Critica user-ului

Discuție în 'Propuneri și idei' creată de =Decadent=, 29 Noi 2013.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. simi2

    simi2 Mogul forum

    O critica si in acelasi timp propunere.
    Recompense finale harta Virgo:
    • 5% daune timp de 7 zile (50% șanse)
    • + 12.500 hitpoints timp de 7 zile (50% șanse)

    Asta scrie la FAQ generale. Am facut ieri si azi 5 virgo am luat, culmea, de 5 ori coca. Propunerea ar fi sa scoata daunele de la recompense daca tot nu le dau cei de la BP. Sau sa remedieze situatia, desi nu cred ca o sa o faca.
     
  2. |SHARK|-ŁЄχ

    |SHARK|-ŁЄχ Junior Expert

    Daunele se acorda, am facut si eu 3 virgo si am luat la toate 3 daune...
     
  3. hamal.cu.experienta

    hamal.cu.experienta Scriitor în devenire

    Bonusurile se acorda. Viata mai rar la mine dar in rest am primit mai detoate de acolo
     
  4. ~ro~roman~ro~

    ~ro~roman~ro~ Începător forum

    cel mai frumos ar fi sa dispara botii
     
  5. =Denes=

    =Denes= Începător forum

    In accest joc sau schimbat multe Lucruri.. Cum ar fi abilitatile,castelele de la 6-7 si etc...Ar mai fi o schimbare de facut sa fie,la castele in loc de 3 SLOTURI sa fie 4 Sloturi..ar fi ce-a mai buna schimbare..
     
    Spirit_Breaker apreciază asta.
  6. Spirit_Breaker

    Spirit_Breaker Duce forum

    Eu o sa va dau un exemplu sa va faceti o idee cum e facut scriptul pentru bonusuri:
    Luati 2 markere ( unul rosu si unul negru) . Pe o foaie de matematica trasati aveti de trasat 100 linii cu ambele culori (50 rosii -50 negre). Si incepeti 5 negre,1 rosie,2 negre ,4 rosii etc. Linia rosie este recompensa cu daune, iar cea neagra cu HP ; le-ai pus in asa mod incat daca ii arati cuiva o parte din ele, o sa zica ca sunt la intamplare - dar nu sunt ( ca tu tot 100 ai @ 50-50). Asa au facut ei scriptul, nu exista recompensa pe coordonate (sistem asamanator este la ceaun, cufere, recompense in hartile bonus).
     
    Modificat ultima dată: 24 Iul 2016
  7. Ciresul

    Ciresul Pretendent

    O critica dupa marele update...
    Jucatorii mici trebuie sa aiba cel putin lvl pirat 10 sa poata sa faca si ei o perla pe mare din npc-uri care au hp mare si damage pe masura.Parerea mea este ca ar trebui introduse sau modificate unele npc-uri din hartile 1-9 sa dea recompense in perle si sa se scada hp-ul si damage-ul lor.Cei mici nu prea au sanse sa creasca
     
  8. Zeusian

    Zeusian Comisar forum

    iar cei mari nu au pe ce pune bot-ul :)
     
  9. ЯΔPMonste®

    ЯΔPMonste® Scriitor activ

    Nu vreau sa fiu hater dar nu ai dreptate deloc. Tu nu privesti lucrurile in ansamblu ci doar ce nu iti convine tie, vezi doar experienta ta in joc iar ceea ce recomanzi ar distruge si mai mult jocul si iti spun si de ce:
    1 Mai multe perle pe moca, mai putini $$ la BP;
    2 Mai multe boturi pe mare care si asa sunt imune la ban pentru ca exista domnii administratori bine pusi in functii;
    3 Poate rearanjarea hartilor e sub orice critica acum incepatorii au mai multe oportunitati si pot sa creasca mai repede decat inainte. De ce? Pentru ca misiunile si probele de pirat sunt usoare, nu mai au timp limita (cel putin probele) si ofera tunuri, pana in nivel 11 obtii 100 tunuri de calibru 60 nivel 3 pe moca si 100-150k perle. Probele de 12+ ofera tunuri voodoo care pana acum erau doar la Plati. Probabil cea mai mare problema sunt jucatorii ceilanti daca nu ai un tag de ghilda care sa te tina "la caldurica" o sa fi o tinta dar in general misiunile le faci tragand 2-3 focuri si gata. Harta de raid solara inca este disponibila daca esti dispus sa stai cu inca 100 de boturi pe langa tine.
    4 In hartile 14 si 15 exista cunoscutele nave de perle care nu numai ca le-au batut pe cele din Behemont dar si pe cele din harta Lion care daca nu sti este cea mai profitabila harta de raid. Au 500k viata, ofera in jur de 1800-2000 de perle si sunt destul de dese, daca ceea ce ceri tu s-ar schimba nu ai mai avea loc sa arunci un ac, industria boturilor ar exploda.
    Sper ca acum o sa intelegi de ce jocul este asa cum este si poate ar fi bine sa te gandesti ca acum 2-3 ani castigai 10-20k perle la nave de milioane de viata iar updateurile recente au facut jocul mai favorabil pentru incepatori, totusi nu pot nega ca este un joc comercial si nu poti supravietui daca nu arunci cu banii la BP.
     
