale unor erori tehnice (bug-uri) sau mici update-uri tehnice de o importanţă secundară.

    Este foarte probabil ca pe parcursul acestor zile să se înregistreze restart-uri neanunţate de server care sunt aşadar diferite de restarturile regulate (zilnice) cunoscute de toţi. De asemenea, este posibil să fie remarcate de către voi unele probleme minore cu referire la harta mării sau la pagina principală de joc (aceasta nefiind vizibilă). Aceste probleme ar trebui să se rezolve prin simpla reactualizare a paginii (tasta F5). În cazul update-urilor mai mari, va fi necesară în anumite momente o perioadă mai lungă de timp până ce lucrurile vor fi corectate, situaţii în care apelăm la înţelegerea şi răbdarea voastră pentru care vă mulţumim încă de pe acum anticipat.

    Vom folosi aceasă temă pentru a vă aduce aminte despre Patchday pe viitor.

    Echipa voastră Seafight
     
    banditblue apreciază asta.
  2. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi Piraţi,

    Și iată că a venit și primul patchday din 2022!
    • Eroare remediată: informațiile nu sunt afișate pe pictogramele de la articolele obținute din cufărul căpitanului / remediat;
    • Eroare remediată: ordinea de sortare este incorectă în fereastra cu desăgi / remediat;
    • Îmbunătățire: am ajustat debuff-ul.
    Vom folosi acest restart și pentru a curăța clasamentele evenimentului de iarnă.

    De asemenea a fost ștearsă o cantitate de 25% din punctele de experienţă de pe conturile jucătorilor care au fost eliminaţi din clasamente, urmând să fie creditat şi un debuff de 14 zile, ulterior.

    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    axel apreciază asta.
  3. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi Piraţi,

    Asăzi vom avea o sincronizare care va cuprinde:
    • Eveniment: am pregătit următorul eveniment Lorzii piraților;
    • Eroare remediată: nu era posibil să copiați numele/tag-ul unei gilde din Căutarea gildei - remediat;
    • Eroare remediată: după achiziționarea unei mascote, meniul pentru mascote era gol - remediat.
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
  4. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi Piraţi,

    Astăzi vom avea o sincronizare care va cuprinde:
    • Eveniment: Am pregătit următorul eveniment Topirea Zăpezii;
    • Eroare remediată: Unity Client - Pictogramele de realizare ale sezonului erau blocate – remediat;
    • Eroare remediată: Unity Client - Eroare Java Script la instalare – remediat;
    • Eroare remediată: Spionul - Textul ieșea în afara spațiului, atunci când un cuvânt mai lung era introdus în câmpul de căutare - remediat;
    • Actualizare: Maestrul de arme a fost eliminat.
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    banditblue apreciază asta.
  5. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi Piraţi,

    În curând vom avea o sincronizare pentru a actualiza clientul și a pregăti a doua vânzare pentru evenimentul Topirea Zăpezii.

    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    axel apreciază asta.
  6. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi Piraţi,

    În curând vom avea o sincronizare pentru a curăța clasamentul evenimentului si va fi aplicat un de-buff de 14 zile, utilizatorilor bot.


    Echipa ta Seafight
     
  7. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi Piraţi,

    Astăzi vom avea o sincronizare care va cuprinde:
    • Eveniment: am pregătit următorul eveniment de Anul Nou Chinezesc;
    • Actualizare: am crescut nivelurile de pietre prețioase din desăgi;
    • Actualizare: am atașat o prezentare generală a tuturor desăgilor;
    • Eroare remediată: focul lui Elmo nu schimba starea PvE în starea PvP pe serverele PvE - remediat;
    • Eroare remediată: cantitate mare de căpitani/echipament a cauzat lag - remediat;
    • Eroare remediată: sunetul nu a funcționat când erau activate efecte speciale - remediat.
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
  8. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi Piraţi,

    Va urma o sincronizare:
    • Eroare remediată: Anul Nou Chinezesc - a apărut un admiral eveniment greșit.
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
  9. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi Piraţi,


    Sincronizarea de astăzi a cuprins:
    • Eveniment Anul Nou Chinezesc:
      • am sporit șansa de a obține design-ul Tigrul aurit;
      • contractorul pentru misiunile de eveniment va apărea acum în toate porturile securizate;
      • anunțul pentru apariția admiralului Tigrul de fier este acum redus la o rază de 3 hărți în loc de întregul server.

    Echipa voastră Seafight
     
  10. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi Piraţi,

    Astăzi vom avea o sincronizare/patch care va cuprinde:
    • Eveniment: am pregătit viitorul eveniment Vânătoarea inimilor frânte;
    • Eroare remediată: nu se putea dezechipa un castel/trofeu, trebuia eliminată întreaga categorie / remediat;
    • Eroare remediată: blocarea invitațiilor de grup nu funcționa / remediat;
    • Eroare remediată: jucătorii TR nu pot vedea unele imagini folosind Unity Launcher / remediat;
    • Eroare remediată: Liga Căpitanilor - o misune finalizată putea fi repetată după logout / remediat;
    • Eroare remediată: Liga Căpitanilor - când căpitanul se întoarce în timp ce atribuiți o altă misiune unui alt căpitan, erați trimis înapoi la ecranul principal / remediat;
    • Eroare remediată: am remediat un exploit pentru a obține sloturi gratuite pentru castele și trofee.
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
  11. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi Piraţi,

    O altă sincronizare a avut loc astăzi, pentru a remedia unele probleme legate de misiuni (unii jucători erau deconectați atunci când doreau să accepte o misiune).

