Anunț Anunțuri Patchday - 2022

Discuție în 'Anunțuri vechi și FAQ' creată de Cataleya, 4 Ian 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    În timpul restartului zilnic de astăzi am făcut următoarele modificări:
    • Erori remediate:
      • O cantitate incorectă de monede de sezon au fost afișate pentru realizările Atlantis PvE / remediat;
      • În fereastra de misiuni nu era vizibilă misiunea activă / remediat;
      • Unele dintre misiunile eveniment nu s-au resetat / remediat.
    [​IMG]Echipa voastră Seafight
     
    axel apreciază asta.
  2. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Restartul din această seară a cuprins:
    • Eveniment:
      • Am pregătit viitorul Eveniment de Halloween - Cea mai întunecată zi.
    • Îmbunătățiri:
      • Atunci când Aura de protecție este activă, utilizatorii nu mai pot construi sau repara turnuri în fereastra administrare insulă;
      • Pe serverele PvE, dacă un jucător încearcă să-și repare turnurile sau un NPC al flotei folosind muniție regenerativă este setat la PvP;
      • Am activat rețete de crafting pentru tunurile Bastion Nivelul 6 și Suzeran Nivelul 4;
      • Am mărit prada pentru Harta bonus de dovleac;
      • Am crescut daunele și punctele de lovituri ale NPC-urilor din Harta Bonus Dovleac;
    • Erori remediate:
      • Am rezolvat o problemă în care, uneori, după ce ați intrat în El Dorado sau Maelstorm, nu erați returnat la harta originală, ci una aleatorie;
      • Uneori, numele complet al modificărilor de pe articole sau abilități nu era vizibil - remediat;
      • Exista o intârziere atunci când aveai o mulțime de căpitani și/sau echipamente de căpitan în Liga Căpitanilor - remediat;
      • Uneori a fost posibil să se folosească o santinelă în Atlantis - remediat;
      • S-a remediat o eroare în care, dacă a fost folosită bresa a exploatării asupra ta, te împiedica să repari;
      • În ecranul "Echipamentul navei" nu puteai vedea cantitatea de articole pe care le aveai pe rândul de jos - remediat;
      • Mesajul care vă informa despre cantitatea de 'Ochi ai lui Poseidon' necesară pentru a accesa o hartă, a fost incorect - remediat.


    [​IMG]Echipa voastră Seafight
     
  3. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi piraţi,

    Sincronizarea din această seară a fost pentru a efectua următoarele modificări ale evenimentului din cauza numărului mare de NPC-uri care contribuie la problema lagului:
    • Modificări ale evenimentului:
      • Minionii vor dispărea acum după 2 minute (anterior 3 minute);
      • NPC-urile de bază vor apărea la fiecare 3 minute (anterior 1 minut).
    Echipa voastră Seafight
     
  4. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoy pirații,

    Am avut o altă sincronizare acum câteva ore cu următoarele modificări:
    • Modificări ale evenimentelor:
      • Am schimbat rata de reapariție a NPC-urilor de bază, de la 3 minute la 2 minute;
      • Am redus la jumătate numărul de minioni care apar din NPC-urile de bază;
      • Am dublat cantitatea de suflete pe care le poți câștiga de la minioni.
    Echipa voastră Seafight
     
    axel apreciază asta.
  5. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Vom avea o sincronizare astăzi cu următoarele modificări:
    • Schimbări:
      • Am adăugat o recompensă alternativă la epave, atunci cand acestea conțineau un design pe care il aveați deja;
    • Am făcut o schimbare la Lampă.
      • Anterior, toate misiunile de la Lampă se resetau odată ce ați activat o misiune, permițându-vă să finalizați aceeași misiune data viitoare când activați Lampa. Acest lucru a contribuit la problema de decalaj pe care o avem pe Ultra Server din cauza unor coduri vechi, mai ales când mulți jucători le răscumpără în același timp.
      • Prin urmare, deocamdată, am dezactivat această resetare. Aceasta înseamnă că misiunile de la Lampă se vor reseta doar la fiecare 12 ore atunci când aveți un nou set de misiuni din care să alegeți (va trebui să activați o altă Lampă de fiecare dată pentru misiuni noi).
    Echipa voastră Seafight
     
  6. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Vom avea o sincronizare cu următoarele modificări:
    • Eveniment:
      • Am pregătit următorul eveniment Sins of Our Fathers, care va începe luni la ora 00:01.
    Echipa voastră Seafight
     
  7. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Sincronizarea de astăzi a cuprins:
    • Schimbare:
      • Am redus timpul de reactivare pentru bomba fumigenă, de la 5 minute la 1 minut.
    Echipa voastră Seafight
     
  8. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    În urma sincronizării de astăzi am efectuat următoarele modificări:
    • Îmbunătățiri:
      • Am implementat bara pentru admiral (puteți vedea acest lucru pe NPC-urile Păcatele Părinților);
    • Eroare remediată:
      • Am corectat numărul de NPC-uri care trebuiesc eliminate pentru realizarea sezonului Păcatele Părinților.

