tunuri Pain

Discuție în 'Colțul utilizatorilor' creată de Sir.Leonardo, 5 Mai 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Sir.Leonardo

    Sir.Leonardo Junior Expert

    Salutare as dori o comfirmare daca se poate in legatura cu tunurile Painbringer!Vorbesc de acele de baza lvl 0,la informatii tun vad bonus munitie elita 50% dar mai sus mai imi scrie la fel bonus 50% deci asta inseamna ca am un total de 100% bonus cu munitia elita sau gresesc?(daca da tin degeaba nava echipata cu ciocane lvl 1 au doar 90% bonus si incarcarea mult mai mare...:)
     
  2. NPC

    NPC Novice forum

    +50 nu +50%
     
  3. Sir.Leonardo

    Sir.Leonardo Junior Expert

    nu sunt convins astept un raspuns oficial de la un oficial
     
  4. **scorpions**

    **scorpions** Mare-maestru forum

  5. Sir.Leonardo

    Sir.Leonardo Junior Expert

    mda am vazut dar nu pre inteleg parca sunt in contradictie ecplicatiile totusi ar putea un admin sa ma lamureasca mai concret pe scurt?
     
  6. SOaD#

    SOaD# Novice forum

    nu are cine sa ne lamureasca, am facut tichet la suport acum mult timp si niciun raspuns, se cerceteaza...
     
  7. =Altair=

    =Altair= Guest

    Ahoi,

    Voi explica tunurile Painbringer in alt mod, cu speranta ca vei intelege mecanismul pe care functioneaza:

    Daca toate tunurile echipate de pe nava sunt tunuri Painbringer nivel 0, beneficiezi de +50% bonus munitie elita.
    Daca nava ta este echipata cu mai multe tipuri de tunuri, acel bonus se reduce la 25% pentru toate tunurile echipate!

    Un exemplu mai concret: toate tunurile echipate sunt Painbringer nivel 0. Vei primi inca 50%(adica 25) bonus pentru faptul ca ai echipate doar tunuri Painbringer, acest lucru insemnand un total de 75(50 bonusul de munitie elita pentru Painbringer nivel 0+25 din bonusul pentru echiparea completa cu tunuri Painbringer=75). Ce inseamna acest 75? Simplu: fiecare tun de pe nava adauga la o salva cu munitie de 75 de exemplu, acest bonus de 75(valoarea de 75 creste in functie de nivelul tunului).
    Aceste tunuri sunt foarte bune in momentul de fata din mai multe aspecte:
    • Bonusul de munitie elita pentru echipare
    • Timpul de reincarcare scazut
    • Posibilitatea de upgrade care se regaseste in joc.
    Daca nu ai inteles, te rog sa spui acest lucru. Daca ai inteles, ma bucur de acest lucru si iti doresc spor la joc!
     
    **scorpions** și IceBull3t apreciază asta.
  8. SOaD#

    SOaD# Novice forum

    eu am inteles ce ai calculat pe acolo, imi pare rezonabil, asta e si decrierea lor prin faq, dar de la o explicatie pe forum pana la realitate e distanta mare. testat pe balta, nu se vede nicaieri bonusul suplimentar pentru echipare full. mai cercetati
     
  9. **scorpions**

    **scorpions** Mare-maestru forum

    Da, aveti dreptate la moment pe joc acete tunuri is cele mai bune dar numai in cazul in care le ai de la level 4 si echipate full! (comparativ cu alea de sezon de level 0) Am facut experiment tunuri paidbringer nivel 0 contra tunuri worlbreaker nivel 0 si tunurile paindbringer sunt mai slabe! Si vin cu niste calcule:
    Paindbringer nivel 0 =50% +50=75 daune per tun si o reincarcare de 7 secunde
    Paindbringer nivel 1= 60% +60=96 daune per tun si o reincarcare de 6.9 secunde
    Paindbringer nivel 2=70% +70= 119 daune per tun si o reincarcare de 6.8 secunde
    Paindbringer nivel 3 =80% +80= 144 daune per tun si o reincarcare de 6.7 secunde
    Paindbringer nivel 4 =90% +90= 171 daune per tun si o reincarcare de 6.6 secunde
    Paindbringer nivel 5 =100% +100= 200 daune per tun si o reincarcare de 6.5 secunde
    Paindbringer nivel 6 =110% +110 =231 daune per tun si o reincarcare de 6.4 secunde

    Tunul Worldbreaker nivel 0 =70% +100 =170 daune per tun si o reincarcare de 6.9 secunde (daune critice 20%)
    Tunul Worldbreaker nivel 1= 70% +110 =187 daune per tun si o reincarcare de 6.8 secunde (daune critice 25%)
    Concluzie: daca ai acele tunuri de level 0,1, 2 sau 3 si ai posibilitatea de a echipa barca cu tunuri worldbreaker mai bine pune Worldbreaker!
     
