Anunț Anunțuri Patchday - 2022

Discuție în 'Anunțuri vechi și FAQ' creată de Cataleya, 4 Ian 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. axel

    axel Team Leader Team Seafight

    Ahoi pirați,

    Vom avea o sincronizare astăzi cu următoarele:

    Event:
    • A fost pregătit eventul Mândria înghețată.
    Noutăți:
    • Am lansat Lansatoarele Atlantis și posibilitatea de la le îmbunătăți (Tinker). Mai multe informații puteți găsi în FAQ.
    Îmbunătățiri:
    • A fost modificat timpul de expirare a funcției de selectare a rolului pe harta grupului de la 30 de secunde la 60 de secunde;
    • S-a schimbat culoarea afișată pe MiniMap pentru toți contractorii de misiuni în alb, astfel încât să nu mai fie confundați cu NPC-urile obișnuite;
    • Prețul rețetei pentru tunuri voodoo a fost scăzut în magazinul de pe harta mării;
    • Maximum 5 Admirali Atlantis din fiecare tip pot fi generați în orice moment;
    • Nu mai este posibil să trimiteți o flotă de mercenari dacă sunteți în modul PvE;
    • Cantitatea de luminițe va fi aceeași pe toate hărțile (anterior erau mai multe în hărțile 1-20);
    • Pe MiniMap culoarea cuferelor este acum diferită de cea a luminițelor.
    • Instrumente de creație comune pot fi primite de la NPC-urile din Atlantis.
    Echipa voastră Seafight
     
    banditblue apreciază asta.
  2. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Toate lucrurile bune vin câte două!
    Iată a doua sincronizare care va avea loc în curând:
    • Îmbunătățiri ale evenimentelor:
      • Am crescut rata de apariție a Bjorgolds;
      • Am activat pachetele nave/mascote în magazinul din joc (imaginea va fi adăugată într-o sincronizare viitoare);
      • Cuferele de gheață au fost ajustate, astfel încât Rețeta este acum o Rețetă de tun Worldbreaker nivelul 4;
      • Banchizele de gheață au fost ajustate, astfel încât tunul să fie acum un Tun Worldbreaker nivel 3;
      • Am eliminat cerința de 2% daune pentru a obține recompense de la Omul de zăpadă;
      • Am mărit perlele, coroanele și yulong pentru Cerbul santinelei, Santinela lui Leto și Omul de Zăpadă;
      • Am adăugat o mică șansă de a câștiga monede Safanad de la Cerbul santinelei și Santinela lui Leto;
    • Îmbunătățiri:
      • Am limitat la 20, cantitatea de luminite Kraken ce pot aparea intro harta;
      • Am îmbunătățit instrumentul de reparare cu o grilă mai clară;
      • Daca nu ai "Ochiul lui Poseidon", il poti castiga de la Aral Drakir sau Hrell Drakir.
      • S-a îmbunătățit ecranul de scufundare, pentru a afișa eticheta de gildă în galben înaintea numelui jucătorului;
    • Erori remediate:
      • S-a rezolvat o problemă în care Lampa era vizibilă pentru toți jucătorii;
      • S-a remediat misiunea „Ajutor din adâncime” care obliga să duci obiecte unui furnizor incorect de misiuni;
      • S-a remediat Sapiența Spionului din Atlantis, unde nu puteai vedea HP/VP-ul țintelor din raza ta de torpile.
    Echipa voastră Seafight
     
    banditblue și axel apreciază asta.
  3. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Vom avea o sincronizare în curând pentru a rezolva o problemă legată de hărțile goale.

    Echipa voastră Seafight
     
    banditblue apreciază asta.
  4. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Ce modalitate mai bună de a încheia săptămâna decât cu o sincronizare?
    Vom efectua următoarele modificări.
    • Eveniment:
      • Am dezactivat misiunile "Rise of the Frost Giants" până când acea secțiune a evenimentului este activă;
      • Am corectat imaginea puzzle-ului de iarnă;
      • Dacă activați Aura de protecție în timp ce aveți cadoul Yuletide, acum veți pierde cadoul;
      • Am adăugat imaginile pentru animalul de companie "Frost Giant" în Magazin;
    • Îmbunătățiri:
      • Acum puteti folosi implacabil și Sânge de Inya în Safe Haven.
    Echipa voastră Seafight
     
