Feedback Răzbunătorii Mării - Finală 2022

Discuție în 'Runde de discuții generale' creată de Eris, 16 Sep 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Eris

    Eris S-Moderator Team Seafight

  2. Ferdіnand

    Ferdіnand Junior Expert

    SEAVENGERSBACK
     
  3. FikuMikuNaKocyku

    FikuMikuNaKocyku Scriitor în devenire

    ECFBAD

    SEAVENGERSBACK
     
    Silent-Bob apreciază asta.
  4. jhonny

    jhonny Novice forum

    eventul este bun numai ca nu prea gasesc nave x
     
  5. kostzy

    kostzy Cunoscător forum

    cum sa fie "bun" daca nu sunt npc-uri?
     
  6. kostzy

    kostzy Cunoscător forum

    mai bine ati scimba ceva in legatura cu sufletele ,ca pana le obtinem sa cumparam ceva se termina eventul.nu toti stam pe but asa cum calculati voi
     
  7. VLAD

    VLAD Talent de excepţie

    Emerald Raider:

    În funcție de câte daune provoci, ești recompensat cu PE, suflete blestemate și muniție luminoasă, muniție perforatoare, perle, coroane sau monede yulong și cu o mică șansă la suflete radiante.




    2022-09-18 07:59:43
    Ai primit 2754 x Muniție perforatoare.
    2022-09-18 07:59:43
    Ai primit 123344 PE (puncte de experiență).
    2022-09-18 07:59:43
    Ai primit 3 x Suflete blestemate.

    cantitatea de muniție e invers proporțională cu punctele de experiență primite sau care e algoritmul de calcul?:confused:
     
  8. f!0r!n0-1uk4

    f!0r!n0-1uk4 Scriitor în devenire

    oare de ce numi sunt luate in considerare minijocurile la clasament desi finalizez harta cu rezultat accptabil?
    dar oare dece acceptabil?
     
  9. Deneb

    Deneb Avansat

    ma lamureste cineva cu produc 10 daune lui Undine?
     
  10. GENOVA

    GENOVA Începător forum

    pentru ca faci versiunea training
     
  11. VLAD

    VLAD Talent de excepţie

    Mini joc: Ogygia (Calypso)
    Cum sa joci:

    Sirenele și Calypso poartă o luptă aprigă. Sarcina ta este să ajuți Sirenele să distrugă Calypso. Calypso este înconjurată de patru tentacule care formează zonele de apărare ce reduc semnificativ daunele pe care le poți provoca lui Calypso. Tentaculele sunt agresive și te atac atunci când te afli în zona lor de atac. După o vreme, Sirenele își cheamă micul ajutor, Undine. Aceasta este înconjurată de o zonă de daune care poate provoca daune masive tentaculelor care sunt în apropierea acestei zone. Undine dispare din când în când. Trebuie să fii atent la cum o poți folosi pe Undine cel mai bine pentru a doborî toate tentaculele cât mai repede posibil. De îndată ce toate tentaculele sunt doborâte, Calypso te va ataca încă o dată. Această hartă Ogygia poate fi, desigur, finalizată cu sprijinul ajutoarelor angajate.
    De ce ai vrea să îi provoci mai multe daune?:confused:
    Scopul ei este de a te ajuta, tu trebuie să o direcționezi către tentacule pentru a le distruge.:)
    Posibil să aibă prevenție foarte foarte mare...;)

    P.S.
    Sper că am înțeles întrebarea ta, iar răspunsul este de ajutor :D
    _____________________________________________________________
    Npc-ul undine îl găsești în cadrul minijocului Ogygia...
    Nu am înțeles din prima ce ai vrut să spui, abia când am ajuns și eu la misiunea care îțî cere să produci minim 10 daune acelui npc m-am lămurit :)
     
    Modificat ultima dată: 18 Sep 2022
  12. VLAD

    VLAD Talent de excepţie

    Încearcă o altă metodă/ordine de rezolvare a jocului;)
     
  13. ☆LiΘη☆Kiηg☆

    ☆LiΘη☆Kiηg☆ Scriitor în devenire

    Probabil faci cu ajutor. Incearca sa faci fara ajutor
     
  14. GostRO

    GostRO Avansat

    De ce nu ma lasa sa intru in mini-jocul Ogygia (am reuusit ieri sa intru si azi nu ma mai lasa) dau clik pe Plateste si intra si nu face nimic, nu ia comanda. am embleme 74 buc. In Laguna Krakenului ma lasa fac mini-jocul.
     
  15. VLAD

    VLAD Talent de excepţie

    sunt mai multe nave eveniment în portul securizat decât într-o hartă normală :))
     
  16. predators7

    predators7 Scriitor în devenire

    în Laguna Krakenului a luat cineva nava la recompensă?
     
  17. **฿αŕъαŕσśśα**

    **฿αŕъαŕσśśα** Mare-maestru forum

    Daca nu ai platon sau solon( moneda) trebuie sa bifezi fara ajutor
     
  18. GostRO

    GostRO Avansat

    tragi in el cu cava
     
  19. FlyingDutchman.ONE

    FlyingDutchman.ONE Novice forum

    Buna ziua,

    As dori sa propun cateva idei pentru a satisface jucatorii, cel putin sa incercam sa ii multumim, avand in vedere erorile care au aparut la inceputul acestui eveniment si au continuat pana la ultima zi + surpriza lagului(jocului inghetat) din jurul orelor 16:00 din data de 26.09.2022.

    In primul rand apreciem faptul ca am beneficiat de acest eveniment, asa cum a fost el.

    In cazul in care nu cunoasteti, inca este eroare de reparere dupa ce jucatorul primeste un buff sau il vindeca cu o amuleta de hp un alt jucator.Poate reusiti sa o inaintati catre echipa tehnica in vederea rezolvarii.


    Referitor la pachetele de la piata, multumim de bastioane si tunurile de acolo puse la moneda virtuala, nefiind strict necesar ca toti sa cumpere pachete cu bani.(bastioanele lvl 0 zi devastatoarele) - Poate doriti sa puneti mai multe bastioane pentru 1000 de suflete, avand in vedere ca nu sunt atat de usor de farmat, tinand cont de problemele de joc(lag, erori)

    Multi au planificat probabil un numar de suflete pe care le pot farma zilnic, insa planurile au esuat din cauza "surprizelor neplacute" de care am avut parte, atat ca si jucatori cat si dezvoltatori.De aceea propun sa prelungiti evenimentul ca sa reusim sa adunam sufletele necesare pentru achizitionarea buffurilor, sau pachetelor respective.


    Cu aceasta ocazie, pentru cei care nu stiu cum sa obtina 60 de suflete in harta de mini joc kraken, ordinea de scufundare este urmatoarea: dreapta jos apoi stanga jos apoi sus - pentru un rezultat perfect si recompensa de 60 suflete.

    Spor la joc!
     
    FikuMikuNaKocyku apreciază asta.
  20. DNG**stranger**

    DNG**stranger** Scriitor activ

    Buna ziua,
    O alta problema , am incerat sa intru in minijocul golem glatiatorum, am ales rolul si pauza , nu am intrat in minijoc si au disparut emblemele.