Reducere la payment pentru România

Discuție în 'Propuneri și idei' creată de ∞ŦΆИ€∞, 25 Apr 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Doriți ca România să beneficieze de o reducere mai mare la payment? (față de situația actuală)

  1. DA

    298 vot(uri)
    97,4%
  2. NU

    8 vot(uri)
    2,6%
  1. axel

    axel Team Leader Team Seafight

    Stabilirea preturilor si reducerilor este facuta la nivel de companie. Este evident, ca nu exista un raspuns pozitiv, pana la acest moment.
    Asa cum s-a precizat deja, de-a lungul timpului, doleantele voastre legate de schimbarea paymentului sunt transmise periodic si constant. Intelegem nemultumirile si motivatiile comunitatii si le transmitem: aceasta nu inseamna ca sunt urmate de raspunsuri pozitive.
     
    IceBull3t apreciază asta.
  2. kostzy

    kostzy Cunoscător forum

    acelasi raspuns de 1 si jumatate din partea voastra,ne-am cam saturat de el"se stie,sa transmis,se lucreaza"dar concret nu se face nimic,eu unu tind sa cred ca voi nici nu transmiteti anumite sondaje mai departe de "frica"sa nu deranjati ...
     
  3. axel

    axel Team Leader Team Seafight

    Acelasi raspuns l-ati primit din, daca nu ma insel, 2013 incoace; in 2013 neexistand nici o reducere in cadrul sistemului de plati. La un moment dat s-a facut reducerea solicitata. Va doriti ceva instant, rapid; va inteleg :) Experienta imi spune ca speranta moare ultima si o sa aveti parte de multe frustrari pe aceasta tema. Asadar, asa cum precizam intr-o postare anterioara, sper ca va puteti inarma cu rabdare.
    Modificarea lucrurilor in sistemul de plati nu e ceva ce se rezolva peste noapte. Nu e ceva ce tine doar de Seafight. Decizii de acest gen afecteaza mult mai multe jocuri ale dezvoltatorului.
    In cazul de fata nu este vorba de un sondaj. E o dorinta si frustrare generala a comunitatii. Ma indoiesc ca exista vre-un jucator care sa spuna" "Nu, eu vreu sa ramana asa; dimpotriva, imi doresc sa creasca". Daca mesajul transmis de noi in forum a fost "dorinta a fost transmisa mai departe" inseamna ca asa s-a si intamplat.
     
    **฿αŕъαŕσśśα** și IceBull3t apreciază asta.
  4. arabela

    arabela Novice forum

    draga mydyla multumesc ptr lectia de geografie si ptr cea de gramatica
     
  5. *HellFire*Ro*

    *HellFire*Ro* Duce forum

    Nu va fi nici o reducere pentru Romania..Si pentru asta Catzu e de vina..A declarat,ca romanii au salarii de 3000 de euro :=)))
     
  6. mydyla

    mydyla Conte forum

    .... noi am reclamat faptul ca ....intr-un joc de strategie nu ar trebui sa fie diferenta de payment .... vi se pare ok ...de ex. eu cumpar un pachet de 45 euro si alta nationalitate cu aceiasi bani isi ia 2 pachete si altceva???? pe mare ne batem la fel , nu? .... nu mai punem faptul ca apoi ies la interval ..."ce buni suntem noi !!" .... nu se poate sa aiba la nesfarsit de toate si (noi)"frustratii" sa tacem si admiram "puterea lor data de payment", eu nu fac parte din categoria admiratorilor ... orice actiune are si reactiune :)
     
    Modificat ultima dată: 2 Dec 2021
    jokermov apreciază asta.
  7. booghy1973

    booghy1973 Profesionist forum

    Si cam cata rabdare mai trebuie sa avem, au trecut 8 ani totusi, s-au unit servere, sunt din ce in ce mai putini jucatori sa inteleg ca in afara de transmis mai departe nu e treaba dumneavoastra si nu vreti sa va implicati si sa sustineti comunitatea din care faceti parte. Este totusi o discriminare si nu stiu daca nu cumva este si putin ilegal ca aceleasi produse sa fie vandute la preturi diferite in functie de nationalitatea/domiciliul cumparatorului. Nu m-ar mira avand in vedere ca nici cu GDPR-ul nu ati respectat legea si nu au remediat problema pana nu v-am bombardat cu mesaje si banuiesc ca nu am fost singurul. Imi pare rau ca nu am facut la momentul respectiv si o sesizare, dar nu e timpul pierdut, ca poate daca plateau o amenda de 2% sau 4% din cifra de afaceri angajau niste juristi mai buni si poate ne tratau mai cu respect
     
    TriumphSpotterTask, creyzy_RUN și jokermov apreciază asta.
  8. ionutz

    ionutz Novice forum

    nimeni sa nu beneficieze de nimic ori toti sa aiba acelasi payment .scurt si la obicect . e acelasi joc pt toti
     
    TriumphSpotterTask, creyzy_RUN și jokermov apreciază asta.
  9. *HellFire*Ro*

    *HellFire*Ro* Duce forum

    Ahoi pirați,

    Începând cu data de 31 decembrie, 2021, ora 12:00 (ora locală a serverului), va rula o nouă vânzare:"A New Year with a Bang!"

    Vânzarea va avea loc până marți, 4 ianuarie, ora 12:00 (ora locală a serverului).