    axel apreciază asta.
  5. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    În această după-amiază, a avut loc o sincronizare, cu următoarele:
    • Îmbunătăţire:
      • Am îmbunătățit sfaturile de instrumente pentru diferite aspecte ale jocului abilități, arme, echipaj, pictograme din bara de stare și amplificatoare de castel;
    • Eveniment:
      • Am adăugat câteva schimburi de muniție de fotbal îmbunătățită în magazinul din joc;
      • Am ajustat distanța pentru Anemoi și timpul de reîncărcare al Campionatului;
    • Erori remediate:
      • Am rezolvat problema cu misiunile/clasamentul Rift care nu se afișau după resetarea Riftului;
      • În descrierea designului, nu ați putut vedea toate beneficiile bijuteriilor, ci doar prima a fost afișată / remediat.
    Echipa voastră Seafight
     
    **฿αŕъαŕσśśα** apreciază asta.
  6. axel

    axel Team Leader Team Seafight

    Ahoi pirați,

    Synk-ul aferent serverelor SUA a fost generat de corectarea unei erori in sistemul de licitații: sistemul nu accepta licitațiile în mod corect.

    Echipa voastră Seafight
     
    Cataleya apreciază asta.
  7. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    • Schimbare:
      • Am ascuns Tickerele evenimentelor "Road to Atlantis", recompensele pentru puzzle au fost adăugate la linia de misiuni.
    • Eroare remediata:
      • Pachetul XL de la vânzare care a fost lansat astăzi are muniția incorectă - Piatră în loc de zăpadă. Vom rula un script pentru a credita muniția de zăpadă lipsă, pentru toate conturile care au achiziționat acest pachet.
    Update: Scriptul fost rulat la aproximativ orele 21:25.

    Echipa voastră Seafight
     
    Modificat ultima dată: 8 Dec 2022
    axel apreciază asta.
  8. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Sincronizarea de astăzi a cuprins:
    • Îmbunătăţire:
      • Am adăugat efectul de minge de foc la versiunea de design cu o velă Burning Dutchman.
    • Erori remediate:
      • Am remediat clasamentul pe harta de grup Winter Wonderland;
      • În fereastra de crafting pentru bijuterii, nu puteați vizualiza toate beneficiile bijuteriei pe care ați creat-o / remediat;
      • Uneori a existat o întârziere atunci când cauzați daune cu torpilelor / remediat.
    Echipa voastră Seafight
     
    axel apreciază asta.
  9. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Ne este cunoscut faptul că misiunile Atlantis, misiunile pentru evenimentul de iarnă, calendarul și Puzzle-ul s-au resetat și lucrăm în prezent la această problemă.
    Ne cerem scuze pentru neplăcerile create.

    Echipa voastră Seafight.
     
    axel apreciază asta.
  10. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Vom avea o nouă sincronizare în minutele următoare, cu următoarele:
    • Erori remediate:
      • NPC-urile submarine încetau să atace după ce trăgeau o dată - remediat;
      • Am remediat misiunile Atlantis, misiunile de iarnă, calendarul și piesele puzzle-ului (rețineți că misiunile zilnice pentru acestea ar putea să nu fie disponibile astăzi).
    Echipa voastră Seafight.​
     
    axel apreciază asta.
  11. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Am avut o sincronizare mai devreme cu următoarele modificări:
    • Schimbări:
      • Am redus cantitatea de mojo care poate fi folosită în Ceaunul din Aruba, in acelasi timp;
      • Am efectuat câteva modificări de fundal pentru a ajuta cu problema lag-ului experimentată pe Ultra Server.
    Echipa voastră Seafight
     
  12. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    În cursul serii trecute, am avut o sincronizare, care a cuprins:
    • Eroare remediată:
      • Am corectat clasamentul Rise of the Frost Giants. Acum vi se acordă puncte în funcție de câte ori completați harta.
    • Informație:
      • Am acordat un val de debuff pentru utilizatorii care folosesc programe terțe.

    Echipa voastră Seafight
     
    axel și **฿αŕъαŕσśśα** apreciază asta.
  13. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Vom avea o sincronizare astazi, cu următoarea modificare:
    • Vom dezactiva Ceaunul din Aruba pentru a investiga efectul asupra lag-ului. Vom activa Ceanul din Aruba din nou, mai târziu în această săptămână.
    Echipa voastră Seafight
     
  14. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    Vom avea o sincronizare astăzi, cu următoarele modificări.

