programe automatizate

Discuție în 'Propuneri și idei' creată de SattiS, 21 Iun 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. SattiS

    SattiS Junior Expert

    buna seara,
    stiu ca sunt multe persoane care dezagreaza acest subiect, mai exact cei care folosesc programe, dar va fac cateva propuneri in incercarea de a stopa exodul acestora pe mari. Stiu ca BP nu baneaza definitiv, exista teama de asi pierde jucatorii, dar ati incercat sa luati si altfel de masuri, cum ar fi:
    - scadere lev-luri la nava,
    - scadere puncte de batalie, cu pierderea beneficilor castigate fraudulos
    - scaderea punctelor de experienta
    si se poate umbla la tot ce inseamna beneficiu obtinut necuvenit, cu ajutorul programelor automatizate si oferit gratis de BP ( abilitati, trofee, castele munitie, itemuri, etc), nu la payment.
     
    ☆~Angyal♥~☆fbi și axel apreciază asta.
  2. Ica

    Ica Junior Expert

    E un subiect foarte delicat. Foarte multi jucatori folosesc programe pe toate serverele.
    Jocul cere sa investesti destul de mult timp daca vrei sa cresti si sa ai o barca buna. Din cauza aceasta, daca muncesti si ai o viata normala nu prea poti investi acel timp.
    Aici vin in ajutor programele automatizate(cel putin 3 din cate stiu eu).

    Totusi, de cele mai multe ori se abuzeaza de ele, si sunt jucatori care tin barci pe programe saptamani intregi. (mai ales cand sunt anumite event-uri, mai ales ca cel de acum - Ghost Cup)

    Si da, e adevarat, ar putea pierde foarte multi jucatori daca ar avea o initiativa mai agresiva si cu urmari drastice.
     
  3. SattiS

    SattiS Junior Expert

    Da, e un subiect delicat, dar cred ca fiecare jucator a citit regulamentul, si fiecare ne asumam masurile care le putem suporta atunci cand incalcam punctul 3 (3. Programe ajutătoare şi de automatizare interzise) si folosim programele. Nu toti jucatorii folosesc programe si atunci dezvoltarea fiecaruia nu este echitabila. Daca BP nu ia masuri impotriva celor care folosesc programe, si nu ma refer la banari de 2 saptamani sau 30 de zile, pentru ca orice pierdere suferita, prin banare temporara, se recupereaza usor prin refolosirea programului,si atunci ii discrimineaza pe cei care joaca corect sau au bunul simt sa foloseasca programele numai in harti bonus, nu pe mare unde ingreuneaza activitatea jucatorilor activi.
     
  4. nu sa facut nimic pana acum impotriva programelor. deja sa ajuns sal foloseasca 90% .mai bine se lasa cei cinstiti ca nui o mare pierdere in comparatie cu cei 90%.
     
  5. SattiS

    SattiS Junior Expert

    Eu personal , daca as fi in locul lui BP , as scoate un program pentru harti bonus, un program legal, care sa imi aduca un venit constant, gen 5 eur pe 14 zile, si as sanctiona jucatorii care folosesc alte programe pe mare, e logic sa imi slabesc concurenta. Apoi as regandi strategia , as lasa dezvoltarea personala a jucatorului in plan secundar si as merge pe dezvoltarea echipei. Cea mai buna reclama iti face un jucator multumit, care in cercul de prieteni povesteste despre minunatul joc seafight si ii convinge facil sa intre pe joc. Toti jucatorii povestesc cu nostalgie despre inceputul seafight, cand erau mai putine programe pe mare, cand jucau in echipa.
     
  6. carlosmm

    carlosmm Maestru forum

    am 7 ani pe jocul acesta, daca foloseam programe, acum eram foarte bun am in jur de 500 de harti bonus, si am avut o perioada de 3 ani cand nu mai jucam, nu se i au masuri, vad un pirat de de 7 zile intr o harta? fac tiket si zice ca avem un program care baneaza periodic jucatori
     
  7. SattiS

    SattiS Junior Expert

    da, nu spui o noutate, eu joc de app 5 ani si e la fel, ma gandesc ca BP are multe jocuri, si ca seafight nu este o prioritate a lor, altfel nu inteleg de ce sunt nepasatori, dar cum am spus , profitul de la seafigt probabil reprezinta sub 1% din profitul dezvoltatorului , si probabil acest joc este considerat cantitate neglijabila ca si relevanta in CA. Problema cu programele nu este pe serverul de Europa, este o problema generala pe toate serverele, nemultumiri sunt peste tot, Europa, USA.........BP este surd la aceste nemultumiri, sau in incercarea de a stopa aceste programe gandesc masuri care afecteaza jucatorii activi, cert este ca pe zi ce trece jucatorii care folosesc programe cresc considerabili, iar cei activi care se incapataneaza sa nu foloseasca programe , satui de acesta situatie, renunta.
     
