Anunț Anunturi de arhiva

Discuție în 'Anunțuri Patchday' creată de =Decadent=, 19 Noi 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. =Decadent=

    =Decadent= Board Administrator Team Seafight

    Ahoi pirați,

    În decursul zilei de mâine vom avea un nou sync. Acesta va curpinde următoarele:

    -
    Eroare remediată: Mesajul de anunțare a NPC-urilor Rhea și Kronos nu a funcționat pentru unele hărți.
    -
    Eroare remediată: Booster-ul de reputație nu funcționa
    -
    Bătălia titanilor - rebalancing:
    • Scăderea daunelor provocate de NPC-urile event.
    • Schimbarea nivelului de reputație de la 50.001 la 20.001 (la acest nou nivel de reputație veți putea să schimbați sufletele din piața neagră la o rată de 3:1 în loc de 6:1 (anterior)).
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
  2. =Decadent=

    =Decadent= Board Administrator Team Seafight

    Ahoi pirați,

    Un nou synk repară la acest moment erorile legate de boosterul de reputație din cadrul evenimentului - acesta nu a funcționat pentru toate NPC-urile eveniment. După restart această eroare ar trebui să fie corectată.

    Ca și compensație pentru neplăcerile cauzate va fi oferit un cod voucher. Acesta va conține 30 monede Platon și 30 monede Solon - veți putea astfel achiziționa boosterul de două ori.

    Echipa voastră Seafight
     
    Modificat ultima dată: 9 Aug 2017
    _Cipy7, banditblue și _Hellsing_ apreciază asta.
  3. =Decadent=

    =Decadent= Board Administrator Team Seafight

    Ahoi pirați,

    În decursul zilei de astăzi vom avea un nou synk. Acesta conține:

    • Event: am pregătit eventul Razbunătorii mării, event ce va începe în decursul zilei de mâine.
    • Eroare remediată: ghilda nu era vizibilă în secțiunea cabină.
    • Eroare remediată: daunele generate erau vizibile de două ori când nava era poziționată pe un NPC/jucător.
    • Eroare remediată: itemurile de acțiune nu îndepărtau mereu ciuma.
    • Îmbunătățiri: Buff-ul frați de arme este acum vizibil în bara de stare.
    • Îmbunătățiri: Am crescut numărul de sloturi pentru arme și structuri.
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
  4. =Decadent=

    =Decadent= Board Administrator Team Seafight

    Ahoi pirați,

    Synk-ul va fi amânat pentru mâine.

    Echipa voastră Seafight
     
  5. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    În decursul zilei de astăzi vom avea un nou synk. Acesta conține:

    • Eroare remediată: am corectat recompensa pentru harta grupului (Amber Avenger nu făcea parte din recompense)
    • Eroare remediată: zona de apărare de la Calypso în mini-jocul Ogygia funcționează corect acum
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    =Decadent= și _Hellsing_ apreciază asta.
  6. =Decadent=

    =Decadent= Board Administrator Team Seafight

    Ahoi pirați,

    În decursul zilei vom avea un nou synk / patch:

    • Eroare remediată: pentru a începe ultima misiune din cadrul evenimentului trebuia să aveți nivel de pirat 30. Nivelul este acum setat corect: 25.
    • Eroare remediată: minele puteau fi folosite în cadrul porturilor sigure.
    • Îmbunătățiri: NPC-urile eveniment nu mai pot fi vindecate.
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
  7. The_Scare

    The_Scare Guest

    Ahoi pirați,

    În decursul zilei de mâine vom avea un nou synk/patch:
    1. Castele vor fi mutate pe pagina de joc:
    • Va fi adăugată o nouă secțiune la castele (Castelele echipajului), conținând 6 noi extinderi.
    • Numărul sloturilor și extinderilor va crește la nivelul 8.
    • Unele valori și prețuri ale castelelor vor fi puțin ajustate.
    • Vă vom restitui toate modulele castelelor pe care le vom devaloriza.
    2. Îmbunătățire: Vom crește rata de apariție a NPC-ului HRMS Surprise, iar recompensa va fi ajustată.
    3. Bug fix: Când insula ghildei era atacată, emitea semnale de culoare roșie un icon greșit. (Corectat)

    Important: Vom avea nevoie de o perioadă de mentenanță de aproximativ 2 ore. Aceasta va începe la ora 9:30 (CEST).