    Echipa voastră Seafight
     
  12. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi Piraţi,

    Astăzi vom avea o sincronizare/patch care va cuprinde:
    • Eveniment - Vânătoarea inimilor frânte:
      • am crescut rata de apariție a navelor evenimentului;
      • am mărit recompensele de perle pentru navele evenimentului;
      • am schimbat posibila recompensă pentru sticluțele de otravă – șansă pentru amulete Legba în loc de amulete Ogoun;
      • am schimbat posibila recompensă pentru pumnale – șansă pentru dragonfire în loc de Skyfire;
      • am adăugat mai multe articole în magazinul din joc;
      • eroare remediată: muniția Kraken Poison nu provoca mai multe daune Julietei / remediat.
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    creyzy_RUN și **฿αŕъαŕσśśα** apreciază asta.
  13. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi Piraţi,

    În cursul zilei de vineri, 11 februarie, au fost efectuate următoarele schimbaări:
    • Eveniment - Vânătoarea inimilor frânte:
      • s-au adăugat recompense de clasament pentru locurile 51-10;
      • s-au adăugat recompense potențiale de coroane sau monede Yulong în loc de perle la NPC-urile Romeo și Julieta.
    Echipa voastră Seafight
     
  14. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi Piraţi,

    Astăzi vom avea o sincronizare/patch care va cuprinde:
    • Eveniment: am pregătit următorul eveniment Răzbunarea lui Calypso;
    • Echilibrare: am ajustat unele valori ale NPC-urilor Al Mahareen 2 pe hărțile 46+ (HP și daunele cresc acum cu cât progresați în continuare în zona Al Mahareen 2);
    • Îmbunătățire: am îmbunătățit tunul Bastion
      • un procent mai mare de daune critice;
      • daune mai mari pentru munitia elită;
      • declanșează mai des lovitura turnului Sentinel;
      • reduce durata Turnului Sentinel;
    • Eroare remediată: moneda gildei nu era afișată în timp ce vizualizați anunțurile - remediat;
    • Eroare remediată: numărul de pirați afișat era gol, atunci când utilizatorul îndepărtează pirații în timpul luptei, în timpul abordării – remediat.
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
  15. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi Piraţi,

    Astăzi vom avea o sincronizare/patch care va cuprinde:
    • Eveniment: Răzbunarea lui Calypso - am crescut rata de apariție pentru Odysseus
    • Eveniment: Răzbunarea lui Calypso - am îmbunătățit conținutul cuferelor evenimentului
    • Actualizare - Eroare remediată: Utilizarea elementelor PvP/ofensive adaugă o „stare de luptă” care întrerupe cooldown-ul pentru schimbarea hărții sau Lumina de la Tortuga, de exemplu. Obiectele defensive (cum ar fi amuletele) nu adaugă o „stare de luptă”.
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
  16. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi Piraţi,

    În minutele următoare vom avea o sincronizare/patch care va cuprinde:
    • Eveniment: am adăugat designul navei „Green Saint” la recompensa corsarului;
    • Eroare remediată: repararea nu era posibilă după interacțiunea cu NPC -ul Hydra / remediat.
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    axel apreciază asta.
  17. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi Piraţi,

    Sincronizarea de astăzi a fost pentru a curăța clasamentul evenimentului și acordarea debuff-ului pentru utilizatorii bot.

    Echipa voastră Seafight
     
  18. axel

    axel Team Leader Team Seafight

    Ahoi piraţi,

    Synk-ul zilei a cuprins următoarele:
    • Eroare remediată: Santinelă NPC - durata putea fi extinsă.
    • Eroare remediată: Fereastra camarazilor - nu se puteam verifica valorile jucătorilor logati.
    • Eroare remediată: Hall Of Fame - Jucatorii cu cel mai mare rang nu puteau vedea punctele de rang ale jucătorilor cu ranguri inferioare;
    • Eroare remediată: Sistemul de grup: efectul de ping lipsea de pe minimap.
    • Îmbunătăţire: Rebalansare a recompenselor pentru eventul Marauder.
    • Pregătiri pentru Evenimentul Elitelor - mai multe detalii vor urma.
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
  19. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi piraţi,

    Cu sincronizarea de astăzi am actualizat Gotcha! Debuff (acesta este atribuit jucătorilor prinși să folosească programe terțe) pentru a crește timpul de reîncărcare, a reduce sloturile pentru arme și extensie și pentru a reduce distanța de vizualizare.

    Gotcha!:
    • -75% bonus de puncte de batalie;
    • -90% daune tun;
    • -100% preventie adaune;
    • -90% bonus muniție de elită;
    • -75% bonus ELP;
    • -75% bonus EXP;
    • -90% Hitpoints
    • -90% Daune vs jucători;
    • -95% Viteza;
    • -90% puncte Voodoo;
    • -95% distanta de vizualizare;
    • +100% timp de reîncărcare;
    • -90% Sloturi pentru arme;
    • -90% Sloturi de extensie;

    o_O:rolleyes:;)o_O;)
    Echipa voastră Seafight
     
  20. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi piraţi,

    Următoarele modificări au fost efectuate în această dimineaţă:
    • Modificare: am schimbat dimensiunea unor design-uri (de exemplu, cele mai recente nave elită);
    • Modificare: am schimbat aspectul vizual al Arborelelui de abilităţi, astfel încât să fie mai ușor de înțeles.
    Echipa voastră Seafight
     
    axel apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.