Feedback noul client

Discuție în 'Colțul utilizatorilor' creată de _MARYUS_, 25 Mai 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. booghy1973

    booghy1973 Profesionist forum

  2. Modificat ultima dată: 3 Iun 2021
  3. *thegos1*

    *thegos1* Novice forum

    Cu rabdare se rezolva totul,acest lucru a fost anuntat de acum 2 ani,toata lumea stia ca se va intampla asta,clientul merge foarte bine ieri au fost adaugate unele inbunatatiri.Admini sunt constienti ca clientul unity are nevoie de multe imbunatatiri dar acest lucru necesita timp.Sunt oameni care nu au habar jocul dar comenteaza imediat la orice problema,eventurile nu va plac multi dintre voi vreti sa cresteti din doar din eventuri fara sa bagati 1 leu mai bine cautati alt joc Seafight nu e pentru voi.
     
    catasperanta apreciază asta.
  4. kostzy

    kostzy Cunoscător forum

    mai bine nu descopereai forumul,nu trebuie si nu sint obligat sa bag bani,daca tu vrei baga nu te opreste nimeni dar nu venii sa tii predica la cineva ca nu baga bani,trebuiau rezolvate problemele actuale si apoi facute altele,asa nu rezolva nimic probleme peste probleme,degeaba am al doilea capitan daca nu pot lua misiuni cu el si mi-a blocat misiunile
     
  5. _MARYUS_

    _MARYUS_ Junior Expert

    Buna ziua nu stiu daca si restul jucatorilor intimpina problema cu presetarile.....
    Mie de fiecare dat cand ma loghez imi schimba presetarile , adica inainte aveam presetarea de bataie pe 1 si presetarea de npc pe 5 si pe 2,3 si 4 alte presetari ,acum zilnic le gasesc schimbate trebuie sa intru sa le identific intai si apoi sa joc... mas bucura daca aceasta problema ar fi semnalata mai departe si poate se va remedia in timp... va multumesc
     
  6. Silent-Bob

    Silent-Bob Începător forum

    Timp de 9 ani am rabdare cu jocul asta. Deschide te rog un topic in care sa ceri o reducere la sectiunea de plata pentru romani sa vezi cu cata rabdare o sa astepti un raspuns. La inceput chiar era un joc interesant cu o comunitate numeroasa. Acum mai sunt cativa nostalgici si botii.
     
  7. JACK.DANIELS

    JACK.DANIELS Novice forum

    sa imi duc caii si strombegheru la voi la server :)
     
  8. SattiS

    SattiS Junior Expert

    ......nu stiu cum sa iti spun, dar cu sau fara bani , problemele exista..........si nu stiu cum se face dar numai pe seafight iti trebuie rabdare de Sisif pentru rezolvarea problemelor. Am totusi o curiozitate, tu daca bagi bani ai un privilegiu?...........la mine pe server e ca in religie, toti suntem egali in fata lui D-zeu si a preafericitului BP......care are probleme multe, pt care noi trebuie sa avem rabdare, dar o viteza ametitoare de a introduce noutati peste noutati, toate contra cost bineinteles.:D
     
  9. *thegos1*

    *thegos1* Novice forum

    Daca nu va convine va puteti cauta alt joc unde va puteti petrece timpul.
     
  10. *ensis*

    *ensis* De-al casei

    nu cred ca exista jucator care sa nu bage bani, este imposibil, dar spre diferenta de tine noi suntem mai selectivi, daca tot platim , asa cum este si normal, avem si pretentii.
     
  11. catasperanta

    catasperanta Locuitor permanent

    forte multe lipsuri in unity dar sunt si bune cum ari fi capitani daca ar pune sa faca . virgo si capriconus ar fi ok
     
  12. T-A-L-E-N-T

    T-A-L-E-N-T Profesionist forum

    nu te mai deranjează dacă in loc de 1,2,3,4,5 pui de exemplu numele: NPC, BĂTAIE, ABORDARE, MONȘTRII! Succes!
     
  13. *HellFire*Ro*

    *HellFire*Ro* Duce forum

    Ati mai adaugat un capitan pentru misiuni,e ok.Dar sa faca o misiune timp de doua ore,e prea mult,In doua ore fac toate misiunile.

    O harta cancer o face intr-o ora si sase minute,iar o amarata de misune in doua ore......o_Oo_Oo_Oo_Oo_O
     
  14. _MARYUS_

    _MARYUS_ Junior Expert

    Ok daca as putea sa fac asta as face am incercat si nu merge schimbat
     
  15. dublu click pe presetarea 1 si poti scrie ce vrei.https://prnt.sc/14bpbi3 .sper sa te ajute
     
  16. *thegos1*

    *thegos1* Novice forum

    Poti da pe accelerare,iti i-a doar 5-10k munitie si 500-1000 pulbere in functie de misiunie.Daca ai face acea misiune manual ai consuma mult mai mult decat 10k munitie.asa ca nu mai asteptati doar lucruri moca.
     