    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.
    Echipa voastră Seafight
     
    Modificat ultima dată: 28 Aug 2017
    =Decadent= și _Hellsing_ apreciază asta.
  8. =Decadent=

    =Decadent= Board Administrator Team Seafight

    Ahoi pirați,

    Datorită unor probleme tehnice perioada de mentenanță pentru serverele din SUA s-a prelungit - estimare 5 ore.

    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    _Hellsing_ apreciază asta.
  9. The_Scare

    The_Scare Guest

    Ahoi pirați,

    Am constatat că apăruse o eroare la unul dintre castele: jucătorii au trebuit să plătească 250.000 perle în loc de 210.000 perle pentru telescopul la nivelul 7, perle pe care le veți primi înapoi. Vom rula un script iar toți jucătorii care au avut nivelul 7 la castelul telescop vor primi câte 40.000 perle.

    Echipa voastră Seafight
     
  10. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    În decursul zilei de mâine vom avea un nou synk/patch:

    Îmbunătățire: Am schimbat "protecția pentru începători" într-un buff
    • Toți jucătorii noi vor primi bufful "protecția pentru începători" timp de două săptămâni (336 x 1ora buff)"
    • Protecția pentru începători" va fi pierdută atunci când jucătorii ating nivelul 4, au mai mult de 50.000 xp sau vor ataca alți jucători.
    • Jucătorii care posedă buff-ul de de protecție, nu pot să captureze alți jucători sau NPC-uri
    Îmbunătățire: Am ajustat evenimentul Jolly Roger (mai multe informații vor urma în curând)

    Echipa voastră Seafight
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 6 Sep 2017
    _Hellsing_ apreciază asta.
  11. =Decadent=

    =Decadent= Board Administrator Team Seafight

    Ahoi pirați,

    Pentru a remedia eroarea legată de design-urile curente s-au adus unele schimbări bijuteriilor - mai exact aventurinului. La acest moment bijuteria oferă 15% reparare în loc de 5% daune + 5% reparare. Este doar o situație temporară.

    Echipa voastră Seafight
     
    _Hellsing_ și Cataleya apreciază asta.
  12. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    În decursul zilei vom avea un nou synk / patch:
    • Eroare remediată: evenimentul Jolly Roger: misiunile nu erau repetabile la 4 ore
    Mențiune: misiunile nu sunt repetabile la 4 ore de la finalizarea acestora, există o oră fixă la care acestea se resetează. Următoarea resetare va avea la ora 20:00 (ora României).

    • Eroare remediată: Am schimbat valorile pietrei speciale "Aventurin" la cele vechi (înainte de sincronizarea de ieri)
    • Eroare remediată: Am adăugat o locație lipsă
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.

    Echipa voastră Seafight
     
    Modificat ultima dată: 8 Sep 2017
  13. The_Scare

    The_Scare Guest

    Ahoi pirați,

    În decursul zilei vom avea un nou synk/patch:

    • Event: Vom pregăti începerea eventului "Răzbunarea lui Typhoon", event care va începe mâine.
    • Îmbunătățire: Damage-ul minei autoghidante va crește de la 100.000 HP la 350.000 HP.
    • Îmbunătățire: Toți jucătorii cu nivel peste 15 vor putea să accepte o misiune zilnică care le va permite să schimbe medalioanele luminoase în medalioane Behemoth, indiferent de câte puncte experiență dețin.
    • Îmbunătățire: Am îmbunătățit fiecare nivel al castelului "Echipă de curățenie".
    • Îmbunătățire: Am ajustat sistemul flotelor.
    • Îmbunătățire: Perioada de reîncărcare pt. schimbarea numelui a crescut la 30 de zile.
    Echipa voastră Seafight
     
    Cataleya și _Hellsing_ apreciază asta.
  14. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    În decursul zilei vom avea un nou synk/patch:

    · Eroare remediată: am corectat șansa de a câstiga mascota Hydra
    · Îmbunătățirea: Am mărit recompensa pentru harta de grup (de la 30.000 la 70.000)
    · Eroare remediată: am corectat recompensa din harta boss, acum este noul design în loc de cel vechi
    · Eroare remediată: unele nume erau amestecate in clasamente - remediat

    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.