  8. JerryCo

    JerryCo Scriitor activ

    Este imposibil ca acest joc sa reprezinte numai 1% din profitul lor. In primul rand nu s-ar justifica investitiile, intretinerea si job-urile ocupate in echipa. Pur si simplu "Accepta" programele de tip bot pentru ca sunt constienti de ce joc au, sunt constienti ca publicul tinta platitor (adultii cu job-uri si salarii) au putin timp de joc, 2-3 ore, astfel ca trebuie sa lase botii sa faca "munca murdara" si oamenii platitori sa intre cele 2-3 ore sa bage banii pentru pachete si sa se bata. Este un acord tacit (chiar credeti ca simplii jucatori fac botii?) si un mod de a mai scoate niste bani indirect. Nu poti accepta botii pentru ca atunci creezi un precedent, ca nu exista jocuri care sa permita programele tip bot. Intrebarea mea este, cei care nu folositi, de ce nu o faceti? Moralitate excesiva? Nu vreti sa dati 10 euro pe seabot sau frica de ban?
     
  9. SattiS

    SattiS Junior Expert

    eu personal din principiu, joc acest joc de placere, imi place ideea jocului , ma relaxeaza............in ceea ce priveste frica de ban:))) ...e hilar, care ban ?.....2 saptamani, sau max 30 zile si apoi esti liber ca pasarea cerului, cand ai spus frica de ban mi-ai inseninat ziua:)))))
    Dar da, nu vreau sa dau 10 euro pentru ceva pentru care am intrat sa fac eu, adica sa ma joc, pentru mine a juca un joc nu inseamna sa stau sa ma uit la monitor cum joaca programul in locul meu, iar daca tu spui ca e normal sa folosesti programe, iar cei care nu folosesc inseamna ca au moralitate excesiva , nu e ok.
     
    Modificat ultima dată: 27 Iun 2020
  10. ☆~Angyal♥~☆fbi

    ☆~Angyal♥~☆fbi Începător forum

    Da boturile fac tot....o intrebare dece sa mai jucam daca programele fac tot perle puncte elite ...etc .dice.... sa bagam bani in joc ...dice sa ne fie sentiment de realizare ooo am rausit ba ce tarei jocul asta ??? NU SA DUS ... PROGRAMELE FAC SEAFIGHTUL ASTAI ADEVAUL. ... din pacate nam ... dar daca aveti programul ala care face tot datim si mie sa vad cum e sa nu joci sea si sa ai tot
     
  11. JerryCo

    JerryCo Scriitor activ

    Nu spun nici ca este normal sa faca botii tot pentru noi, nici ca e problema la cei care nu folosesc programe tip bot. Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar daca ati ales sa nu folositi programe de tip bot si jucati de dragul jocului, de ce va plangeti? Va deranjeaza botii? Ii puteti scufunda. Va sunt aliati? Atunci ca sunt boti ca erau on, tot nu aveati loc de ei. Altfel, mi se pare o discutie inutila...BP a ales sa ii suporte pe cei care folosesc programe de tip bot (si sunt mai multi decat voi 5 din aceasta postare), cei care folosesc programele au decis asta pentru ei (pe conturile si pe banii lor), voi ati ales sa nu folositi. Ce mi se pare mie amuzant e ca...toata lumea se plange de cat de praf e jocul, de cum vor pierde jucatorii cei de la BP, dar in cifre nu se lasa nima. :D
    Sa aveti spor pe mare! Am intrat numai sa dau drumul la bot...:D
     
  12. SattiS

    SattiS Junior Expert

    Nu a ales atata timp cat punctul 3 din regulament spune ca sunt interzise programele automatizate.
     
  13. JerryCo

    JerryCo Scriitor activ

    A ales prin fapte, nu te lega de niste chestii scrise acum 100 de ani. ;) Atat ai vazut din tot mesajul? :))
     
