Critica user-ului

Discuție în 'Propuneri și idei' creată de =Decadent=, 29 Noi 2013.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. =Decadent=

    =Decadent= Board Administrator Team Seafight

    Aveţi ocazia în această temă să ne semnalaţi parţile mai puţin reuşite din ceea ce înseamnă comunitatea şi jocul Seafight. Aveţi astfel şansa ca printr-o critică realizată în mod constructiv să ne atrageţi atenţia asupra lucrurilor pe care le putem îmbunătăţi în continuare. Vă rugăm să respectaţi regulile forumului, să păstraţi un ton civilizat în relatările voastre iar noi vă promitem că toate postările voastre vor fi citite şi transmise mai departe celor responsabili de calitatea jocului.
     
  2. cralucamaria

    cralucamaria Începător forum

    sa existe la misiunile pt proba de pirat sa poti plati cum am platit sa trec proba sa dau inapoi macar ultima proba (am absolvit proba nr 6 si nu am stiut ca de la aceasta proba nu mai pot clecta luminite pe paginile 1-4 si numai de la pag 2 in sus si nu sunt pregatita sa ies ca ma scufunda sigur) banuiesc ca mai sunt si altii in postura aceasta multumesc
     
    =Decadent= apreciază asta.
  3. papuc91

    papuc91 Începător forum

    harti restrictionate celor cu vase prea mari in care se pot lupra doar ce i mai mici care is ink incepatori PVP ca asa sunt obligatis a stea doar in harta mica... e normal ca ce i maris a stea intre ei nu sa vina cocosi pe hartile mici si sa i farame pe incepatori !!! sincer lucru asta "COCOSESC" te face sa te lasi de joc INSTANT !! e foarte aiurea si frustrant dupa ce te chinui 2 zile ca un EORU ajungi in urmatoruls et de harti si vine unu cu "titanicu" si se da cocos la tine :| care ink habar nu ai ce trebuie sa faci mai exact !! de ajutat nimeni nu ajuta dar la rautate is primii !! si nu e corect acest lucru , plus ca e mult de pierdut ... utilizatorii se lasa vazanda cest lucru destuld e aiurea !!

    In spearnta ca nu am deranjat si nu am plictisit , va Multumesc !
     
  4. =Decadent=

    =Decadent= Board Administrator Team Seafight

    Ambele propuneri au fost inaintate catre dezvoltatori. Multumim.
     
    ☆Cpt†Teague☆ apreciază asta.
  5. brogil

    brogil Novice forum

    Rezolvarea multor probleme este în felul următor: să se facă un fel de "meniu" în pagina de joc prin care cei mai "cucosi" să poată activa modul PVP şi să se lupte între ei iar cei care nu doresc să ramana în modul PVE. Asta ar fi cea mai bună soluţie. Cei mici ar putea şi ei să avanseze iar cei mai "dotaţi" şi cu chef de luptă să se lupte între ei pentru a-şi demonstra abilităţile (acest mod este prezent în multe jocuri şi este foarte apreciat). Mulţumesc.
     
  6. Zeusian

    Zeusian Comisar forum

    as dori ca o nava sa nu mai fie clasificata numai in functie de level sau experienta, ci si in functie de dotari. ai o nava lev 5, dotata mai tare ca una de 20 da' ai protectie si poti fura sau scufunda numai cand ai chef si cu cine ai chef. nu este foarte normal.
    asa sa fie si cu accesul in raiduri. te duci cu o nava full in raidul mic? nu mi se pare normal, ...trebuind doar sa nu dai proba de pirat.


    multumesc
     
  7. Achilles[❶NE]

    Achilles[❶NE] Profesionist forum

    Ar fi bine sa se bage si alte designuri elita la negustor cum ar fi Seahawk sau Spectrare
     
  8. Achilles[❶NE]

    Achilles[❶NE] Profesionist forum

    Sau ar fi bine sa existe un calendar cu event-urile stabilite pentru a ne pregati pentru eventul din acea perioada
     
    dragos_capitanu apreciază asta.
  9. Spirit_Breaker

    Spirit_Breaker Duce forum

    Nu calendare, eu cred ca e necesar un Announcement BOT pt chat, iar 1 data pe ora sa posteze automat informatii.
     
    =Decadent= apreciază asta.
  10. =Decadent=

    =Decadent= Board Administrator Team Seafight

    Va rog sa creati un sondaj pe aceasta tema in cadrul sectiunii de actualizari si idei.
     
  11. =Decadent=

    =Decadent= Board Administrator Team Seafight

    Ideea a fost deja transmisa mai departe. Multumim
     
  12. TIRANUL

    TIRANUL Scriitor activ

    sa se scoata "contractele de reparatii" ca oricum de cate ori incerc sa le folosesc imi da eroare...
     
  13. Spirit_Breaker

    Spirit_Breaker Duce forum


    La fel si cu HP-ul de la ceaun, nu o sa le scoata pentru ca trebuie sa-ti dea si ce nu iti trebuie...