  17. *ensis*

    *ensis* De-al casei

    nu merge butonul cu repararea navei
     
  18. IceBull3t

    IceBull3t Talent de excepţie

    Nu ai nevoie de ala, merg boturile iar :)))) ma fugaresc vreo 3 intr-o harta cand ma vad :D
     
  19. *ensis*

    *ensis* De-al casei

    Ice, tu esti de specialitate, poate ma poti lumina si pe mine, pt ca sunt profan in domeniu, sa imi explici daca e posibil sa functioneze boturile si dezvoltatorul sa nu vada si sa nu poata controla asta, desi se presupune ca platforma Unity e administrata de dezvoltator .Gresesc undeva, sunt eu blonda neuronal si nu realizez?
     
  20. IceBull3t

    IceBull3t Talent de excepţie


    Nu-s de specialitate, mie imi deschide PC-ul altcineva ca nu stiu de unde :D.

    Da, pot fi boti nedetectati in primele 1-2-3 zile sa zicem, dar daca chiar vrei (tu ca dezvoltator) sa nu fie boti pe servere, eu zic ca-ti poti da seama repede care sunt aia si ai putea lua decizii la fel de repede de banare, nu sa-i lasi pe mare nebanati cateva luni daca cotizeaza minim o anumita suma la BugPoint.

    Chestia pe Unity e cu 2 taisuri , il poti juca inca din browser jocul (presupun ca tot pe browser functioneaza acel bot), in consola se vad multe date despre joc si cred eu (nu am investigat) bot-ul se bazeaza pe acele event-urile (nu cele facute seafight, un fel de update cand apare ceva nou in raza vizuala a barcii) din consola.

    Un joc de N-spe mii de ani pe piata, a recunoscut public ca ei cu buna stiinta au dat voie unor programe 3rd party sa faca "injection" in clientul jocului, apoi , dupa ce au recunoscut public, au banat toate conturile care au folosit si nu le-au mai debanat :D. Ce-i drept, inca sunt programe care ruleaza pe serverul de joc si oameni care au 20 de conturi simultan de pe care "joaca" in acelasi timp, dar nu sunt banati pentru ca in contul lor principal s-au investit undeva la 17-20k Euro bani reali. De aici tragi tu concluzia ce si cum. Dezvoltatorii acelui joc au facut unele update-uri si au automatizat si ei anumite lucruri, dar lumea si-a pierdut interesul tocmai din cauza asta.

    Sunt curios cati jucatori au fost cel mai mult logati in primele 2-3 zile de UNITY , 50-100 pe Mega1?

    Eu adunat am cred 6-8 ore eventul asta, pe langa faptul ca-mi merge penibil in anumite cazuri si vesnicele bug-uri, mi-a trecut de ceva vreme sa mai incerc sa fac ceva pe jocul asta, probabil incet incet o sa ma reprofilez.

    Jocul asta e un sac fara fund, nu ai bagat minim 1 pachet per event, nu ai cum sa faci pvp , te bat toti botii care-s pe agro si care vin cu speed dupa tine:D. Ex: harta de mai devreme, trec pe langa inamic, nu-mi face nimic, trag in el - vine dupa mine la coordonata de la care am tras prima salva pe el. Bot-ul 2, trag pe el , pleaca cu speed in alta parte. bot-ul 3 - face epave doar. Ce mai vrei?

    Daca baneaza toate conturile care folosesc boti isi taie craca de sub picioare BP-ul (BP-ul e constient de asta, noi suntem constienti de asta - decizia fiecaruia ce face mai departe. De anul trecut din sept-oct nu cred ca am mai cotizat ceva, nu-mi aduc aminte exact de cand), nu mai primesc bani in cont. Vezi cazul lui "killer CZ" , acum vreo 2-3 luni in urma cand il bateam noaptea intr-o harta, isi aducea 8-9 conturi pe bot care puneau flote si trageau singure la insula. Eu ca simplu jucator ce sa-i fac cu o singura barca impotriva a 8-9 barci pe bot care trag la comanda cand ma vad? E banat in momentul de fata? Eu parca l-am vazut pe harta in continuare. Crezi ca va fi banat, eu cred ca nu. Se zvonea ca ar fi admin nu mai stiu pe ce server (hoooo, calm Dorele, e doar un zvon - poate fi sau nu adevarat, bland ca nu am dat cu parul)

    Dar eu iti recomand sa stai linistita, nu va veni nimeni sa recunoasca ceva :D
     
    Modificat ultima dată: 6 Iun 2021
    *ensis* apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.