  10. Sir.Leonardo

    Sir.Leonardo Junior Expert

    am inteles explicatiile si se vede ca nu eram singurul nelamurit in legatura cu tunurile astea iar daca dezvoltarea lui scorpi e corecta e si mai usor de inteles :)) va multumesc!
     
  11. Bunicu-1

    Bunicu-1 Mogul forum

    de noile tunuri dragon stie careva ceva ?
     
  12. cu alte cuvinte nu este bine sa folosesti tunuri diferite pe nava?
    adica vei pierde anumite bonusuri?
     
  13. =Altair=

    =Altair= Guest

    Din cate stiu, nu. Vei beneficia in continuare de un bonus de 25%.
     
  14. =Altair=

    =Altair= Guest

    Nu exista nicio informatie legata de existenta unor noi tunuri. Cand vom avea noi informatii le vom publica aici, pe forum.
     
  15. _MARYUS_

    _MARYUS_ Junior Expert

    ,,tunuri Foc de dragon`` daca la tunurile astea te referi sa sti ca nu este decat o alta eroare de traducere a moderatorilor romani...
     
  16. axel

    axel Team Leader Team Seafight

    Daca aveti sugestii legate de traducere (imbunatatiri sau greseli) va rugam sa ni le adresati. Ne straduim sa adaptam traducerile la realitatea de pe joc, dar cu siguranta mai exista scapari. Daca le cunoastem le putem remedia.
     
  17. piratuls[тєc]

    piratuls[тєc] Începător forum

    Nu este adevarat am echipat barca cu 541 tunuri pain de acelasi nivel,dupa care am scos 1 tun pain si am pus alt tun si trag la fel deci unde este bonusul de 25%?
     
  18. Bowie

    Bowie S-Moderator Team Seafight

    Bonusul se acorda in totalitate doar daca pe nava sunt echipate NUMAI TUNURI PAINBRINGER. Nu are importanta cate tunuri sunt, poti avea 10/541 si sa tragi la potential maxim pt 10 tunuri Pain. In schimb daca ai 540 de Pain-uri si 1 Worldbreaker, atunci bonusul iti este redus, dar nesemnificativ. Daca ai 270 de tunuri Pain si 270 de tunuri Worldbreaker, bonusurile pt munitia elita nu vor mai fi cele scrise in descrierea tunurilor, ci jumatate din ele atat pentru Pain cat si pentru Worldbreaker - functioneaza dupa acelasi principiu (pentru ca ai 50% pain si 50% worldbreaker pe barca). Imparte 1 la 541 de tunuri si inmulteste valoarea asta cu bonusul respectiv. Atat influenteaza un tun diferit fata de celelalte 540. Mai exact 0.00184. 0.00184 * 50 = 0.092, valoare pe care o scazi din bonusul de 50% al tunului Pain de 0. Deci vei avea noile bonusuri 49.908% bonus pt munitia elita. Asa ca e normal sa nu observi nicio diferenta. Incearca jumatate/jumatate si atunci vei sesiza diferenta.
     
  19. mydyla

    mydyla Conte forum

    cateodata , trebuie sa recunoastem , BP-ul are un calcul care sfideaza matematica ..... cert este ca am un coleg full pain la lvl 6 ... si ar trebui sa se vada acel plus .... eu, cu pain lvl6+ wordbreaker , dau mai bine ca el ... nu ar fi trebuit ca acel plus sa se vada fiind full pain lvl6 ? ... avand in vedere ca barcile si mascotele au fost echipate identic , pietre , castele , trofee .... etc
    Din hartii poate se vede intr-un fel ...realitatea este alta :)
     
  20. Dracnebun

    Dracnebun Novice forum

    intrebare acest bonus se aplica si tunurile worldbreaker de 2?
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.