  14. SattiS

    SattiS Junior Expert

    atat m-a interesat din tot mesajul, dar in principiu sunt o persoana legista si cred in ceea ce e scris..........nu am gri, pt mine e alb sau negru, iar alegerea asta tacita de care spui tu nu imi place si am sa iti spun si motivul, suntem oricum la mana dezvoltatorului, fiecare mai mult sau mai putin cotizam la acest joc free, noi avem obligatii si niciodata un drept. Acest fapt nu mi se pare corect, BP are un regulament si e normal sa il respecte, intelegere tacita?..........unde scrie?..........nu cred ca unui jucator ii place sa fie precum ursul, sa joace cum i se canta.Ne plangem ca BP nu tine cont de parerile noastre, de ce?..........pentru ca stam si ne furam caciula unii la altii, si asta e ok?........nu. Sunt fapte pe care BP le face si nu ne convin, scriem pe forum?....luam atitudine?....nu, stam si soptim pe la colturi , ne balacarim intre noi, nu suntem uniti si e vina lui BP, dar in final ne racorim punand programe sa dezvolte contul , si tu zici ca e ok ca ne lasa, pana cand?....... pana intr-o zi cand vor avea alte interese.....in fine.
     
    Modificat ultima dată: 28 Iun 2020
  15. JerryCo

    JerryCo Scriitor activ

    Vei afla mai devreme sau mai tarziu ca putine lucruri in viata sunt albe sau negre, majoritatea sunt gri. De asemenea, orice distractie se plateste asa ca, la un anumit nivel, este ok sa bagi bani in "Acest joc free". Spui ca ne balacarim intre noi si de aia nu se intampla nimic in bine, dar de ce sa se schimbe ceva daca majoritatea partilor sunt multumite? Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar tot se spune pe forum de cativa ani "pierdeti jucatori daca o tineti tot asa"...dar ati ramas tot aceiasi cei care va plangeti. Cand isi va schimba dezvoltatorul opiniile, atunci fie te vei adapta fie vei parasi jocul, oricum la final nu castigi nimic de pe urma jocului...credeti ca daca maine se inchide jocul va da cineva banii inapoi? Nu! Joaca asa cum iti convine tie si nu te mai uita in stanga si in dreapta ca asta iti face rau...si in tara, sunt de acord cu ce zici tu...ca fiecare se plange de altceva si ne dam peste maini unii altora, dar tocmai, mai bine ne plangem toti impreuna de ceva care ne deranjeaza pe toti, decat sa ne plangem fiecare de ce ne intereseaza. (cum spuneam, partile implicate sunt multumite de boti, exceptie sunteti voi, o mica minoritate)
     
  16. SattiS

    SattiS Junior Expert

    sunt multi jucatori care nu folosesc programe, dar s-au resemnat si nu se bat cu morile de vant
     
    Cataleya apreciază asta.
  17. unii sau resemnat dar altii de frica sa nu piarda conturile. eu una joc de cativa ani buni si am ceva cu botii.am auzit cai ieftin si face tot, dar i-ti cere parola, email .maine-poimaine iar se pune pe undeva toate conturile cu email si parole pe undeva si multi raman fara nave ca le fura altii.dar cam asta merita
     
  18. Bunicu-1

    Bunicu-1 Mogul forum

    intrati pe discord intai si acolo o sa va lamuriti ce si cum
    pana atunci discutati degeaba
     
    JerryCo apreciază asta.
  19. ☆~Angyal♥~☆fbi

    ☆~Angyal♥~☆fbi Începător forum

    HM DECI TREBE SA INTALEG CA EU PLANG CA DICE MA ENERVEAZA BOTURILE DAR TU CEL CARE CU ZECE GHIARA INCERCI SA EXPLICI CA BOTUL IESTE CORECT SI ASA TREBE SA FIE TU NU TE PLANGI JOS AM COPIAT CATEVA VORBE CE SCRIATI CHIAR ASA RAU STA TREABA .... intrati pe discord intai si acolo o sa va lamuriti ce si cum
    pana atunci discutati degeaba .... BINE ZICI CE AM CITIT AICI CAM E GRAV eu intaleg de aici ca seafightul duce programele cu 10 euro ,,,, " " [ dar in final ne racorim punand programe sa dezvolte contul ,
    (cum spuneam, partile implicate sunt multumite de boti, exceptie sunteti voi, o mica minoritate)​
    A ales prin fapte, nu te lega de niste chestii scrise acum 100 de ani Sa aveti spor pe mare! Am intrat numai sa dau drumul la bot..Atunci ca sunt boti ca erau on, tot nu aveati loc de ei. Altfel, mi se pare o discutie inutila...BP de ce va plangeti? Va deranjeaza botii? Intrebarea mea este, cei care nu folositi, de ce nu o faceti? Moralitate excesiva? Nu vreti sa dati 10 euro pe seabot sau frica de ban?""
     
  20. JerryCo

    JerryCo Scriitor activ

    O sa te rog, data viitoare cand vrei sa postezi pe forum, lasa matrozul sa scrie...
    EDIT: Ce e pe discord?
     
    Bowie și IceBull3t apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.