Reducere la payment pentru România

Discuție în 'Propuneri și idei' creată de ∞ŦΆИ€∞, 25 Apr 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Doriți ca România să beneficieze de o reducere mai mare la payment? (față de situația actuală)

  1. DA

    298 vot(uri)
    97,4%
  2. NU

    8 vot(uri)
    2,6%
  1. FikuMikuNaKocyku

    FikuMikuNaKocyku Scriitor în devenire

    Ca și în societate, în seafight se aplică același principiu. Toată lumea se plânge că România este o țară săracă, cu toate acestea, mall-urile sunt pline la orice oră din zi, pe internet toată lumea se flexează cu ce cumpără/cu ce vacanțe îți fac, etc etc. Nu contest, în România sunt familii care trăiesc în sărăcie absolută, dar sunt destui cei care o duc bine. La fel și în cazul acestui topic ”vai ce săraci suntem noi”, dar când te uiți pe tranzacții și vezi că românașii au cumpărat toate pachetele disponibile, de ce să le dai mai ieftin? Adică de ce să nu vinzi la 60 de euro 100 de pachete, chiar dacă ai putea vinde 120 la 25-30 de euro...pur și simplu nu se rentează matematic (pentru că nu va exploda numărul de jucători sau cumpărători români dacă lasă prețurile, să ne înlegem...vor cumpăra tot cei care cumpără acum + încă vreo 10 noi...nici mulți jucători nu sunt..). Altfel spus: cât timp românii cumpără la prețurile astea, poll-ul ăsta e zgomot de fundal.

    P.S.: Sunt de partea voastră, din cauza asta m-am și lăsat, sistemul pay to win e plictisitor după un timp, dar ca idee de afacere, nici eu nu aș reduce prețurile.
     
    T-A-L-E-N-T apreciază asta.
  2. *HellFire*Ro*

    *HellFire*Ro* Duce forum

    De unde stii tu,ca romanasii cumpara toate pachetele??? Ai cumva acces la tranzactiile BP?? Sau doar vorbesti sa nu adormi de plictiseala!!
     
  3. ∞ŦΆИ€∞

    ∞ŦΆИ€∞ Scriitor în devenire

    Eu sincer bag 15 euro ca sa deschid recompensa corsarului, atat... Cand se anunta event cu recompensa corsarului stomacul meu plange ca stie ca nu mai mananca o saptamana.
     
    AntiQue., *nann* și FikuMikuNaKocyku apreciază asta.
  4. mydyla

    mydyla Conte forum

    Ca sa nu umble vorba ca alergam dupa rabat mare ...sa propunem sa le faca lor payment-ul ca noua si nu numai lor sa fie ptr toata lumea -25% din pretul de lista . Ideea este ca nu are ce sa caute diferenta de payment cand ne batem la fel pe mare .... si dupa ce ca au discount exagerat au facut si mega alianta sa scoata o ghilda de pe server ....ioi, cat de bolnav sa fii? ( este vb de MS5)

    ...exagerezi acum .... :))..puteai sa zici de pachete ca au un continut destul de slabut si nu merita banii ....:)
     
    Modificat ultima dată: 14 Iun 2022
  5. FikuMikuNaKocyku

    FikuMikuNaKocyku Scriitor în devenire

    Ești simpatic. Nu trebuie să ai acces la active să auzi de pe ts cine ce cumpără sau să te uiți puțin la navele de pe mare. Nu am zis că toți românii cumpără, ci că pachetele scumpe sunt cumpărate de mulți (mulți = 10 jucători câți mai sunt pe servere). Că nu vrem să acceptăm niște adevăruri simple, da...asta este problema noastră la nivel de țară, dar ele există.
    Ca drept exemplu e mesajul dat imediat sub al tău, al domnului/doamnei care declară că bagă 15 euro, chiar dacă ar presupune niște dificultăți în viața reală (o exagerare, cel mai probabil, dar ca să înțelegi ideea mea mai bine)
     
    creyzy_RUN și mydyla apreciază asta.
  6. Scf

    Scf Pretendent

    Aceeasi situatie si pe EG6 , turcii domina, nu sunt multi jucatori doar au multe conturi full ( 15 conturi -3/4 jucatori ) iar la un war aduc jucatori de pe mega turcia si le dau conturile respective . Cum au zis si altii, ei au 50% reducere, pune i pe ei separati la un loc si lasati ne pe noi astia ''bogati '' sa jucam impreuna . In continuare nici un raspuns referitor la payment ul romanesc . Hai romania !
     
    creyzy_RUN apreciază asta.
  7. si pe global america tot turcii la putere cu multe conturi.daca intri pe ts la aproape toti turcii gasesti nave la vanzare cu paymet turcesc
     
    creyzy_RUN apreciază asta.
  8. kostzy

    kostzy Cunoscător forum

    si nici nu o sa se schimbe ceva la paymentul romanesc cum nu se schimba ceva cu butii
     
    creyzy_RUN și FikuMikuNaKocyku apreciază asta.
  9. IceBull3t

    IceBull3t Talent de excepţie

    De topicul asta ce se mai aude?
     
