Iscoada adancurilor

Discuție în 'Pentru pirații tineri (Ajutor începători)' creată de dragos_capitanu, 4 Aug 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. dragos_capitanu

    dragos_capitanu Junior Expert

    Salut, cum faci sa ii dai extra damage acestui npc? Am vazut jucatori care loveau 100k in titansmaher si 250k in iscoada adancurilor, si mi-a parut putin ciudat... eu dau cam 140k normal, iar vs iscoada dau doar 40k cu fosforescenta.

    Exista alte bonusuri in afara de munitia fosforescenta? Dai mai mult damage cu anumite tunuri, etc?
     
  2. Mozart

    Mozart Novice forum

    Pietre nava: Daune Tun, Daune critice, preventie daune, sansa de evitare.
    Pietre mascota: Probabilitate de lovitura, Preventie daune.
     
  3. T-A-L-E-N-T

    T-A-L-E-N-T Locuitor permanent

    tunurile suzerane lvl 5-6, castele, abilitati full si pietrele de pe mascotă/navă lvl 32
     
  4. ∞ŦΆИ€∞

    ∞ŦΆИ€∞ Scriitor în devenire

    Ce nu au mentionat ceilalti:
    Trofee
    Piatra speciala de pe nava +5% dmg PVE
    Praf de pusca
    Simbrias ca si ofiter Commonwealth (recomandat cel putin lvl 3 de la abordarea amiralilor din hartile 31/1 si 31/2) si antrenorul de agresivitate pt daune, antrenorul de agilitate pentru aparare
    + baietii de serviciu care iti ofera +25 locuri de tunuri
    Buff-ul de la liga
    Bufurile de la hartile bonus (Daune tunuri colosale, daune tunuri indraznete)
    punte de fildes, vodoo, abanos
    Tunuri lustruite buff
    Buff Jolly Roger care iti ofera +10 locuri de tunuri
    Favoarea reginei care iti ofera +10 locuri de tunuri
    Favorul regelui care iti ofera +10 locuri de tunuri
    Gemini primus + Gemini Secundus

    Eu am 620 tunuri cu simbriasul de lvl 2 (si mai am de cumparat inca 6 locuri) dar daca vrei mai mult de atat, poti sa folosesti Lampa (obtinuta prin setul de misiuni Atlantida) si iti iei Arsenal sau Armarie pentru extra locuri la tunuri
    Deasemenea daca simti ca nu e suficient dmg poti sa activezi si Clepsidra care tine doar 30minute

    Ar mai fi Bonusul Scorpio impreuna cu Solzi diafanzi si bonusurile pisces
    Felinar de furtura (lvl 6 max)
    Si din cand in cand la payment mai ai sansa sa cumperi bonusul Sigma

    Succes
     
    Modificat ultima dată: 5 Aug 2022
  5. dragos_capitanu

    dragos_capitanu Junior Expert

    Multumesc de informatii! Destul de utile, cand m-am lasat de joc o buna parte din acestea nu existau.
     
  6. dragos_capitanu

    dragos_capitanu Junior Expert

    Cautam un raspuns ceva mai specific referitor la acest NPC. Spre exemplu, am observat ca "furtuna de grindina" imi mareste damage-ul de le 40k la 60k vs acest npc. Ceea ce ma face sa intuiesc ca acest npc are ff multa reducere a sansei de lovitura (am 119.8% probabilitate lovitura cu pulbere si grindina). Exista cumva si alte iteme care maresc probabilitatea de lovitura?
     
  7. lord17777

    lord17777 Începător forum

    la castel sa ai probabilitate de lovitura, pe mascota sa ai probabilitate de lovitura si sa ai tunurile lustruite, daca nu le ai iti trebuie probabilitate de lovitura si pe baraca, daca ai norocul sa ai si trofeul deblocat pentru probabilitate lovitura si mai bine.
    neaparat simbrias, daca nu ai lv sa abordezi pentru simbrias lv 3 poti cumpara pe perle si coroane de lv 2 din shop.
    o zi buna
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.