Greata!!

Discuție în 'Întrebări generale' creată de **฿αŕъαŕσśśα**, 15 Dec 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. **฿αŕъαŕσśśα**

    **฿αŕъαŕσśśα** Mare-maestru forum

    In loc de iteme pentru Atlanida, ar trebui sa dati ceva lamaii.
    Poate asa vom reusi sa inghitim mai usor toate ineptiile acestui joc.
    Am ajuns sa platim si sa primim iteme ce nu ne sunt folositoare,unii dintre
    noi poate sunt claustrofobi si nu suporta submarinele.
    De ce oare trebuie sa am sau sa fiu obligat sa cumpar ceva inutil pentru mine?
    Sa ajuns ca apare restart neanuntat...abia ai intrat intr-o harta sau ai folosit un item,pentru care depui un mic efort sa-l castigi. Oare a fost cineva despagubit pentru aceste pierderi?
    De aceea ti se face GREATA cand vezi si simti atata bataie de joc si lipsa de respect.
    Nu va salut!
     
    FikuMikuNaKocyku și booghy1973 apreciază asta.
  2. jokermov

    jokermov Novice forum

    Nu te obliga nimeni sa cumperi..Mai bine foloseste banii aia pentru altceva mai folositor. ;-)
     
  3. **฿αŕъαŕσśśα**

    **฿αŕъαŕσśśα** Mare-maestru forum

    De ce oare trebuie sa am sau sa fiu obligat sa cumpar ceva inutil pentru mine?
    Asta am spus! Nu am ca am cumparat sau voi cumpara.
    Dar s-a ajuns ca pentru a face upgrade tunului suzeran sa ai nevoie de orichalkum. Deci obligat sa intrii in submarin,sau sa cumperi ceva care contine asa ceva.
     
    FikuMikuNaKocyku apreciază asta.
  4. FikuMikuNaKocyku

    FikuMikuNaKocyku Scriitor în devenire

    Tu ai perfectă dreptate. Problema este că noi doi vedem jocul ca fiind un joc și da, uneori mai plătim pentru distracție, plăcere, etc. Însă dezvoltatorii văd jocul ca pe o afacere căreia trebuie să îi maximizeze profitul, poate tu nu joci cu submarinul, dar nici nu vei vrea să iei bătaie și pe mare și sub ea, așa că vei lua pachetul, măcar să rămâi în rând cu cei de la suprafață, iar dacă nu luai pachetul oricum, nu prea contezi pentru BP, că nu maximizezi profitul (din moment ce nu scot bani, numărul de jucători nu prea contează). Oricum, aici pe forum vorbim degeaba, știm ce putere au românii oricum atunci când e vorba să se impună în fața străinilor (de aia vă și plângeți de ani de zile să primim ca români reducere la payment, etc.).
     
    VLAD apreciază asta.