  10. FikuMikuNaKocyku

    FikuMikuNaKocyku Scriitor în devenire

    Din partea jucătorilor? Nemulțumiri și amenințări cum că se lasă dacă nu se schimbă ceva...deja de câtiva ani.
    Din partea echipei de moderatori? ”Nemulțumirea dumneavoastră a fost transmisă, împreună cu dorința de modificare a paymentului.”
     
    mydyla și **฿αŕъαŕσśśα** apreciază asta.
  11. Talent

    Talent Începător forum

    se numeste rasism
     
  12. IceBull3t

    IceBull3t Talent de excepţie

    Nu creeeedddd, nu are cum , o companie asa respectabila cum e bugpoint-ul sa fie rasista in secolul 21? N-are cum, vorbesti tu prostii ca esti hater si nu stii nimic.

    Cum sa zici ca e rasism pentru ca paymentul e in functie de rasa .... tara am vrut sa zic .. pardon.
     
  13. booghy1973

    booghy1973 Profesionist forum

    Nu stiu daca putem vorbi de rasism aici, dar este o discriminare cu siguranta si pentru asta exista legi nationale si europene. Nu ar strica sa depuneti petitii la CNCD

    https://www.cncd.ro/depune-o-petitie/

    De asemenea puteti citi si articolul 21 privind nediscriminarea

    https://fra.europa.eu/ro/eu-charter/article/21-nediscriminarea?page=13

    In afara de asta BUG Pointul incepand din 25 MAI 2018 si pana in APRILIE 2021 cand am solicitat insistent sa respecte legea:

    https://board-ro.seafight.com/threads/setari-cookie.57995/

    ei au incalcat legea GDPR colectand date de la mii de jucatori si impartind aceste date cu sute de terti timp de 3 ani prin incalcarea legii.
    Cine doreste poate depune o plangere aici:

    https://www.dataprotection.ro/?page=Plangeri_pagina_principala
     
    Modificat ultima dată: 12 Aug 2022
    gogu2525 și ◀◀Mickydutz▶▶ apreciază asta.
  14. ◀◀Mickydutz▶▶

    ◀◀Mickydutz▶▶ Novice forum

    Foarte bun research-ul tau bravo!
     
    creyzy_RUN apreciază asta.
  15. IceBull3t

    IceBull3t Talent de excepţie

    @Cataleya

    Facem si noi ceva in privinta topicului asta? Raspundem cu ce zic aia mici de la bugpoint , ne prefacem ca ploua si nu vedem ce scriu fraierii pe forum sau le punem pumnul in gura si inchidem topic-ul subit ca de 2 ani tot astept un raspuns. Au aparut 3 tipuri de tunuri de cand a fost creat prima data topic-ul asta.

    Hai multam, te pup :* !!!
     
    creyzy_RUN apreciază asta.
  16. gogu2525

    gogu2525 Începător forum

    corest si respect tinand cont ca acum in turcia minimul pe economie este de 475 euro iar in romania este de 355 e nu stiu care tara este mai saraca in privinta asta
     
    Modificat ultima dată: 17 Aug 2022
  17. Talent

    Talent Începător forum

    voi nu intelegeti un lucru, nu minimul pe economie intr-o tară aduce reducerea la payment....tot ce trebuie să faci pentru a castiga acest razboi ar fi ca nimeni din romania să nu mai facă nici o plată, doar atunci există posibilitatea să fie băgată in seamă aceasta dorintă a romanilor... altfel bate vantul vrunzele pe aici
     
    creyzy_RUN, FikuMikuNaKocyku și Deneb apreciază asta.
  18. FikuMikuNaKocyku

    FikuMikuNaKocyku Scriitor în devenire

    Asta am spus și eu acum multe mesaje și asta se aplică și în societatea românească în general...durează, dar vor înțelege, eventual.
     
  19. hellnight95_RO

    hellnight95_RO Scriitor în devenire

    Exista posibilitatea sa primim un raspuns oficial din partea BP? Indiferent daca este negativ sau pozitiv sau de ce natura este, dar eu cel putin sunt curios ce raspund persoanele respective. Ca acuma de 2 ani de zile tot iau la cunostinta, dar se poate sa primim un raspuns concret? Ori e alba ori e neagra.
     
  20. Mozart

    Mozart Novice forum

    Sunt sanse mai mari daca mergeti pe serverul de discord, unde puteti discuta cu un developer sau manager direct!