    Echipa voastră Seafight
     
  9. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Am avut o sincronizare astăzi pentru a acorda un Debuff.
    • În urma debuff-ului au fost eliminate:
      • 33% EXP
      • 33% ELP
      • 33% BP
    • Am ajustat și Debuff-ul, acesta oferă acum:
      • -100% Viteza
      • -100% Prevenție daune
      • -100% Daune PvP
      • -100% Daune tun
      • -100% Bonus de muniție de elită
      • -98% Hitpoints
      • -98% Puncte Voodoo
      • -100% EXP
      • -100% ELP
      • -100% TA
      • -100% Vizualizare Distanta
      • +10s timp de reîncărcare
      • -100% Sloturi pentru arme
      • - 100% Sloturi de expansiune
    Echipa voastră Seafight
     
  10. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Am efectuat o mică modificare in FAQ-ul evenimentului Păcatele părinților:
    • Amiralul Quintor poate recompensa jucătorii cu designul Flora Fatale pentru cele mai multe daune / ultima lovitură.
      • Amiralul Quintor:
        • În funcție de cât de multe daune provocați, sunteți recompensat cu EXP, munitie congelanta și Perle, Coroane, monede Yulong sau monede Safanad.
        • Jucătorul care provoacă cele mai multe daune este recompensat cu amulete Taur sau cu designul navei Flora Fatale (coroane). În plus, aveți o mică șansă de a primi Dragonul de argint pentru animale de companie (coroane).
        • Jucătorul care efectuează ultima lovitură are șansa de a primi designul navei Flora Fatale (coroane ), desaga regala sau sau desaga nobiliara.
    Echipa voastră Seafight
     
    Modificat ultima dată: 3 Noi 2022
  11. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Vom avea o sincronizare astăzi cu următoarele modificări.

    Vă rugăm să vă planificați jocul în consecință.
    • Eveniment:
      • Am pregătit următorul eveniment Pe urmele trioului Bleaktide
    • Îmbunătăţire:
      • Acum puteți achiziționa mai multe rețete o data, pentru tunurile voodoo;
      • Am schimbat culoarea în alb a lui Monroe Robinson (24/1) pe mini-hartă ;
      • Am adăugat o limita pentru figurinele pe care le primiți de la rangul de puncte bătălie (Melusine și Thetis), acum puteți deține doar câte una din fiecare;
      • Am adăugat Buff-ul Rift Survivor pentru a fi afișat în fila Boostere active;
      • Acum puteți spiona un utilizator în fereastra de spionaj folosind doar o parte din nume (de exemplu, căutarea Pirate va arăta toti utilizatorii a caror nume contine Pirate);
    • Erori remediate:
      • Daca esti lovit de o torpilă acum se vor consuma plăcile de armură;
      • Am corectat Tooltip pentru abilitățile Critical Kill și Voodoo Velocity atunci când le-ați alocat suma totală de puncte de abilitate;
      • Am corectat numele pietrelor prețioase de nivel 29 pentru limba spaniolă.
    Echipa voastră Seafight
     
    axel apreciază asta.
  12. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Vom avea o sincronizare în scurt timp, cu următoarele:
    • Eroare remediată:
      • Unii dintre jucători au avut probleme cu acceptarea misiunilor - remediat.
    Echipa voastră Seafight
     
  13. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Vom avea o nouă sincronizare din nou în curând.
    • Îmbunătăţire:
      • Am adăugat două pachete în magazinul din joc pentru a cumpăra bucătarul submarin cu monede Safanad; unul accesibil pentru toți și celălalt dacă aveți Tăișuri necruțătoare, pentru o cantitate redusă de monede Safanad;
      • Am redus daunele torpilelor și raza de acțiune ale amiralului Diavol;
    • Erori remediate:
      • Jucătorii de nivel 36 - 40 nu au putut vedea misiunile corecte - remediat;
      • Am resetat misiunile zilnice pentru Fenghuang, Almahareen și Atlantis, așa că ar trebui să vă puteți vedea din nou misiunile zilnice.
    Echipa voastră Seafight
     
  14. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Vom avea o nouă sincronizare în curând:
    • Eroare remediată:
      • Unii jucători erau deconectați în momentul în care încercau să acceseze contractorii de misiuni sau camarazii - remediat.
    Echipa voastră Seafight
     