    Echipa voastră Seafight
     
    Modificat ultima dată: 15 Sep 2017
    _Hellsing_ apreciază asta.
  15. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    O nouă sincronizare va avea loc in curând:

    Am remediat următoarele erori:
    • Buff-ul dezertorului nu funcționa corect (jucatorii care dețineau acest buff nu puteau fi atacați) - remediat
    • Harta de grup: Buff-ul pentru Hydra nu funcționa corect - remediat
    • Am schimbat clasamentul zilnic al hărții de grup: locul 1 - 5: 5 tunuri Firestorm și 1 hartă bonus Aquarius
    Echipa voastră Seafight
     
  16. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    O nouă sincronizare va avea loc in curând:

    Am remediat următoarele erori:
    • Buff-ul dezertorului nu funcționa corect - remediat
    • Harta de grup: Rebalansarea hărții de grup; am adaptat hărțile de grup pentru a fi mai ușor de finalizat
    Echipa voastră Seafight
     
    _Hellsing_ și The_Scare apreciază asta.
  17. The_Scare

    The_Scare Guest

    Ahoi pirați,

    O nouă sincronizare va avea loc astăzi în jurul orei 13:
    • Eroare remediată: Harta de grup - Trunchiul Hydrei rămânea uneori cu 0 HP.
    • Eroare remediată: Harta de grup - Luminițele colectate de la capete nu erau mereu contorizate.
    • Îmbunătățire: Rebalansarea hărții de grup - HP-ul trunchiului Hydrei va fi redus cu 20.000.000, HP-ul capetelor va scădea la 1.500.000 iar perioada de reîncărcare va crește cu 2 secunde, la 7.
    Va exista, de asemenea, o mică compensare pentru probleme: am adăugat la piața neagră un pachet cu 10 de embleme antice și 5 embleme magice (cumpărabil o singură dată) pentru 10 telepoarte și un pachet cu mine de contact (minele pvp, cumpărabil de 5 ori) pentru 10 telepoarte.

    Echipa voastră Seafight
     
    Modificat ultima dată: 20 Sep 2017
  18. The_Scare

    The_Scare Guest

    Ahoi pirați,

    O nouă sincronizare va avea loc în cursul zilei de mâine:
    • Eroare remediată: Recompensa zilnică nu putea fi revendicată dacă erați online.
    Echipa voastră Seafight
     
  19. Cataleya

    Cataleya Guest

    Ahoi pirați,

    O nouă sincronizare va avea loc astăzi:
    • Eveniment: Am pregătit evenimentul "Ziua lui Columb", care va începe mâine la ora 12 (ora serverului local)
    • Actualizare: Am șters buff-ul de respawn pentru harta Lion
    • Eroare remediată: Unii jucători au pierdut pietre pe unele design-uri - remediat
    • Îmbunătățire: Îmbunătățire: Am adăugat 6 noi elemente de extensie a navelor (atenție, unele dintre ele au nevoie de mai mult de un slot!):
      o Rowboat
      o Life Preserver
      o Reinforced Ribs
      o Ensorcelled Stanchion
      o Storm Lantern
    • o Steeled Chains

    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.


    Echipa voastră Seafight
     
    Modificat ultima dată: 5 Oct 2017
  20. The_Scare

    The_Scare Guest

    Ahoi pirați,

    O nouă sincronizare va avea loc în curând:
    • Noile extensii vor fi eliminate de la piață.
    • Tot echipamentul achiziționat vă va fi eliminat de pe conturi.
    Vă rugăm să aveți în vedere acest lucru în planificarea activităților voastre de joc.
    Echipa voastră Seafight
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.