Critica user-ului

Discuție în 'Propuneri și idei' creată de =Decadent=, 29 Noi 2013.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. =CASS=

    =CASS= Junior Expert

    Astea doua mai merg :))
     
  2. o chestie, in int1o au aparut cei ce folosesc boti de luminite din nou
     
  3. House

    House Guest

    Vom verifica acest lucru! Multumim pentru sesizare...
     
    Achilles[❶NE] apreciază asta.
  4. am trimis si la suport dar vom vedea
     
  5. House

    House Guest

    Vor urma in perioada urmatoare noi serii de inchideri a conturilor jucatorilor care folosesc programe tip bot (interzise). Multumim inca o data pentru sesizari.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 11 Iun 2015
  6. ElGuerrero

    ElGuerrero Începător forum

    ar fi bine daca ati face ceva in legatura cu cei de level mare.. ne ataca intr-una in hartile mici... am fost scufundat si de 5 ori in jumatate de ora sau mai putin...devine iritant..nu pot sa bat o nava de event sau ceva linistit..... o alta propunere ar fi epavele bagate permanent avand in vedere ca ia ceva timp sa fie distrusa una ...
     
    Modificat ultima dată: 21 Iun 2015
  7. ElGuerrero

    ElGuerrero Începător forum

    ati stricat tot eventu cand ati bagat odette cea imputita si celelalte npc-uri cu puncte vodoo... :mad:
     
  8. Zeusian

    Zeusian Comisar forum

    event naspa.
    da, am facut 600k perle, dar faceam mai multe fara event si mai si ramaneam cu mai multe teleporturi.
    iar de la piata nu am mai avut de luat decat petul mic.
    asa ca este un event de 2 bani
     
  9. Zeusian

    Zeusian Comisar forum

    mai mai, cum stai cu logica? nu prea bine cred.
    1. daca dau sau nu tot event de 2 bani este
    2. se presupune ca astia fac eventuri pentru toata lumea pentru distractie si atractie!!!!

    bafta la scoala
     
  10. Achilles[❶NE]

    Achilles[❶NE] Profesionist forum

    de 5 ori nu e cine stie ce...sunt altii care sunt scufundati in 5 minute de 5 ori :)) te plimbi si tu din harta-n harta pana gasesti una mai linistita,dupa ce faci o nava te muti din nou daca vezi ca incep sa apara jucatori dintr-astia pusi pe bataie.
     
  11. Achilles[❶NE]

    Achilles[❶NE] Profesionist forum

    Cam asa sta treaba Zeusiane. Poate doar pentru tine eventul asta e de 2 bani...eu unul am luat design-urile mai vechi, ca sa le am la colectie, petul si imi raman si suflete pentru recompensele finale.Sunt si eventuri mai bune, nu zic ca nu, dar mie mi se pare si asta destul de accesibil.
     
  12. ElGuerrero

    ElGuerrero Începător forum

    degeaba ma plimb sa caut o harta mai libera... cum se poate dezvolta cineva daca este scufundat intr-una?? ori e joc pentru toti ori doar pentru donatori si jucatorii mai vechi??? si zeulian zice bine..oleaca...eventu a fost destul de slab... incepand cu partea a 2-a a devenit event pentru cei de level mare..halal...
     
  13. Achilles[❶NE]

    Achilles[❶NE] Profesionist forum

    Dacă aveai de făcut eventul, îl făceai în prima parte căci ştiai ce te aşteaptă în a doua.Dacă nu îţi găseşti un mod de a juca nu ai şanse să creşti deloc.Şi presupun că treaba cu scufundatul se poate rezolva, nu ştiu cum e situaţia pe celălalte servere, dar la mine serverul e împărţit între două coaliţii care îşi dispută conflictele legate de joc.Aşa că orientează-te şi tu spre o ghildă,încearcă să ceri ajutorul cunoştinţelor tale care deţin o barcă mai buna să te ajute sau bagă cardul ;) Şi ca să fim serioşi, nu eşti singurul afectat de treaba asta cu playerii de lvl mare ce se leagă de cei mici.
     
  14. VLAD

    VLAD Talent de excepţie

    vai de mine "event" cu rafinarea tunurilor...numai ca nu e. cand o sa incepeti sa va tineti de cuvant???
    bine ca la payment merge treaba dar in rest greu tare, cu intarzieri de 30-90 de minute cum am fost invatati:mad::mad::mad:
     
  15. VLAD

    VLAD Talent de excepţie

    jocul va fi inaccesibil pentru o perioadă ce sperăm să nu fie mai lungă de 30 de minute.
    deja a fost depasita aceasta perioada...sa vedem pana la ce limita ajunge nesimtirea voastra
     
  16. marinaru777.FmF

    marinaru777.FmF Scriitor în devenire

    Ca data trecuta,in jur de 4 ore. :)
     
  17. VLAD

    VLAD Talent de excepţie

    initial erau si tutnurile voodoo la piata si le ati inlocuit cu lustruitele(din aceasta cauza apar lustruitelex2) sau ma insel eu?
     
  18. FlasH95.

    FlasH95. Novice forum

    Propun sa scoate-ti afara *Lanterna magica* o rusine si face lag sa puneti asa recomense acolo......Stiu ca sposori is maifericiti iasa bani da ii batie de joc pentru noi mersi.
     
    *BELLAA* apreciază asta.
  19. Jeicky

    Jeicky Începător forum

    13 dec 2013 a fost acest post pe care il sustin, dar din pacate cei mici sunt lasati in voia "valurilor"...pentru a avansa mai repede nu trebuie sa fim "obligati" sa umblam tot timpul cu cardul...incep sa cred ca acest joc este pay for seafight....nu este incurajator deloc pentru nou venitii care nu au sau nu vor sa "bage" bani in acest joc.
     
    VgS și =Decadent= apreciază asta.
  20. (NemeSyS)

    (NemeSyS) Scriitor activ

    Aici sunt ''on Topic''
    O puteti considera ca , critica la tot ceea ce candva numea Seafight.... Care era logo ? a da ''the phenomenal online pirate adventure''
    Domnilor House si Decadent , .... cred ca inca mai am undeva prin ''cutia postala'' acea discutie purtata cu Heiko unul din proprietarii companiei. Asa ca domnilor abtineti-va de la a mai comenta pe tema sistemului anti-bot, un sistem defectuos si cu un randament ce lasa de dorit. Un proiect esuat ce nu ne promite decat blocarea aleatorie a conturilor indiferent daca au fost sau nu verificate.
    BigPoint pierde anual 30-40k euro din cauza user-ilor ce folosesc acele programe insa ar pierde mult mai mult fara ei '' nu ne permitem o astfel de pierdere , ce ar duce la inchiderea definitiva a seafight-ului , un joc in care au fost investiti foarte multi bani de catre compania noastra.''
    Sper sa fi tradus corect .:)))
    Deci hai sa nu o mai dam de pereti si faceti-va treaba.... daca inca mai e cineva apt sa faca fata.In fiecare seara scufund minim 30 de nave ce folosesc acele programe .... Uneori am impresia ca am logat pe farmerama, si ma astept sa se aprinda un beculet unde sa imi spuna ca am uitat sa hranesc animalele.Amuzant si nu prea incet incet se evapora si ultima farama de ''dragoste'' pentru acest joc , in cazul multor playeri lasand in urma un gust amar ...... o dezamagire . Si tot ceea ce a fost candva istorie,istorie a devenit. Va felicit dragii mei , cei ce ati spus adio, caci in curand vom fi multi altii ....cei ce vom face acelasi pas.
     
    VgS apreciază asta.