Feedback noul client

Discuție în 'Colțul utilizatorilor' creată de _MARYUS_, 25 Mai 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. programatorii de programe tip bot imediat rezolva.mai bine sa se bage maintenanta pana se rezolva.nu e lag dar in rest mai nimic nu merge bine. nici macar scrisul la cuferele de la sezon nu le vad ce lv este
     
  2. WΘИĐΞЯ

    WΘИĐΞЯ Avansat

    Cum ai reusit sa te loghezi?
     
  3. *HellFire*Ro*

    *HellFire*Ro* Duce forum

    Sunt de acord ca inca sunt multe lucruri de remediat sau de implementat in aceasta noua versiune a jocului, dar am incredere ca totul o sa fie mult mai bine decat inainte, Trebuie doar sa ne adaptam noilor caracteristici de joc.

    Multumesc si succes.

    Tema inchisa.

    Deci cam atat conteaza parerea jucatorilor..:))))
    Eu zic,ca nu mai are rost sa batem tastatura degeaba. :))
     
  4. *nann*

    *nann* Junior Expert

    Singura greseala a echipei BigPoint este faptul ca au lansat clientul Unity prea devreme, deoarece sunt prea multe lucruri de a remedia sau a adauga, de exemplu:
    • Mai multe setari grafice, audio, etc.
    • Remedierea bug-urilor legate de misiune, pana la UI in sine.
    • Lucarea UI-ului de pe joc (Shop, Privirea de Asamblu, etc.)

    S.a.m.d. Lista putea fi continuata, dar la cate lucruri trebuie remediate, actualizate sau adaugate, lista ar deveni infinita.
    Chiar daca staff-ul da impresia ca nu ii intereseaza de parerea jucatorilor, eu spun ca in scurt timp, toate problemele mentionate in paginile anterioare vor fi eventual rezolvate. Cel putin asa sper. :)
     
  5. WΘИĐΞЯ

    WΘИĐΞЯ Avansat

    Am reusit! dezistalat ,instalat client ! 10 spre 20 restarturi, raspuns moderatori 0! Am pierdut 5 ore! In acest ritm ,am sanse sa nu termin sezonul!

    Multumesc si succes.

    Tema inchisa.
     
  6. Cataleya

    Cataleya Guest

    Postarea respectiva era legată de sondajul deschis despre flash. Asa cum ți-am explicat in acea postare, sondajul nu-și avea rostul. Flash-ul este de domeniul trecutului iar acest lucru nu se va schimba, chiar dacă ne place sau nu.
     
    Modificat ultima dată: 28 Mai 2021
  7. *nann*

    *nann* Junior Expert

    Macar se vor realiza tot ce am mentionat mai sus?
     
  8. IceBull3t

    IceBull3t Talent de excepţie

    La voi se da vreun test ceva ca sa poti ocupa un post de programator in cadrul bigpoint-ului ? M-ar interesa o adresa de mail unde poate trimite un Dorel CV-ul, stie sa faca doar un X , dar cica e AS in programare , la fel ca astia care au implementat unity-ul asta .

    Cum v-ati adunat toti acolo, e peste puterile mele de a incerca macar sa inteleg ....
     
  9. *nann*

    *nann* Junior Expert

    Eu am o alta dilema:
    Dintr-o data a fost anulat eventul sau e amanat pana jocul va functiona correct, daca va fi acel moment. :))))
    Intreb de curiozitate. Deobicei cand se anunta o sincronizare/patch si un event era mentionat in acel anunt, dupa acea sincronizare/patch aparea si eventul.
     
    Modificat ultima dată: 29 Mai 2021
  10. *HellFire*Ro*

    *HellFire*Ro* Duce forum

    Eventul nu a fost anulat.patch-ul a fost pentru a pregati acel eveniment,care va incepe peste 2 zile.
     
    .White. și Cataleya apreciază asta.
  11. *nann*

    *nann* Junior Expert

    Ok, mersi. Mi se parea ca l-au anulat din cauza ca deobicei ma uit la postari noi si nu il vedeam.
     
