tunuri Pain

Discuție în 'Colțul utilizatorilor' creată de Sir.Leonardo, 5 Mai 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Bowie

    Bowie S-Moderator Team Seafight

    Si tunurile Worldbreaker au un bonus relativ (procentual) la fel ca tunurile Painbringer.

    Ati testat si cu barci identice atat ca si numar de tunuri dar si ca si tip de tunuri? Daca nu plecati de la ceva concret de la inceput va pierdeti timpul degeaba, daca nu dati amandoi la fel la inceput cu barci identice. Poate nu tunurile au fost problema totusi.
     
  2. mydyla

    mydyla Conte forum

    cand spun ca am testat cu barci identice la absolut tot , daca e nevoie fac lista , ...mai putin la felurile de tunuri ....
    am si specificat tipurile de tunuri .... da , acelasi numar de tunuri ....
     
  3. Bowie

    Bowie S-Moderator Team Seafight

    Ati testat? Dati la fel cu amandoua barcile cu 100 de pain-uri, buffuri, echipaj, pietre etc scoase ce se poate? Vedeti daca dati la fel asa, apoi schimbati o barca 50/50 pain-worldbreaker si eventual activati din buffuri si cresteti numarul de tunuri. Aici nu prea merge cu prezumtia de nevinovatie, asa ca trebuie demonstrata si ipoteza de la care plecati.
     
  4. Bowie

    Bowie S-Moderator Team Seafight

    Si ținta sa fie una neutra, nu are nicio relevanță daca trageti unul pe altul.
     
  5. mydyla

    mydyla Conte forum

    nu are relevanta ??? .... pai atunci la ce se vede acel bonus ...cand dau cu harpoane?

    normal un full pain la lvl6 trebuie sa aiba un dmg mai mare decat un full din 2 tipuri de tun , nu?
     
    Modificat ultima dată: 28 Mai 2020
  6. Bowie

    Bowie S-Moderator Team Seafight

    Teoretic, dar oare doua full-uri de Pain lv. 6 dau la fel pe acele barci?
     
  7. mydyla

    mydyla Conte forum

    daca ne luam dupa teorie ... pain lvl 6 - full au un bonus de 25% la munitie .... daca o luam dupa pratica acel bonus 25% nu exista .... , teoretic, o nava full pain la 6 sa dea la fel ca o barca cu 50% pain la 6 si restul Worldbreaker lvl 2 si 3 , nu este posibil .... dar practic este posibil
    o sa incercam sa probam pe un al 3lea jucator sa vedem ... dar din ce am vazut rezultatul nu va fi pozitiv
     
  8. Bowie

    Bowie S-Moderator Team Seafight

    Inainte de a trimite supportului tehnic aceasta problema, ea ar trebui investigata pe conturile de joc. Daca eliminati toate posibilitatile, contactati supportul.
     
  9. mydyla

    mydyla Conte forum

    pai oare noi ca jucatori trebuie sa facem toate testele posibile ???? .... nu ar trebui testat de un om abilitat ... care a creat acele tunuri sa vada daca scartie ceva? .... cred ca ar fi mult mai repede .... , nu?
     
  10. Bowie

    Bowie S-Moderator Team Seafight

    Voi ca jucatori trebuie sa eliminati toate posibilitatile in care voi ati avea un mod de a rezolva problema respectiva, asta daca ea depinde de voi. Degeaba dezvoltatorul investigheaza o problema care, poate, nu exista, iar voi nu stiti sa folositi respectivele iteme. Eu am cerut o investigatie pe propria barca, facuta de propria persoana a unor cauze posibile care ar depinde de voi. Daca astea ies din calcul atunci problema trece la dezvoltator. Ar trebui sa fiti un pic mai cooperanti cand cineva incearca sa investigheze o anumita problema, pentru ca si asta face parte din procesul de debugging, si mai ales sa nu aruncati cu pietre in dezvoltator pentru faptul ca poate nu stiti utiliza anumite functii ale jocului etc. Inca nu am primit raspunsul pentru testul pe care vi l-am recomandat sa il faceti.
     
    **DYDU** apreciază asta.
  11. mydyla

    mydyla Conte forum

    ... nu veti primi niciun raspuns de la niciun test .... pe mine una m-a convins sa nu fac acel test .... nu am timp de pierdut sa incerc sa conving pe cineva ca stiu sa folosesc acele item-uri ca intamplator joc acest joc si nu farmerama ...
    ...nu am timp de piedut sa descopar eventualele erori ale acestui joc , joc dezvoltat la extrem incat nimeni nu poate sa-mi spuna ce este corect si ce nu ...
    ... nu am deschis eu tema , nu sunt singura care am ridicat aceasta problema .... sunt mai multi jucatori .... cand iti spune un jucator ceva ...hai ca-i unu ...dar cand mai multi reclama aceasta problema inseamna ca undeva este ceva ...
     
  12. *ensis*

    *ensis* De-al casei

    am totusi o intrebare , dmg-ul la pain depinde de buffuri?........eu consider ca daca adaugam buffuri, pietre , etc ar trebui sa fie mai mult decat calculul de baza, nu?.........sau poate gandesc eu ilogic, sau poate ca nu, poate ca suntem mintiti. Teoretic pain la nivel 6 nu poate fi egalat de nivelul actual al tunurilor Worldbreaker.
     
  13. Bowie

    Bowie S-Moderator Team Seafight

    Damage-ul general depinde de buffuri, dar toţi mai uitam sa mai scoatem o piatra, o pulbere etc. Pot fi si erori "umane" . Teoretic ar trebui sa ai dreptate, eu am trimis mai departe problema suspectata dar as fi preferat sa am si colaborarea colegilor tai pentru a identifica eventuale "erori umane". Dar in ţară curge lapte şi miere la robinet şi nu au cum sa fie erori umane din spusele predecesorului tau.
     
  14. IceBull3t

    IceBull3t Talent de excepţie

    Tovarasu' @Bowie

    Editat Moderator.
    Un angajat care se ocupa de testarea lucrurilor in SF poate face repede asa:
    - 2 conturi noi pe un server mai putin populat spre deloc.
    - deblochezi sloturile de tunuri si extensii.
    - adaugi o nava elita - ca sa te poti misca mai cu talent
    - adaugi pe fiecare cont 10 crivace.
    - adaugi pe fiecare cont 200 painb lvl 6 + 100 worldbreaker.
    - adaugi ceva munitie sau perle pe cont pt a cumpara munitia.

    Si tragi 10 salve doar cu cele 200 painb lvl 6 pe celalalt cont - scrii pe hartie ce dmg primeste.
    Scoti 100 painb lvl 6 si adaugi 100 worldbreaker (vei avea in total tot 200 de tunuri in cazul in care sunt dubii in privinta nr total de tunuri) - notezi iar dmg-ul.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 31 Mai 2020
  15. Bowie

    Bowie S-Moderator Team Seafight

    Tot te-ai abatut mult de la topic dar tot ce pot sa zic e ca daca ati fi mai cooperanti poate ar decurge lucrurile mai repede. Contactati supportul, noi nu suntem nici testeri si nici dezvoltatori. Daca nu sunteti aici sa colaboram, nici noi nu putem trimite mai departe problemele existente neavand toate detaliile necesare pentru a intocmi un raport concret. Cum problema a fost transmisa mai departe si deja fiecare deviaza dupa bunul sau plac, Temă închisă.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.