    axel apreciază asta.
  15. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Vom avea o nouă sincronizare în curând:
    • Eveniment:
      • Am pregătit evenimentul Pe marea întunecată și furtunoasă.
    • Îmbunătăţire:
      • Afișăm vizual perioadele de așteptare pe butonul de reparare (nu au fost adăugate perioade de așteptare suplimentare, le arătăm doar pe cele implementate anterior);
      • Am redus timpul de așteptare pentru reparații de la 5 la 3 secunde după apăsarea butonului de reparare și la 4 secunde după ce provocați sau primiți daune;
      • Am eliminat limita de cumpărare a rețetelor pentru tunurile Voodoo din magazinul din joc, astfel încât să puteți cumpăra mai multe odată;
      • Am dublat numărul de utilizatori care se află la fiecare rang de pirat, cu excepția rangului I;
      • Am îmbunătățit Sapiența spionului astfel încât aceasta să afișeze raza Torpedo atunci când se află în Atlantis;
      • Am activat Sapiența Spionuluii în hărțile Atlantidei;
      • Am schimbat tipul implicit de turn de la neutru la defensiv, atunci când construiți un nou turn pe insula gildei;
      • Am îmbunătățit recompensele NPC-urilor evenimentului Jolly Roger;
    • Erori remediate:
      • Craftingul pentru tunurile admiral era vizibil chiar și atunci când nu aveai o rețetă - remediat;
      • Era posibil să începeți testele pirat înainte de a finaliza linia de misiuni necesară, ceea ce a cauzat unele probleme cu nivelul jucătorilor. Am adăugat o condiție la toate testele de pirat din Almahareen, astfel încât să le puteți începe numai după ce ați terminat Linia de misiuni.
      • Numele filtrului in Magazin lipsea pentru articolul inginerul Commonwealth - remediat.
    Echipa voastră Seafight
     
    axel apreciază asta.
  16. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Vom avea o sincronizare mai târziu astăzi, cu următoarele modificări.
    • Modificări ale evenimentului:
      • Am crescut cantitatea maximă de butoaie permisă pe server;
      • Am eliminat restricția privind schimburile - nu mai trebuie să finalizați misiunile de event pentru a vedea tranzacțiile;
      • Am crescut cantitatea de retragere a butoaielor de la 12% la 15%.
    • Eroare remediată:
      • După ce au apărut prima dată, admiralii nu apăreau din nou - remediat.
      • Desagile imperiale subacvatice nu ofereau bijuterii -remediat. Dupa synk, se va rula un script care va recredita desagile deja folosite.
    Echipa voastră Seafight
     
    axel apreciază asta.
  17. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Vom avea o sincronizare astăzi cu următoarele:
    • Erori remediate:
      • Negustorii apar acum întotdeauna în hărțile 21/2, 23/1 și 25/1;
      • Am corectat o misiune care cerea în mod incorect să predați Butoaiele de rachiu unei Santinele;
      • Am corectat recompensele căpitanului Ron.
    Echipa voastră Seafight
     
  18. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Vom avea o sincronizare mâine, 21 noiembrie, cu următoarele modificări:
    • Eveniment:
      • Am pregătit viitorul eveniment Harvest Moon;
    • Îmbunătățiri:
      • Am reordonat filele de Chat, astfel încât Chatul pentru limba țării selectate la conectare să fie afișat mai întâi înainte de Chatul Global;
      • Am schimbat numele filelor de chat, astfel încât acum să arate limba chatului;
      • Am schimbat mesajul Alt+Click pentru a fi afișat așa cum a făcut în versiunea flash; [TAG] Seafight 14/12345678;
      • Am adăugat noi ranguri de puncte bătălie;
      • Am adăugat un buton în configurator pentru a reseta „Ferestrele blocate” (de exemplu, spionul, inspectează valorile, Event Ticker, etc.) în centrul ecranului;
      • Am ajustat Furtuna cu grindină/Ochi de vultur, așa că atunci când activați unul, celălalt va fi dezactivat imediat;
      • Tăișuri necruțatoare oferă acum un bonus de +10% monede yulong, precum și toate beneficiile anterioare;
      • Am adăugat o perioadă de așteptare de 10 secunde pentru Frații de arme și Însoțitorul milei, dacă utilizați oricare dintre aceste articole;
      • Am îmbunătățit gardianul Commonwealt Nivelul 5, care oferă acum +20% puncte de experiență și +15% puncte de bătălie atunci când este echipat, precum și toate bonusurile anterioare.
    Echipa voastră Seafight
     
  19. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Sincronizarea din această seară a cuprins:
    • Eroare remediată:
      • S-au adăugat textele lipsă la buff-urile Sigma;
    • Imbunătățire:
      • Am adăugat orichalklum la NPC-ul Drakir în Atlantida ca posibilă pradă.
    • Eveniment:
      • S-a mărit rata de apariție a Harvester, a cuferelor de eveniment și a lăzilor cu fructe;
      • Am îmbunătățit puțin prada din lăzi;
      • Tunurile Painbringer nivel 5 din cufere au fost schimbate cu tunuri Worldbreker nivel 5.
    Echipa voastră Seafight
     
    axel apreciază asta.
  20. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    În această dimineață am avut o sincronizare și încă una în această după-amiază.
    Modificările sunt următoarele:
    • Schimbări:
      • Am corectat imaginea de Black Friday din Magazin;
      • Am adăugat pictograma Sigma Discount la pachetele de Black Friday;
    • Am efectuat unele modificări de fundal ale serverului care nu afectează jocul.
    Echipa voastră Seafight
     
    axel apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.