  12. *HellFire*Ro*

    *HellFire*Ro* Duce forum

    Cu placere.
    Acuma ramane de vazut daca va fi la fel de profitabil ca si anul trecut :)
     
  13. *ensis*

    *ensis* De-al casei

    eu as propune sa incerce sa ii caute pe baietii veseli care fac programe, ca nerusul si sf colector am vazut ca ruleaza fara probleme:))
     
    Atalay apreciază asta.
  14. booghy1973

    booghy1973 Profesionist forum

    Cred ca nu la flash se referea colegul in acel sondaj ci la vechiul client care a functionat pana acum cateva zile (EDITAT moderator: Acel VECHI CLIENT era CLIENTUL FLASH) dar oricum apreciem ca nu va intereseaza parerea noastra si singurul lucru care conteaza pentru voi(si aici ma refer la dezvoltatori) sunt banii, cat mai multi. Matroz lvl5, worldbreaker lvl6 , doar bani visati. Sper sa nu mai gasiti fraieri sa bage bani in acest joc de 2 lei si sa inchideti pravalia.
    LE:
    Ultima data am luat pauza 6 ani, acum o sa iau definitiv si ii sfatuiesc si pe ceilalti sa faca acelasi lucru.

    2021-05-31 12:33:19Ai plătit către ghildă -3480729 din taxa ptr. ghildă.-3'480'729 Aur
    2021-05-31 12:00:03Ai primit 15 x Tun Painbringer nivel 4.2021-05-31 12:00:03Ai primit 1 x Harta Gemini.2021-05-31 12:00:03Ai primit 1 x Desaga Prietenului astral.2021-05-31 12:00:03Ai primit 30 x Favorul regelui.2021-05-30 12:33:24Ai plătit către ghildă -3867477 din taxa ptr. ghildă.-3'867'477 Aur
    2021-05-29 12:33:15Ai plătit către ghildă -4297197 din taxa ptr. ghildă.-4'297'197 Aur
    2021-05-28 12:33:12Ai plătit către ghildă -4774663 din taxa ptr. ghildă.-4'774'663 Aur
    2021-05-28 03:50:41Reducere creditat până la 2021-06-20 15:02:27. Motiv: Payment2021-05-27 12:33:13Ai plătit către ghildă -5305181 din taxa ptr. ghildă.-5'305'181 Aur
     
  15. ☆Đaпtes☆

    ☆Đaпtes☆ Avansat

    Deci versiunea unity anunțată cu surle și trambițe e un mareeeeee fasssssssssssssss...APUCAȚI VĂ FRAȚILOR DE ALTCEVA, SCROAFA I MOARTĂ IN COTEȚ DE MULTE VREME ȘI NU ȘI MAI REVINEEEEEEEEEEEEEEEEEE:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
     
  16. Silent-Bob

    Silent-Bob Începător forum

    Noul Unity este o mizerie alt termen mai soft nu exista.
     
  17. booghy1973

    booghy1973 Profesionist forum

    ""Ahoi pirați,

    Chiar și cele mai bune lucruri trebuie să se încheie la un moment dat. După cum știți, tehnologia Flash își va înceta existența pe principalele browsere la sfârșitul acestui an. Pentru a ne pregăti devreme pentru închiderea Flash, am stabilit data de 7 decembrie ca dată pentru închiderea clientului nostru de browser Flash.

    Începând cu această dată, butonul de "Start" din Browser va fi eliminat. Seafight va putea fi accesibil numai prin intermediul clientului descărcabil sau, de îndată ce este disponibil, Unity Open Beta.

    Echipa voastră Seafight""

    Pai hotarativa atunci, ca ne bagati in ceata, eu stiam ca flashul este cel din browser nu cel descarcabil.... Pana la urma cum este domnilor??

    LE: Exact cum spuneam, flash-ul este una, clientul descarcabil este altceva, lucru explicat anterior de Cataleya
    [​IMG]
    https://gyazo.com/68fcb89a85135c2a2bff61a1504c2c4c
     
  18. Bunicu-1

    Bunicu-1 Mogul forum

    ok o fi mai bun
    dar se chinuie de un an si mai bine si tot prost merge
    sunt misiuni care nu se pot executa
     
  19. kostzy

    kostzy Cunoscător forum

    la misiunea "Ultimul secret" de la "the arbiter" nu se ia in considerare abordajul npc-ului VCM Auricomous
    https://imgur.com/a/tm2039P
    2021-06-02 18:10:06
    Ai primit 1 x Lionsfire.
    2021-06-02 18:10:06
    L-ai abordat pe VCM Auricomous
    nici misunea "O problema importanta"de la Nadim Latif nu merge
    2021-06-02 18:34:32
    L-ai abordat pe Viridian Fox.
    de ce sa rezolvati problemele care sint,cand e mai usor sa faceti altele noi
     
    Modificat ultima dată: 2 Iun 2021
  20. olandezul-zburator

    olandezul-zburator Novice forum

    îl făcurăț praf de cînd cu capitani nu poți lua misiuni de la arbiter
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.