Reducere la payment pentru România

Discuție în 'Propuneri și idei' creată de ∞ŦΆИ€∞, 25 Apr 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Doriți ca România să beneficieze de o reducere mai mare la payment? (față de situația actuală)

  1. DA

    298 vot(uri)
    97,4%
  2. NU

    8 vot(uri)
    2,6%
  1. ∞ŦΆИ€∞

    ∞ŦΆИ€∞ Scriitor în devenire

    Bună ziua, dragi colegi!
    Cred că marea majoritate dintre voi știți că alte țări beneficiază de reducere de payment (sistemul de plată) de 50% sau chiar mai mult la orice pachet pe care-l cumpăra pe acest joc. Chiar astăzi am întrebat pe cineva ce preț are pachetul de la evenimentul în curs la payment-ul lui (Turcia) și mi-a spus că 34 EURO, în condițiile în care la noi în țară prețul este de 70 EURO. Cum vi se pare? Practic ei își cumpăra toate cele 4 pachete cu acești 70 EURO.
    Prin această postare doresc să inițiez o rundă de discuții între jucătorii români de pe acest joc, unde fiecare să-și spună părerea despre diferențele enorme de prețuri între țări.
    Nu cred că în România se câștigă mai bine decât în țările unde se aplică această reducere, știți foarte bine care este salariul mediu în țara noastră. Chiar mă gândesc, cum de nu am reușit și noi să beneficiem de o reducere la payment în tot acest timp? Chiar nu se pot unii românii în acest sens? Poate că vor spune „NU”, însă putem să îi facem să stea pe gânduri, când nu vom mai băga bani pe joc. Atunci cum va fi? Își vor schimba decizia?
    Am deschis un sondaj de opinie în acest sens, unde vă rog să vă exprimați părerea, atât printr-un vot, cât și printr-un comentariu. Rog domnii admini să lase deschisă această postare până la finalizarea termenului de votare, urmând ca rezultatul votului să fie transmis mai departe, către dezvoltatori.
    De asemenea, aș vrea să văd puțin mai multă implicare din partea adminilor care ne reprezintă pe acest joc, țineți cu jucătorii!!!
    Toate cele bune!
     
  2. valentin.S

    valentin.S Novice forum

    Buna ziua!
    Avand in vedere situatia financiara a dragii noastre romanica... fata de Turcia si alte tari, parca noi am merita mai tare o reducere.
    Si sa mai tinem si cont ca foarte multi dintre noi ne-am bagat micile averi in acest joc...
    La ce preturi sunt acum...
     
    Aka și agent_oo7 apreciază asta.
  3. mydyla

    mydyla Conte forum

    ... de-a lungul timpului am cateva teme facute pe acest subiect , m-as bucura sa vad mai multi jucatori sa-si exprime parerea ....
    .. fiind un joc de strategie nu are ce sa caute diferentele de payment , consumam in joc acelasi item-uri la preturi diferite .... nu mai zic de echiparea cu tunuri :)
    eu sunt pro ....
     
    Modificat ultima dată: 30 Apr 2020
    Aka, agent_oo7, picpoc şi o altă persoană apreciază asta.
  4. ~Dj!Smigel~

    ~Dj!Smigel~ Novice forum

    Cred ca noi ca romani avem dreptul la o reducere de payment la fel ca toate celelalte tari...este totusi o rusine fata de paymentul romanesc ca nu au facut aceasta treaba demult..este scandalos si rasism direct fata de jucatori romani cu acest payment...huaaa rusine...ar trebui sa un mai jucam sa vedem ce fac fara noi
     
    agent_oo7 apreciază asta.
  5. blondu007

    blondu007 Novice forum

    up
     
  6. NPC

    NPC Novice forum

    rasism domne... daca nu primim reducere..ies in strada ..si fara declaratie :))
     
  7. carlosmm

    carlosmm Maestru forum

    e romania faratilor, ce reducere va trebuie, bucurati va ca nu se scumpeste de doua sau 3 ori
     
  8. AKYBOY

    AKYBOY Avansat

    Asta nu tine neaparat de jucatori rugam totodata admini din tara noastra sa fie de partea noastra adica sa poa sa isi spuna punctul de vedere si totodata sa il impuna fiindca e o nedreptate economia din romania nu poate fi comparat cu ala din turcia nici dintr-o alta tara... M-ar mira sa vad ceva schimbari in acest sens ideea e ca aceasta propunere nu ajunge pe mainile la cine trebuie sau nu se bate la usa la care trebuie... Votez cu da si rog pe toata lumea care vede aceasta postare sa nu o ignore si macar sa dea un simplu click pe da poate poate se va schimba ceva.
     
    Aka apreciază asta.
  9. IceBull3t

    IceBull3t Talent de excepţie

    Aveam un coleg la munca acum multi ani in urma, pt 50 ron la salar in plus le-a explicat sefilor cat de naspa suntem noi restul colegilor (si nu, nu eram naspa, doar uniti).

    Ehh, aceeasi poveste si pe aciulea, atata timp cat adminii/moderatorii nu tin cu playerii , nu se va schimba nimic.
     
  10. Bamse71

    Bamse71 Novice forum

    normal ar fi ca sansele sa fie egale , ok reduceri doar de la anumite sume , dar asa unii la jumatate si altii doar 25%? sau deloc ?
     
  11. DAD2000

    DAD2000 Scriitor în devenire

  12. $_stefan_$

    $_stefan_$ Începător forum

  13. Anecdota

    Anecdota Novice forum

    Nu se va intampla asta..Dar sunt de acord.
     
  14. *ensis*

    *ensis* De-al casei

    cred ca BP are o impresie buna desptre economia Romaniei, si considera ca Turcia are un nivel de trai mai scazut, dar daca citam surse externe adevarul este cam asa:
    România se află pe penultimul loc în Uniunea Europeană în ceea ce privește salariul minim pe economie, cu un câștig minim brut garantat de 322 de euro ( pentru net trebuie scazut aprox 36% taxe si impozite), după ultima majorare care a avut loc în luna februarie. Turcia însă, țară care nu este membră UE, atinge un nivel de salarizare care în România pare deocamdată un vis.
    Poate ca in urma acestui sondaj, dezvoltatorul BP isi actualizeaza statisticile si coreleaza preturile la pachete de la payment cu nivelul de trai din Romania.
     
  15. Ica

    Ica Junior Expert

    Ar fi frumos ca sa primim o explicatie oricare ar fi decizia celor de la BP.

    E clar ca paymentul nu se potriveste nici cu situatia actuala, nici cu situtatia financiara din trecut a Romaniei.
     
  16. SattiS

    SattiS Junior Expert

    o idee ff buna
     
  17. _maryus_1

    _maryus_1 Scriitor în devenire

    Sa faca asta pe toate paymant-urile :p nu doar la romani
     
  18. [-Ralph-]

    [-Ralph-] Începător forum

    sunt deacord cu aceasta idee
     
  19. ^^sea_angel^^

    ^^sea_angel^^ Începător forum

    ar fi ceva bun schimbarea paymentul tinand cont ca cel trucesc este mai mic ca al nostru
     
    edysukaru89 apreciază asta.