    La preturi exagerate?
     
    creyzy_RUN apreciază asta.
  10. corsicanul1982

    corsicanul1982 Începător forum

    Sa stea si pana in 4 ianuarie 2050 cand va cumpara cineva, rezolvati problemele hotilor, numai bani visati
     
    creyzy_RUN apreciază asta.
  11. IceBull3t

    IceBull3t Talent de excepţie

    Cum, nu vreti sa platiti 80 Euro pt 20 de tunuri care vor fi inutile in 3 luni ? Ce fraieri suntem , eu zic sa mergem ca sarackiile la munte pt 2 zile de banii astia.

    Daca ne grupam 4 la o masina+cazare, stam o saptamana la munte all inclusive.

    Sarackii am zis !!!

    LE:

    Oferta de pe net pt comparatie.
    50+km de pârtii, altitudine +3000m, skipass... 14€/zi (sezon 170€).
     
    creyzy_RUN, Bamse71, booghy1973 și alți 6 apreciază asta.
  12. IceBull3t

    IceBull3t Talent de excepţie

    Si am ajuns in Martie 2022, postul a fost creat in Aprilie 2020, incercam sa mai gasim un porumbel cu Alzheimer care sa duca mesajul catre bigpoint si inapoi ? Primul porumbel cred ca a fost capturat de o furnica in timp ce zbura la mare inaltime cu mesajul nostru (am 99% sanse sa am dreptate).

    DOI ANI !!!!!!!!!
     
    creyzy_RUN și booghy1973 apreciază asta.
  13. mydyla

    mydyla Conte forum

    facem tort si cantam ...La multi ani ! ....merge? :):):):p
     
    creyzy_RUN, booghy1973 și -~MadMax~- apreciază asta.
  14. IceBull3t

    IceBull3t Talent de excepţie

    Daca as sti sigur ca merge , pe bune de nu as face cheta pentru asta. Dar a' draqu' furnica aia , cred ca e ruda cu Chuck Norris (pe cand era asta la inchisoare intr-un film, din lipsa de femei , a gasit o furnica si puf 9 luni mai tarziu a aparut asta mica care prinde din zbor porumbeii cu mesaje catre bigpoint)

    PS: ma duc sa caut ceva Raid sau Killtox sa omor cateva ca poate avem sanse in vreo 2 ani sa primim si raspunsul, nu de alta dar am mai multe sanse sa dau nas in nas cu tancurile in ritmul asta.
     
    creyzy_RUN, jokermov și booghy1973 apreciază asta.
  15. hellnight95_RO

    hellnight95_RO Scriitor în devenire

    Avem ceva update in legatura cu acest topic ? ( intrebarea mea este adresata strict moderatorilor ). Sunt de acord sa existe unele facilitati pentru anumite tari dar sa platim de 4x mai mult mi se pare inacceptabil, in fond platim pentru acelasi lucru.
     
    Modificat ultima dată: 1 Apr 2022
    jokermov, mydyla și creyzy_RUN apreciază asta.
  16. mydyla

    mydyla Conte forum

    Intelegem ca se depun eforturi in acest sens din partea staff-ului roman ... NU este numai doleanta noastra, a romanilor .
    Intra pachete la payment cu un continut destul de jenant vs pret .... De ex acum la payment pachetul de 59.99 ...10 tunuri suzeran siiii .... articole perisabile care dispar in 15 zile ( simbriasul 5) celelalte poate si mai repede!!!.... pai va indreptati vertiginos spre punctul de a avea clienti numai turcii, la cat costa la ei ( eu daca as face parte din staff-ul Big Point ),le-as bate obrazul daca nu cotizeaza .... de altfel o natie foarte favorizata pe jocul asta , de ce?
    Pe MS5 jocul este inchis... tot datorita unor favorizati .... nu se face nimic in acest sens . Boti , autotarghet , vocabular de maidan pe chat ...etc , ce face BP-ul in acest sens ? Pana in prezent NIMIC .
    Astept @axel un raspuns ... noi ce facem ? .... eu bani nu mai investesc pentru ca nu am de ce si pentru ce .... astia-s foarte multi si indiferent ce ai lua este inegal jocul ... prin intermediul dvs spuneti-ne parerea BP_ului ... ce facem?
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 11 Iun 2022
  17. TriumphSpotterTask

    TriumphSpotterTask Începător forum

    wonder in locul tau as face liniste!!
     
  18. TriumphSpotterTask

    TriumphSpotterTask Începător forum


    bine punctat.
     
    creyzy_RUN apreciază asta.
  19. TriumphSpotterTask

    TriumphSpotterTask Începător forum


    Daca intelege-ti si dureaza asa mult ce ar fii sa ne schimbati si noua paymentu in turcesc si gata!!!?
    Zic asta deoarece vad ca ii favoriza-ti foarte mult pe ei!!
     
    creyzy_RUN și Bamse71 apreciază asta.
  20. *ensis*

    *ensis* De-al casei

    Nu numai turcii au un payment diferit, dar si ungurii au reduceri aproape cum au turcii desi "Bulgaria, Ungaria și România - sunt ultimele în UE după salariul minim pe economie " dar se pare ca BP nu tine cont de asta, de faptul ca romanii sunt mai saraci ca ungurii, probabil ca cine se ocupa de marcheting la BP nu are acces la informatii financiare.
     
    WΘИĐΞЯ și creyzy_RUN apreciază asta.