Anunț Întrebări pentru dezvoltatori

Discuție în 'Anunțuri oficiale' creată de Cataleya, 7 Dec 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Cataleya

    Cataleya Guest

    Întrebări pentru dezvoltatori
    Ahoi pirați,

    Vă propunem ceva nou!

    Avem un chestionar pentru voi, unde un jucător poate lăsa o întrebare dezvoltatorilor:

    https://forms.gle/KLysoW9FMxXhnXwu9

    Toate întrebările vor fi citite, iar dintre ele vom alege pe cele mai interesante 10, care vor primi răspuns.

    Chestionarul va fi deschis până marți. După aceea va fi închis până data viitoare.

    Echipa voastră Seafight
     
    axel și Stylish apreciază asta.
  2. axel

    axel Team Leader Team Seafight

    1. Planificați să readuceți pe mare NPC-uri mai vechi? Cred că va avea un răspuns favorabil.
    a. La care NPC-uri vă referiți mai exact? Poate să fie o idee interesantă pentru un retro – event, asemănător celui numit Pacatele parinților.

    2. Muniția luminoasă, explozivă (muniție elită normală ) oferă 100% puncte de elită, muniția specială dovleac / confetti /explozivă cristal oferă 200% puncte de elită.
    De ce muniția cu încărcare adâncime care este în mare achizitionată în meniul de plăți și are timp de răcire dublu, nu oferă cel puțin 400% puncte elită???

    a. Ideea este interesantă – deși muniția încărcarea de adâncime are deja un scop bine stabilit, ar putea dori să discutăm despre opțiunea de a avea o muniție / torpilă focusată pe puncte elită.

    3. Aș dori să existe mai multe evenimente bazate pe PvP! Nu-mi amintesc numele tuturor, dar mi-a plăcut evenimentul Jackpot și cel în care puteai câștiga recompense în joc din PvP-ing!
    a. Atlantis MS3 (Submarine vs Nave) și mai ales MS4 vor fi despre submarine și PvP - hai să vedem ce poate aduce aceasta.

    4. Dragă Staff, am așteptat de mult timp ca abisul Atlantidei, imaginându-ne cele mai de neconceput lucruri. Dar de la release, am fost sincer puțin dezamăgit! Întrebarea mea este: așa cum este Atlantis programat, în afară de coroane și perle, nu există nicio legătură între Suprafață și Abis, creând astfel două jocuri distincte și separate, unite doar de același client. Vă gândiți să creeați o legătură și/sau să ne oferiți o modalitate de a obține resurse pentru a le folosi în ambele lumi? Aveți de gând să puneți mai multe evenimente / știri în Abyss ca să nu fie atât de plictisitor?
    a. Vă rugăm să verificați răspunsul anterior (3.)

    5. Lucrează Bigpoint pentru a elimina autoshoot-ul / ținta automată? (Din moment ce nouă, jucătorilor, ni s-a promis că Bigpoint va fi mai crud ca niciodată, și totuși am văzut doar 2 debuff-uri după acea promisiune - imediat se împlinesc 5 luni)
    a. Lucrăm în mod constant la situația legată de BOT, deși știm că s-ar putea să nu pară așa, uneori. Din păcate, nu putem divulga multe informații despre ceea ce facem pentru a combate aceste caracteristici (ar ști și dezvoltatorii de bot). Din momentul în care a fost trimisă această întrebare, a fost creat un alt val de debuff și plănuim să facem încă unul în viitorul apropiat.

    6. Vrem să fie eliminați din joc timpii de răcire (cooldown): nu vreau să apăs o tastă și apoi 0,5 cooldown-ul - apare senzația de LAG. De asemenea, trebuie să remediați sistemul de plăți: portughezii, românii și cei din america latină plătesc mult mai mult decât jucătorii germani, francezi, turci sau ungari, atunci când se face comparația cu situația economică.
    a. Cooldown-ul este necesar deoarece programele de tip BOT au trimis atât de multe solicitări către server, încât acesta era literalmente pe moarte... dacă utilizatorii nu ar fi folosit programe de tip BOT, care umplu serverul cu solicitări, nevoia de cooldown nu ar fi atât de mare și am putea discuta despre reducerea cooldown-urilor.
    b. Sistemul de plăți nu este apanajul echipei de joc, ci ține de departamentul de plăți, dar, în general, este reflectarea normală a economiei țării și un proces normal pentru companiile care acționează la nivel global.

    7. Puteti sa remediati LAAAAAAAAAAGGGGGGGGG-UL?
    a. Lucram in mod constant la aceasta. Speram ca ati sesizat imbunatatiri incepand cu momentul in care s-a produs imbinarea: schimbam niste lucruri in background care nu afecteaza jocul si unele care il afecteaza – de exemplu cooldown-ul articolulul Frati de arme și schimbările misunilor oferite de Duh, pe care le-am identificat ca factori care contribuie la problemă.
    Știm că mai este de lucru, dar ne dorim un joc care să se desfășoare fără probleme, la fel ca voi, și vom continua să lucrăm la această problemă până când acesta se va întâmpla.

    8. Care este planul pentru viitorul jocului? (mai multe hărți Atlantis, niveluri noi (50-55?)
    a. Atlantis va deveni o parte vitală a jocului cu efecte sinergetice asupra evenimentelor – cu toate acestea, acest lucru nu exclude extinderea lumii normale de Seafight deasupra apei, la care vom lucra de asemenea.

    9. Veti publica vechea versiune de Seafight?
    a. Asa ceva nu este planificat cum.

    10. Vreau sa scriu un program legal pentru barca. :D
    a. Va rugam, nu.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.