Feedback Discutii: Cronometru pentru ouă de dragon

Discuție în 'Runde de discuții generale' creată de axel, 27 Mar 2024.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. axel

    axel Team Leader Team Seafight

    Ahoi pirați,

    În această rubrică așteptăm feedback-ul vostru pentru event-ul Cronometru pentru ouă de dragon.

    Vă rugăm să acordați atenție modului de exprimare.

    Succes!
     
  2. mydyla

    mydyla Conte forum

    ma gandeam ca in eventul asta nou vor exista npc-uri sau recompense la misiuni care vor da radiante .... dar ciuciu
    bine ca puncte de event au bagat din belsug ... dar radiante?
    vreau sa vad un admin care joaca pe cont normal daca a putut face ( in timp normal de joc) sufletele radiante si daca a
    putut sa cumpere de la piata de event item-uri, o cerinta absurda !??
     
    simbad68 apreciază asta.
  3. kostzy

    kostzy Cunoscător forum

    Misiunile zilnice se resetează în fiecare zi la ora 12:00 (ora locală a serverului).
    unde sunt misiunile zilnice?
     
  4. Vitamina.C

    Vitamina.C Avansat

    am facut 4 radiante in 3 h, mai am putin si termin de facut cele 400
    chiar sunteti penibili
     
  5. **฿αŕъαŕσśśα**

    **฿αŕъαŕσśśα** Mare-maestru forum

  6. Oare cei ce fac aceste evenimente au creier sau tarate? In 8 ore de tras la nave am luat 4 radiante
     
  7. *HellFire*Ro*

    *HellFire*Ro* Duce forum

    Mama ei de Oaie lucitoare..Fratilor,cine face traducerile in joc? Oaie lucitoare=Luminite...Eu cred ca au angajat programatori de la fara frecventa... Nici nu mai tin jocul pe limba romana... Mai bine inteleg in engleza.
     
  8. T-A-L-E-N-T

    T-A-L-E-N-T Profesionist forum

    Au fost adăugate pachete în magazinul de pe harta mării, incluzând suflete radiante....

    cam multe Radiante.....amuzant!
     
  9. £arcas£.[❶ЍE]

    £arcas£.[❶ЍE] Începător forum

    În română :
    Hai să facem niște calcule :
    Avem o misiune la care se cer 400 de Suflete radiante.
    Există un singur mod eficient, prin care se pot obține , și anume prin scufundare npc-ului Negustor Jolly Jim.
    Acesta are o rată a recompensei de 1/3 Suflete radiante. Adică 1 din 3 npc-uri poate da 1 Suflete radiante.
    Acest npc apare la aproximativ 5 min. să presupunem că un jucător obijnuit are nevoie de 1 minut pentru a scufunda acest npc.
    Deci (5 minute * 1200 de npc) =400 de suflete radiante .
    De ce 1200 , pai o să presupunem că jucătorul este ghinionist.
    Deci obținem 100 de ore , pentru a obține acele Suflete radiante.
    Din acest contex excludem că jucătorul este scufundat , mai trebuie să se oprească pentru a-și face nevoile. Și să nu uităm că dacă jucătorul, joacă mai mult de 8 ore riscă să fie penalizat.
    Astfel apare întrebare jucătorul este un robot, sau un om? Când s-au facăut aceste statistici pentru a lăsa npc-urile pe joc, să ținut cont de cât de repede farmeză un bot sau cât de repede farmează un om?

    In English:
    Let's do some calculations:
    We have a mission that requires 400 Radiant Souls.
    There is only one effective way to get them, and that is by diving the Merchant Jolly Jim npc.
    It has a reward rate of 1/3 Radiant Souls. That means 1 in 3 npc can give 1 Radiant Souls.
    This npc spawns at about 5 min. let's say a normal player needs 1 minute to sink this npc.
    So (5 minutes * 1200 npc) = 400 radiant souls.
    Why 1200, well we'll assume that the player is unlucky.
    So we get 100 hours to get those Radiant Souls.
    From this context we exclude that the player is immersed, he still has to stop to defecate. And let's not forget that if the player plays for more than 8 hours, he risks being penalized.
    Thus the question arises is the player a robot or a human? When were these stats made to leave npc's on the game to account for how fast a bot charms or how fast a human charms?
     
  10. sir-deep-fear

    sir-deep-fear Junior Expert

    eu unu miam luat adio de la finalizarea eventului desi am 240 radiante facute
     
  11. **฿αŕъαŕσśśα**

    **฿αŕъαŕσśśα** Mare-maestru forum

    Daca nu ai prestatie 24/24nici nu este cazul sa incerci!
    Pierzi resurse inutil.
    Mergi spre realizari posibile pentru cine joaca mai putin.
     
  12. sir-deep-fear

    sir-deep-fear Junior Expert

    incercarea moarte nare asta e mergem inainte
     
  13. sir-deep-fear

    sir-deep-fear Junior Expert

    ar fi fost bine sa iei un radiant la 3 nave dar probabilitatea de a lua un radiant este de 1 la 100 de nave
     
  14. T-A-L-E-N-T

    T-A-L-E-N-T Profesionist forum

    nu inteleg logica lor...te obligă să faci 400 de radiante, nu ai ce face cu 400 de bucăti!!!
     
  15. ovydyuuuu

    ovydyuuuu Începător forum

    si eu am aceeasi problema .... nu stiu ce trebuie sa farm ca sa gasesc pietre de amuleta pentru misiune
     
  16. T-A-L-E-N-T

    T-A-L-E-N-T Profesionist forum


    Draconis pângărit

    • În funcție de câte daune provoci, ești recompensat cu PE, iar dacă ai mai mult de 1 punct de event, ai șansa de a obține perle, coroane, yulong, monede safanad, puncte de event sau semințe de Porla.
    • Jucătorul care provoacă cele mai multe daune și are mai mult de 1 punct de event, va fi recompensat cu PIETRE DE AMULETĂ, muniție Confetti sau cu monede yulong.
     
  17. ovydyuuuu

    ovydyuuuu Începător forum

    multumesc pentru raspuns ;)