programe automatizate

Discuție în 'Propuneri și idei' creată de SattiS, 21 Iun 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. carlosmm

    carlosmm Maestru forum

    *฿αŕъαŕσśα*jr apreciază asta.
  2. rkaa

    rkaa Novice forum

    Eu vreu doar sa spun ca cai care folosesc programe ajutatoare sa fie penalizati intr-un fel.
    Atat.
    De ei nu scapam pt ca si banii lor sunt buni (totul costa, orice program, eu banuiesc ca sunt lansate chiar de ei - de oameni care dezvolta programele seafight.
    Dar asta e alta discutie.
     
    Bamse71 apreciază asta.
  3. chiar de seafight sunt programele facute. 90% sunt pe bot si nu era de ajuns doar sa farmeze, au bagat si golem pt bataie.cei cinstiti adica cei fara bot dar totusi baga bani ce sa faca? game over zic eu
     
    *ensis* apreciază asta.
  4. *ensis*

    *ensis* De-al casei

    aici ai dreptate, programele sunt facute de seafight , au aratat asta cu certitudine atunci cand a fost mentenanta pe browser, jocul functiona numai pe client, ca si programul de altfel :).......... dar , deja s-a ajuns prea departe, programele farmeaza, apara sau ataca o insula, ataca jucatorii in harta in functie de gilda setata, practic nu inteleg cand BP va pune stop, cand se va hotara sa isi respecte propriul regulament ? Consider ca amploarea care au luat-o programele pe seafight au escaladat xce limita, iar indiferenta, sau lipsa de masura a dezvoltatorului denota totala lipsa de respect fata de jucatori. ​
     
    kostzy și rkaa apreciază asta.
  5. prea departe.nu se mai poate face nimic impotriva lor.dacai baneaza nici 50 jucatori nu vor mai fi pe megaserver.oricum rusinica mai ales pt cei care folosesc botul pt bataie. sta in spatele pc-ului si se mandreste cai tare, dar este nimic
     
    rkaa apreciază asta.
  6. *ensis*

    *ensis* De-al casei

    ar trebui banati progresiv, prima data 1 luna, apoi 3, si apoi 6 luni, s.m.d pana la ban definitiv..........iti spun eu ca dupa banarea de 3 luni nu vor mai exista jucatori pe program, s-au invatat pe banari de 1 luna mereu, si cam atat.................consider ca sunt suficiente cateva exemple ca sa opreasca nebunia, mai ales ca vom juca pe unity, iar acolo e floare la ureche sa verifice cine foloseste programe, dar numai daca BP chiar isi doreste sa isi respecte conditiile de joc.
     
  7. Ф₤Ð☆FΞ₤₤ФW

    Ф₤Ð☆FΞ₤₤ФW Novice forum

    Numai doctori pe aici! De unde stiti toate informatiile acestea! Eu ma vaccinez! Cum imi dau eu seama, ca player, de situatia jucatorului de langa mine? Eu ma duc sa-i fur pe astia ,cu botu in savarina ,ca sa cresc in clasament!
     
    WΘИĐΞЯ apreciază asta.
  8. Ф₤Ð☆FΞ₤₤ФW

    Ф₤Ð☆FΞ₤₤ФW Novice forum

    posturile lui ensis nu mai sunt jigniri la adresa tuturor playerilor! daca eu am timp sa joc mai mult de 8h ,asta inseamna ca folosesc ceva?dar acei playeri care nu au puncte exp,el si nici suficiente tunuri pe barca,au salva de 400000,inseamna ca sunt cuminti? cate bug-uri ati raportat pe forum ?
     
    WΘИĐΞЯ apreciază asta.
  9. *ensis*

    *ensis* De-al casei

    sa fim seriosi, daca vor isi pot da seama usor cine foloseste programe, e suficient sa vizualizezi jurnalul de bord si nu numai ..... si nu cred ca am jignit pe nimeni daca am cerut ca dezvoltatorul sa respecte propriul regulament. Problema nu este ca exista jucatori care folosesc programe, ci ca BP permite acest fapt fara sa ia masuri. Sunt convinsa ca va amintiti ca, acum mult timp in urma erau foarte putini jucatori care foloseau programe, mai mult in bonus map, arareori pe mare, si tot acum mult timp existau banari de 6 luni si banuri definitive, cam asa cum scrie in regulament. Amploarea programelor pe joc nu este neaparat o vina a jucatorului, fiecare e constient de riscul la care se supune si isi asuma pedeapsa, ci a dezvoltatorului ca permite acest fapt.
    .......... si daca imi spui ca jucatorii nu folosesc programe, permite-mi sa ma amuz :).........cred ca acum un an si ceva a fost scandalul cu dezvaluirea parolelor pe net, a conturilor celor ce jucau seafight si foloseau un anumit program automatizat.
    Sa nu mai vorbim de acele banari de maxim o luna, care se dau sporadic, si care convin jucatoriilor pentru ca recupereaza stand iar pe program.
     
    Modificat ultima dată: 31 Dec 2020
    *฿αŕъαŕσśα*jr apreciază asta.
  10. nu sa vb de cat timp joci. si eu joc mai mult de 8h pe zi.programele se observa si sa ajuns prea departe cu ele. bugurile sau raportat in tikete la suport iar cei care au profitat ceva mai mult au fost banati.si nu obsrv nici o jignire din partea lu ENSIS.apoi care e farmecul jocului daca stai numa pe bot? unii mai si uita sal opreasca si dupa 15h vasleste mai rau ca unu de nivel 1 :)
     
    *ensis* apreciază asta.
  11. Cataleya

    Cataleya Guest

    Te avanti in niste afirmatii pe care nu le poti dovedi. Incercati sa mentineti cursul discutiei fara presupuneri pe care le aruncati ca fiind reale. Fiecare are dreptul la propria opinie, dar, precizati ca este opinia voastra, nu ca si certitudine.
     
  12. *ensis*

    *ensis* De-al casei

    atunci puteti va rog, sa ne precizati, fara presupuneri bineinteles ,de ce functioneaza programele automatizate pe client?..............iar asta e simplu de verificat, un cont nou si verificati.........cu siguratna ve-ti vedea ca pt inceput , la achizitionarea unui program veti primi 1, 2 sau 3 zile gratis.
     
  13. nu sunt presupuneri.poate sunteti moderator dar hai sa nu ne mintim,exista ts unde sunt toate natiile si acolo se vorbeste , se spune clar si cum zicea colegul *ensis* faceti un cont mic si vedeti ca merge pe client.sigur stiti asta.si am verificat si eu cu un cont nou mic.
     
  14. Cataleya

    Cataleya Guest

    Nu sunt programator sa inteleg aceste detalii, si PRESUPUN ca nici voi nu sunteti ca sa fiti siguri de aceste lucruri. Pentru a nu degenera aceste discutii, subiectul este inchis. Cei care folosesc programe, sunt monitorizati tot timpul, iar periodic sunt valuri de banari.

    Succes tuturor
     
    Modificat ultima dată: 6 Ian 2021
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.