    Vă rugăm să vă planificați jocul în consecință.
    • Eveniment:
      • Am pregătit următorul eveniment "Bigpoint Anniversary";
      • Am pregătit evenimentul "Lorzii piratilor", pentru mijlocul lunii ianuarie;
      • Am pregătit sezonul 11;
    • Îmbunătățiri:
      • Propria ta gilda, va fi afișată acum ca si culoare prietenoasă a relației de gildă „Pace”;
      • Culorile relației de gildă pot fi văzute acum pe mini-hartă (de exemplu, dacă setați o relație de gilda la Pace, culoarea păcii va fi afișată pe mini-hartă). Gildele fără o relație sau utilizatorii fără gildă se vor afișa în continuare ca punct roșu;
      • Am mărit dimensiunea țintei implicite cu 50% pentru jucători, NPC-uri, turnuri și monștri;
      • Am redus dimensiunea țintei pentru luminite, cufere, etc., astfel încât „mâna de os” să apară când sunt peste ele;
      • Am împărțit intervalele de timp pentru Frații de arme și Insotitorul milei; în loc să fie legate aceste perioade de timp, acum sunt separate;
      • Blocarea/selectarea țintei dvs. nu se mai pierde după ce învingeți un alt utilizator;
      • Am mărit timpul de care aveți nevoie pentru a vă alege rolul in harta grupului înainte de a fi dat afară din lista de așteptare;
      • Am adăugat posibilitatea jucătorilor de a părăsi lista de așteptare după ce ați acceptat, în timp ce așteptați un alt jucător;
    • Îmbunătățiri (evenimente):
      • Am adăugat o cantitate mică de muniție Terra în magazinul din joc;
      • Muniția de zăpadă oferă acum și daune bonus împotriva lui Jotun pe harta grupului "Rise of the Frost Giants";
    • Erori remediate:
      • Când obțineți un rang de puncte bătălie, rangul corect este afișat acum pe ecran;
      • Când primești un obiect de misiune, numele acestuia este afișat acum în joc;
      • Nu ați putut vedea numele atributelor Atlantis - remediat;
      • Nu ați reușit să reparați după ce a fost folosit impotriva ta un "focul lui elmo" / "atingere înfioratoare", în timp ce atacați o țintă - remediat;
    • Informație:
      • Am făcut câteva îmbunătățiri de fundal pentru a ajuta cu lag-ul;
      • Am activat din nou Ceaunul din Aruba;
    Echipa voastră Seafight
     
    axel apreciază asta.
  15. axel

    axel Team Leader Team Seafight

    Ahoi pirați,

    Patch-ul serii cuprinde următoarele:

    Erori remediate:
    • Misiunile eveniment aferente evenimentului aniversar au fost dezactivate;
    • Jucătorii nu puteau folosi articolele de acțșiune: frați de arme, companionii milostivi, toiagul bufonului și toiagul șarlatanului;
    • Jucătorii nu vor mai putea folosi breșele.
    Echipa voastră Seafight
     
  16. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi Pirați,

    Astăzi a avut loc o sincronizare:
    • Îmbunătățiri:
      • Eveniment: Am adăugat un pachet de muniții confetti pentru evenimentul de 20 de ani;
    • Erori remediate:
      • Am corectat cantitatea de puncte mari pe care le-ați putea câștiga din misiunea finală a evenimentului;
      • Am corectat numărul de puncte debătplie necesare pentru rangul „Terrors of the Seven Seas”.
    Echipa voastră Seafight
     
  17. axel

    axel Team Leader Team Seafight

    Ahoi pirați,

    Sincronizarea zilei a vizat următoarele:

    Îmbunătățiri:
    • Am adăugat pictogramele HH și MHH la pachetele de magazin care sunt disponibile numai în aceste perioade;
    • S-a redus raza de acțiune ale NPC-urilor Flotă, astfel încât acestea sunt acum deteriorate de Turnuri;
    • Am adăugat următoarele ferestre la opțiunea „Resetare ferestre blocate”: Monedă, Grup și Reputație;
    • Am activat Aura de protecție în hărțile Atlantis.
    Erori remediate:
    • Articolul Drumul catre Atlantis era afișat în categoria greșită din magazin;
    • Articolele Happy Hour erau afișate în categoria greșită din magazin;
    • Logurile din jurnalul de bord, legate de Tinkering erau incorecte;
    • Uneori, in Atlantis, punctele de bătălie nu puteau fi câștigate.
    Echipa voastră Seafight
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.