Propuneri de luat în calcul pentru a face jocul mai interesant!

Discuție în 'Propuneri și idei' creată de ∞ŦΆИ€∞, 15 Mar 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. ∞ŦΆИ€∞

    ∞ŦΆИ€∞ Scriitor în devenire

    Pentru că de fiecare dată când vii cu o propunere este bine să oferi și o soluție, o să fiu SCURT ȘI LA OBIECT: (am mai postat romane și am constatat că dacă e să nu se țină cont, nu se ține)
    PROPUNEREA NR. 1
    1. Actualizarea recompenselor primite de la cuferele de comori (excluzând aici pe cele de event) deoarece jocul a evoluat foarte mult iar acestea sunt la fel de cel puțin 5 ani.
    SOLUȚIA NR. 1
    1. Introducerea în cuferele de comori a altor recompense și creșterea acestora, cumulat cu actualizarea prețului cuferelor. Nu poți să mai primești 2k muniție la un cufăr, când tragi pe salvă cu 600 tunuri. Concret: 5k perle o cheie - recompensă de 5 ori mai mare - timp economisit (sunt destule de făcut pe joc, cine mai are timp de cules cufere?)

    PROPUNEREA NR. 2
    2. Actualizarea urgentă a secțiunii de buff-uri de pe navă.
    SOLUȚIA NR. 2
    2. Exemplu concret: Dacă am 30 zile buff-ul tunuri lustruite și a început un nou event care ține 4 zile, în măsura în care buff-urile se află la piață, eu o să pot cumpăra doar pachetul de 1 zi, până la maxim 10 zile, neputând cumpăra și pachetul de 10 zile. Acest lucru nu cred că este corect, deoarece timpul buff-urilor se scurge și atunci când nu suntem online. Măcar oferiți-ne posibilitatea aceasta, de a putea cumpăra toate cele 20 zile de buff, indiferent cât l-am mai avea pe barcă. PS: Cine repară 1 milion HP fără ciocanul de reparat și fără clepsidra?

    PROPUNEREA NR. 3
    3. Actualizarea modului de calcul pentru calcularea punctelor de rang (cel din fața navei), lucru cu care v-ați lăudat la un moment dat, dar nu am văzut nicio schimbare.
    SOLUȚIA NR. 3
    4. Introducerea altor criterii pentru calcularea acestui rang, care să nu mai permită jucătorilor să stea numai în hărți bonus pentru PEL și PE.

    PROPUNEREA NR. 4 - probabil cea mai interesantă
    4. Implementarea unui sistem de tip market în porturile securizate sau într-o hartă special concepută pentru acest lucru.

    SOLUȚIA NR. 4
    4. Posibilitatea ca jucătorii să-și poată vinde/schimba anumite extensii/monezi/buff-uri/tunuri etc. de pe nave cu alți jucători. Fiecare jucător să aibe un meniu unde își poate lista un anumit item de pe navă, iar acesta să poată fi cumpărat de alt jucător. Exemplu: Nu mai am ce face cu tunurile painbringer lvl 6, dar alt jucător le-ar vrea. Eu scot la vânzare acel tun și alți jucători licitează sau îl cumpără direct (nu știu care variantă ar fi mai bună). Se poate reține un comision pentru tranzacționare, limitarea numărului de tranzacții etc. Cred că a sosit momentul să vedem un tip de sistem de tranzacționare și pe seafight.

    PROPUNERI - continuare - să vină de la alți utilizatori
    PS: Nu uitați soluția!
     
    βΣSΤ, mydyla, *ensis* și alți 5 apreciază asta.
  2. WΘИĐΞЯ

    WΘИĐΞЯ Avansat

    SOLUTIA 5... DESFIINTAREA INSULELOR...de galbenele :eek:
     
    jokermov apreciază asta.
  3. mydyla

    mydyla Conte forum

    asta da ( nu le contest pe celelalte) , am sustinut aceasta idee vehiculata la discutiile referitoare la tunurile nefolositoare .... (care s-a transformat in acea nebunie totala sa aduni nu stiu cate balarii sa faci 1 tun ...nefolositor ... )... intotdeauna a existat schimbul de ceva pe altceva ...
     
    †`Fantomas`†, Atalay și jokermov apreciază asta.
  4. jokermov

    jokermov Novice forum

    Corect...salutari....tana09!
     
    mydyla apreciază asta.
  5. IceBull3t

    IceBull3t Talent de excepţie

    Cu tot respectul, frumos scris dar ti-ai irosit timpul inutil.
     
  6. Scf

    Scf Pretendent

    Cat de cat interesat ce ai prospus tu,mai putin propunerea nr 4...te asigur ca nu o sa se faca asa niciodata,inseamna sa le iei lor painea de la gura,ceea ce stim ca este imposibil si nu o sa accepte vreodata :)