    Au scos din joc asa:
    -Spectare
    -Buff de cristal din cufar
    -Cristale din NPC-uri
    -Harti bonus : -> harti de iarna, (galbena, verde - parca asa se numeau..) , etc.
    -Au marit HP-urile navelor (pvp) + reductii la greu ( ca sa creasca consumul )
    -Au marit HP-urile cadoacelor ( tot pt consum )
    -Poate mai sunt si alte chestii dar nu imi vin acum in minte..

    Crezi ca iti scoate tie HP si Contracte de Reparatii de la ceaun??


    EDITED:

    Trebuie sa recunosc ca au event-uri mai bune, care ar compensa Cristalele din NPC-uri si HP-urile marite.. Mai ramane problema Hartilor vechi si Designurile Vechi ( in special Spectare )
     
    Modificat ultima dată: 26 Ian 2014
    GENOVA apreciază asta.
  14. TIRANUL

    TIRANUL Scriitor activ

    Pai atunci , daca nu sunt scoase Contractele de Reparatii macar sa fie reparate sa le putem folosii.
    Nu asa este normal?
    Ori la bal ori la spital,nu? nu merge treaba altfel
     
  15. Zeusian

    Zeusian Comisar forum

    nu cred ca stapanii de la bp isi vor pleca vreodata urechea la solicitarile userilor, decat daca in mod accidental asta nu ii va face sa ceara mai multi bani pe nimic. de ce cred asta? cred ca este suficient un singur exemplu pe care il consider semnificativ, foarte usor de rezolvat, dar daca nu iese banu de ce??

    iata ca azi am vrut sa cumpar si eu ca tot omu' ghiulea cava pentru tun sa produc niste gold acolo

    si m-am dus de pe harta marii, am ales cumpara ghiulele si acolo nu am gasit decat ghiulele concave.

    mai sa fie, asta este (imi zic in barba ca nu am decat cioc :) ) si le selectez,

    cumpar 50k si imi apare satisfacatoare o imagine zambitoare care ma anunta ca am achizitionat cu succes doar gaurile de ghiulea.

    ce? se cumpara separat, si caut disperat in meniu sa vad unde apar, eventual sa le upgradez pe perle, cristale sau euroi ...

    dar cautarea mea nu a dat rezultate deoarece doar cavele strajuiau meniul existent.

    ma duc la pagina principala si acolo mai ca sunt fericit! am gasit gaurile de la ghiulea, acum pot face upgradul! ura!!

    dar ce sa vezi ca nu gasesc nicaieri cum sa le transform in cave.

    Ma duc la fierarie, ma duc la ghetarie, caut si pe la piata neagra, obiecte elita, obiecte de event, licitatii, taverne cu pirati, negustor ... dar nimic nimic. ....

    ma intorc linistit pe harta marii si dau LOG OUT

    stima
     
  16. =Decadent=

    =Decadent= Board Administrator Team Seafight

    [​IMG]

    :) Multumim pentru sesizare. Intr-adevar nu e ok sa existe 3 denumiri pentru acelasi lucru.
    Problema va fi inaintata pentru rezolvare.
     
  17. €ΛĞ£€

    €ΛĞ£€ Începător forum

    Ar fi minunat daca a-ti scoate toate 'brizbrizurile' alea de tip sorcova cum ar fi icon de reincarcare a tunurilor , norisori si alte prostii.Ar fi minunat daca a-ti traduce si voi in Romaneste. Ar fi minunat sa scoateti tot ce e inutil in joc pentru a rula si el in conditii, nu cand se strang 3 barci inamice sa se bata si nu pot pentru ca se blocheaza. Ar fi minunat daca nu aveti timp sa rezolvati TOATE greselile din acest joc macar din respect pentru jucatorii care au bagat bani in joc si v-a hranit pana acum. Ar fi minunat sa gasiti un echilibru in joc , nu de fiecare data cand face-ti un update sa aiva repercursiuni numai dintre cele rele. Ar fi minunat sa si luati in considerare ce va scriu jucatorii si sa nu tratati cu indiferenta fiecare critica apoi facand abuz de putere il banati sau asa mai departe.Ar fi minunat sa ma las eu de joc cred, va multumesc.
     
  18. €ΛĞ£€

    €ΛĞ£€ Începător forum

    Ar fi minunat sa nu mai 'fuga' barca dintr-un colt in altu al hartii dupa ce esti scufundat.
     
    Modificat ultima dată: 14 Feb 2014
  19. -S.O.S.-

    -S.O.S.- Novice forum

    Daca inchizi pagina cu harta navala si dai iarasi start joc de pe pagina principala, nu mai ai problema asta. Stiu ca ar trebui sa functioneze si daca apesi butonul de relogare direct de pe harta navala, dar poate te ajuta.
     
  20. unuplusunu

    unuplusunu Novice forum

    O alta schimbare care ar anima jocul ar fi transformarea hartilor raid in harti PVE.
     
    dragos_capitanu și Adyloo apreciază asta.