    Modificat ultima dată: 12 Mar 2018
    aditzu05[❶] apreciază asta.
  10. kostzy

    kostzy Cunoscător forum

    iar tu vezi asta din prisma ta,daca tu poti da o nava jos din 2-3 focuri nu toti o pot face ptr ca nu da cu cardu sau sta pe bot,vb doar ptr tine nu si ptr alltii,la final ai dreptate este joc comercial iar BUGPOINT vrea doar banii
     
  11. m4uritiu_ss

    m4uritiu_ss Novice forum

    Faceti si voi ceva cu navele Titansmasher. Sunt inutile iar hartile in care apare karkinos-ul sunt pline de ele. Macar schimbatile sa nu mai traga pe jucatori
     
  12. =Decadent=

    =Decadent= Board Administrator Team Seafight

    In urma patch-ului de ieri NPC-urile Titansmasher nu mai sunt agresive. Deci nu ar trebui sa va mai cauzeze probleme.
     
  13. House

    House Guest

    Vom trimite dezvoltatorilor jocului aceasta doleanta spre analizare!
     
  14. SattiS

    SattiS Junior Expert

    Toti jucatorii se plang de programele robotizate de pe joc, si toata lumea spune ca pe BP il intereseaza doar partea comerciala, profitul, si da e corect, iti trebuie profit ca sa poti dezvolta acest joc. Abonamentul lunar pentru BOT este de 10 eur, eu personal in locul celor de la BP as scoate un program legal pentru harti bonus, un program sa zicem la 5 euro 7 zile sau 14 zile si as fi foarte drastica cu cei care folosesc programe robotizate pe mare, as incepe cu 1 sau doua avertismente, de 30 zile , respectiv 60 zile si apoi as bana permanent.Va place sau nu, adevarul este ca pierdeti jucatori, si nu datorita jocului, a bug-urilor, a paymentului, ii pierdeti datorita programelor ilegale folosite pe joc. Ca sa iti placa jocul trebuie sa il joci, e mult mai facil sa cheltui 10 euro si sa faca programul tot in locul tau, aduna cufere, face perle, strange coroane, harti bonus, puncte experienta, puncte batalie, totul si el jucatorul activ de ieri, incet dar cu siguranta intra din ce in ce mai putin, mai se bate putin, mai da la o insula si apoi iese, ca tot ce ii trebuie ii face programul. Si de plictiseala in timpul asta cauta si gaseste alte jocuri, cu mai putine programe automatizate, un joc pe care trebuie sa il joace, un joc care incet il capteaza, ii pune mintea si timpul la lucru, ambitia, orgoliu, competitia, etc.
     
    Modificat ultima dată: 2 Aug 2018
  15. BYTZA.87

    BYTZA.87 Novice forum

    Bonusurile de logare mi se par chiar amuzante.... de exemplu 300 munitie exploziva,nici macar de o salva :)),maritile un pic sau scoatetile ca sincer nu e nici o diferenta,este adevarat ca la 7 zile premiul este ceva mai substantial dar totusi,
     
    Bamse71 apreciază asta.
  16. Ciresul

    Ciresul Pretendent

    apropo de bonusul de logare...e jenant ca dupa 461 de logari sa primesti 10 tunuri vodoo lvl zero cand aceste tunuri sunt de ceva vreme deja depasite
     
    .corsarulnegru. apreciază asta.
  17. =Decadent=

    =Decadent= Board Administrator Team Seafight

    Ok. Care considerati ca ar fi la acest moment un bonus potrivit pentru logarea cu numarul 461?
     
    banditblue apreciază asta.
  18. SattiS

    SattiS Junior Expert

    buna ziua,
    observ ca din 2/3 postari jucatorii se plang de programele automatizate care sunt folosite pe joc, si ca o completare, este o critica generala pe mai multe servere, ceea ce nu vad aici este reactia celor din staf, nici aici si nici faptic pe mare, desi daca faci tichet esti anuntat ca sunt mii de barci banate la nivel general. Eu am fost educata ca " nu exista nu pot, exista nu vreau" si nu inteleg de ce nu se vrea curatarea jocului de programe automatizate, sau suntem prea putini revoltati cei care nu folosim programe si se merge pe principul majoritatea invinge minoritatea, si in acest caz imi fac mea culpa ca nu folosesc un program, sau nu va pasa.
     
    .corsarulnegru. și banditblue apreciază asta.
  19. Ciresul

    Ciresul Pretendent

    Nu vreau sa exagerez spunand 10 painbringer dar macar ciocane lvl 3 sau 4 mergeau...Totusi fidelitatea jucatorilor ar trebui rasplatita daca ii vrei in joc.Propun sa se schimbe recompensele si sa fie mai de actualitate
     
    dan-schela și .corsarulnegru. apreciază asta.
  20. FlasH95.

    FlasH95. Novice forum

    Voi chiar nu vedeti ca nu se mai folosesc deingurile noi de ce nu le faceti sa mearga pe mare ca cele vechi?