Feedback Recompense Cufere + Payment "Defect"

Discuție în 'Ajutor' creată de FreeSoul, 25 Sep 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. FreeSoul

    FreeSoul Scriitor activ

    Sunt praf recompensele din cufere. Si asa erau praf inainte si pierdeam mult timp cu ele pt nimicul din ele. Eu le luam pentru velari, sclavi si premium si ati scos velarii si sclavii... Schimbati toate itemurile de pe joc dar paymentul care nu e accesibil tuturor (facut pentru jucatorii care au sonde de petrol in gradina, ca asa suntem 99% din jucatori, in special romanii) nu vreti sa-l schimbati sa vindeti de mai mult la un pret mai mic si sa ajungeti la acelasi rezultat sau unul mai bun. Nu va ganditi ca poate e de vina si "strategia voastra de vanzare" cu preturi de Germania si cu venituri de 2000-3000 euro.
    Faceti si voi un calcul cat te costa sa cumperi un pachet de tunuri (sa se mai bata lumea pe joc nu doar sa farmam), niste bijuterii, lazi la bokor un premium sau niste munitie pe timp de event sa vedeti cati isi permit sa atinga aceasta suma.
    Isi permit romanasii nostri sa cumpere constant pe acest joc ? Eu nu cred. Voi cu acest payment ii fortati sa intre sa cumpere si ei cate un item cand pot sau sa renunte in a cheltui bani pe un item pentru ca e foarte scump si valoarea lui se trece foarte repede... in loc sa ii faceti abonati la preturi mai mici.

    Acum va intreb, merita sa tineti de preturi ca sa vindeti cate un item la pret foarte mare din ani in pasti ? .. ca pana la urma sunt "poze/valori" ...
    Imi place jocul si nu as vrea sa se "stinga" din cauza unor strategii mai slabute din punctul meu de vedere. Dar as vrea sa va ganditi ca industria jocurilor de tip browser sau jocuri pe alte platforme avanseaza rapid si sunt optimizate mult mai bine. Invatati sa va tineti clientii aproape prin comunicare , payment accesibil , eventuri , teste anuntate pe server (+ vouchere jucatorilor pentru a compensa itemurile pierdute si raportarea bugurilor), etc.
     
    Modificat ultima dată: 25 Sep 2016
    banditblue, cocolino!, tana09 și alți 5 apreciază asta.
  2. ]-Ramses-[

    ]-Ramses-[ Novice forum

    Aici iti dau mare dreptate + erori cat cuprinde perle pierdute si munitie elita pierduta de geaba misiune de lvl 21 pierduta de o gramada de ori din cauza erorilor raportate si ne rezolvate nici in momentul de fata.
     
    .corsarulnegru. apreciază asta.
  3. Puiu14

    Puiu14 Junior Expert

  4. VeninUcigas

    VeninUcigas Scriitor activ

    Zilele trecute am deschis si eu cufere .... si ``surpriza`` mare 3 am gasit si goale... am scris la suport . ... cu scuzele de rigoare mi sa spus ca ei nu pot sa ma ajute .... eee frumoasa solutionarea si mai vor sa le complectez si un formular de cat de mult am fost ajutat :)))
     
    ]-Ramses-[ apreciază asta.
  5. IANA

    IANA Novice forum

    Si eu am luat goale dar m-am uitat la jurnal de bord si ori era matroz lv 5, ppreot lv3 ori favoarea reginei.
     
  6. VeninUcigas

    VeninUcigas Scriitor activ

    Iti dai seama ca si eu m-am uitat , dupa care am scris la suport... inainte era premium cand nu iti arata nimic pe mare .... dar in agenda era .... dar acum nimik nici in agenda ...
     
  7. Black-Jack

    Black-Jack Începător forum

    din 500 de chei sa nu iei matrozu nivel 5 ...
     
  8. Puiu14

    Puiu14 Junior Expert

    l.am luat eu din 20 chei cumparate la nervi :))))))
     
  9. Spirit_Breaker

    Spirit_Breaker Duce forum

    Aveam preotul vodoo de nivel 3 nelimitat pana am bagat voucherul cu preotul vodoo nivel 4 (7zile) . A disparut.... sunt curios daca imi apare inapoi cel de nivel 3 , dupa ce dispare preotul vodoo nivel 4.
     
  10. Puiu14

    Puiu14 Junior Expert

    :))))) de curiozitate sa ne anunti si pe noi
     
  11. FreeSoul

    FreeSoul Scriitor activ

    Stie cineva daca vom avea velari de doua nivele ?
     
  12. simi2

    simi2 Mogul forum

    asta mai lipsea.
     
    Puiu14 apreciază asta.
  13. Puiu14

    Puiu14 Junior Expert

    omg nici nu vreau sa ma gandesc :))))
     
  14. FlasH95.

    FlasH95. Novice forum

    Scuza-ti ca intervin...oricum depinde de mentalitate eu nu am bagat bani mai intru mai joc ca imi place ...DAR dupa parerea mea sunt atatea jocuri frumoase este usor sa dai un X si sa joace ei frate.
     
    môr-leidr, Puiu14 și Spirit_Breaker apreciază asta.
  15. Spirit_Breaker

    Spirit_Breaker Duce forum

    Am revenit, mi-a ramas preotul de nivel 3. E de bine pana acum :))
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.